REKLAMA

Aplikacje dobre bo polskie #4

Po krótkiej przerwie wracamy z cyklem “Aplikacje dobre bo polskie”. Przez ostatnie tygodnie nie było zestawienia polskich gier i programów, co nie oznacza jednak, że pula ciekawego rodzimego mobilnego oprogramowania się już wyczerpała. Wręcz przeciwnie, zasypaliście moją skrzynkę wieloma propozycjami programów jak i gier, które Waszym zdaniem powinny trafić do kolejnych odcinków cyklu. Większość z poleconych aplikacji była rzeczywiście dobra i już teraz część z nich mogę zaprezentować.

03.11.2012 19.20
Aplikacje dobre bo polskie #4
REKLAMA
REKLAMA

Codziennik [Android]
Pamiętacie ścienne kalendarze kartkowe, z których na każdy dzień zrywało się kolejną stronę? Swego czasu był to nieodłączny element praktycznie wszystkich polskich domostw. Jednak wraz z rozwojem ery cyfryzacji, wiele osób porzuciło ścienne kalendarze na rzecz tych przechowywanych w chmurach lub w telefonach komórkowych. Jeżeli jesteście jednak tradycjonalistami, a jednocześnie kochacie Wasze smartfony powinniście sprawdzić aplikację Codziennik, która jest stylizowana na klasyczny kartkowy kalendarz ścienny.

codziennik

W Codzienniku, każdego dnia zrywamy kolejną kartkę, aby sprawdzić nie tylko datę i dzień tygodnia, ale również wschody oraz zachody słońca i księżyca. Dodatkowo aplikacja informuje nas o tym, który dzień roku mamy obecnie oraz nie mogło zabraknąć wzmianki o aktualnych imieninach.

To jednak nie wszystko, a w zasadzie został nam jeszcze najciekawszy element kalendarzy kartkowych, czyli specjalna informacja dnia, która zawsze była unikalną ciekawostką, mottem lub dowcipem w kalendarzach kartkowych. Codziennik również posiada taki element i jest nim swoisty wehikuł czasu, który przeniesie nas w przeszłość. Aplikacja przypomina ważne daty, rocznice i wydarzenia z dawnych lat. Dodatkowo Codziennik poleca nam najlepsze filmy z programu stacji Kino Polska.

codziennik 2

Oprawa aplikacji jest bardzo miła dla oka i jednocześnie utrzymana w stylistyce zobowiązującej ją do wspominanych czasów.Program posiada również interaktywną ikonę (widżet), która pokazuje aktualną datę.

Pobierz program z Google Play.

Tabu [Android]
Gry Tabu nie trzeba zapewne większości z Was przedstawiać, ale żeby nie było niedomówień zdradzę zasady rozgrywki. Tabu to gra drużynowa, w której jedna osoba musi naprowadzić swoją ekipę na konkretne hasło losowane przez smartfona. Trudność polega na tym, że na wyjaśnienie danego słowa i jego odgadnięcie mamy określoną ilość czasu, a dodatkowo nie możemy użyć zastrzeżonych słów określonych własnie jako Tabu.

tabu

Twórcy tej gry włożyli w nią sporo czasu i serca, i efekty widać już po pierwszej rozegranej partyjce. Dodam również, że deweloperzy czujnie reagują na wszystkie uwagi oraz sugestie graczy i na bieżąco wprowadzają wymagane poprawki. Jeżeli polubiliście Tabu, to koniecznie polećcie grę swoim znajomym, gdyż wraz ze wzrostem liczby pobrań twórcy zobowiązali się na dalsze rozwijanie aplikacji.

“- jeżeli Tabu przekroczy 1 000 pobrań udostępnimy nowe hasła,
- jeżeli Tabu przekroczy 10 000 pobrań dodamy nowe “funky” funkcje,
- jeżeli Tabu przekroczy 100 000 pobrań stworzymy Tabu społeczność.”
- napisali przedstawiciele FunkyGames na Google Playowej stronie aplikacji

Pobierz grę z Google Play.

sGraph [Samsung Apps]
Program sGraph został stworzony przez dwóch polskich deweloperów: Michała Łuszczuka oraz Adama Kuszczaka z myślą o Samsungu Galaxy Note. Aplikacja jest dostępna bezpłatnie w mobilnym sklepie Samsung Apps i współpracuje z rysikiem S-pen, który jest na wyposażeniu smartfona Note. Twórcy planują w najbliższej przyszłości wypuszczenie aplikacji również na inne urządzenie z Androidem i opublikowanie jej w sklepie Google Play.

sGraph

Program pozwala na rysowanie funkcji matematycznych poprzez podanie wzoru funkcji. Twórcy zapewniają, że dostępne są wszystkie najważniejsze funkcje matematyczne oraz operatory. Co ciekawe oraz rzadko spotykane, aplikacja ta umożliwia również tworzenie funkcji poprzez podanie punktów, przez które ma przechodzić. Na podstawie naniesionych w układzie współrzędnych punktów liczony jest wzór funkcji, która przez nie przebiega. Dodatkowo możemy edytować funkcje znajdujące się w układzie współrzędnych poprzez zmianę ich wartości lub wartości punktów. Istnieje również opcja pozwalająca na przesuwanie obiektów o konkretny wektor.

Dla wszystkich uczniów oraz studentów posiadających smartfony Galaxy Note aplikacja sGrpah jest pozycją obowiązkową. Nie obawiajcie się trudności w obsłudze aplikacji, gdyż jej twórcy przygotowali specjalne filmy instruktażowe, które są dostępne zarówno na YouTube jak i prosto z poziomu interfejsu programu.

Pobierz program z Samsung Apps.

Miasto Sekretów [Android, iOS]
Gra Miasto Sekretów może być Wam znana pod angielskim tytułem City of Secrets. Obydwie wersje są genialne i potrafią zatrzymać gracza przed ekranem smartofnu lub tabletu na długie godziny. Początkowo aplikacja trafiła na urządzenia z iOS, gdzie odniosła spory sukces. Aktualnie dostępna jest również darmowa wersja na urządzenia z Androidem, którą możemy odblokować dzięki oglądaniu reklam, pobieraniu innych gier twórców lub poprzez wykupienie abonamentu.

“Chcesz poznać naszego Kreta? Jeśli skończyłeś już rozbijać po ścianach ptasie móżdżki, zejdź pod ziemię w przygodowej grze Miasto SeKretów. Zdolność logicznego myślenia i rozwiązywania zagadek wymagane, włącz mózg i udowodnij że możesz stawać w szranki z kretem pod ziemią.” - takimi słowami twórcy aplikacji promują ją w sklepie Google Play

Miasto Sekretów

Nie sposób się z nimi nie zgodzić, gdyż Miasto Sekretów to naprawdę wymagająca gra przygodowa typu “Point and Plick”. Naszym celem jest zlokalizowanie interaktywnych obiektów, które skrywają dla nas nowe zadania, zagadki oraz przedmioty wymagane do wykonania misji. Oprawa graficzna jest świetna i znacząco wpływa na jakość rozgrywki. Fabuła jest bardzo ciekawa i trzyma w pewnym napięciu, co sprawia, że nie chcemy opuścić Miasta Sekretów, ale spędzać w nim kolejne godziny nad rozwiązywaniem łamigłówek. Jeżeli lubicie wyzwania i cenicie dobre polskie produkcje, to koniecznie powinniście sprawdzić ten tytuł!

Pobierz grę z App Store.
Pobierz grę z Google Play.

Aerobiczna Szóstka Weidera [Android]

Któż nie próbował jej ukończyć? Może aby dotrzeć do upragnionego celu, czyli końca morderczych serii ćwiczeń potrzebujemy dodatkowego wsparcia ze strony naszych smartfonów? Jeżeli jesteście gotowi podjąć wyzwanie i poruszać się trochę w domowym zaciszu powinniście sprawić kolejną polską aplikację, która bez wątpienia jest warta Waszej uwagi.

Aerobiczna Szóstka Weidera

Program Aerobiczna Szóstka Weidera zawiera harmonogram ćwiczeń, które musimy wykonać w trakcie kolejnych 42 dni. Aby ukończyć trening powinniśmy każdego dnia wykonywać sześć serii ćwiczeń. Aplikacja nie tylko pokazuje nam jakie ćwiczenia mamy aktualnie wykonać (zostały one szczegółowo opisane), ale również liczbę serii i powtórzeń.

Bardzo mi się spodobało, że twórca aplikacji dokładnie opisał wykorzystanie uprawnień programu. Dzięki kilku prostym wyjaśnieniom, odbiorcy mogą być spokojni o zezwolenia jakie przyznają instalowanej aplikacji. To powinien być standard i obowiązkowa praktyka w Google Play.

“Uprawnienia aplikacji Aerobiczna Szóstka Weidera: READ_PHONE_STATE służy do wykrywania połączenia telefonicznego w celu zatrzymania (pauza) treningu. RECEIVE_BOOT_COMPLETED w celu uruchomienia po starcie telefonu usługi odpowiedzialnej za przypomnienia. ACCESS_NETWORK_STATE, INTERNET - reklamy :), aplikacja jest za darmo, szanuj pracę programisty. WRITE_EXTERNAL_STORAGE - zapis/odczyt ustawień”

Aerobiczna Szóstka Weidera

O tym jak podejrzliwie wyglądające mogą być niektóre uprawnienia programów napisałem swego czasu na przykładzie aplikacji Bilkom, której twórcy opowiedzieli o zasadności i konieczności wykorzystania wszystkich użytych zezwoleń.

REKLAMA

Pobierz program z Google Play.

Polecajcie swoje aplikacje
Jeżeli jesteś programistą i stworzyłeś ciekawą aplikację działającą na systemie iOS, Android, Windows Phone lub innym, koniecznie daj znać na maila (newwalk+spidersweb@gmail.com), a być może już w kolejnym cyklu pojawi się recenzja Twojego programu lub gry.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA