REKLAMA

Zapłać za pakiet e-booków tyle ile chcesz. Rusza Cyfrowa Kultura

W zeszłym tygodniu przybliżałem informacje na temat akcji Nexto.pl, które przez najbliższy miesiąc codziennie będzie oferowało inną e-książkę w cenie 9,90 zł. Teraz ruszył kolejny projekt mający promować e-czytelnictwo, ale również rozprawić się z argumentem mówiącym, że elektroniczne wydania książek są zbyt drogie. Cyfrowa Kultura oferuje pakiet 4 książek w cenie od złotówki - to kupujący wybiera sumę, jaką jest gotowy zapłacić za pakiet książek.

24.09.2012 13.43
Wyceń pakiet 5 e-booków i zapłać za nie tyle ile uważasz
REKLAMA
REKLAMA

Jeśli czytelnik zdecyduje się zapłacić powyżej 10 zł (oczywiście może zapłacić i 150 zł) za oferowany pakiet e-booków, to otrzyma dodatkową piątą książkę autorstwa Piotra Kiełbiewskiego pod tytułem „Stef”. Podstawowy pakiet książek zawiera 2 pozycje przywołanego autora – „Powroty w tonacji sci-fi” oraz „Io – Nowe równanie”. Wśród oferowanych znajduje się jeszcze „Trójka” Szymona Adamusa oraz „Umrzeć w deszczu” Aleksandra Sowy.

Trzeba przyznać, iż biorąc pod uwagę, że dostajemy możliwość własnej wyceny oferowanego nam produktu, taka inicjatywa jest jak najbardziej warta pochwały! Nawet, gdy ktoś, zdecyduje się iść po najniższej linii oporu i okaże się mieć węża w kieszeni lub też nie może sobie pozwolić na większe zakupy, to płacąc minimum otrzyma 5 książek!

Co więcej e-booki nie są zabezpieczone DRM ani znakami wodnymi, a do wyboru mamy aż trzy formaty plików – ePUB, MOBI dla Kindle oraz PDF. Książki będą dostępne do pobrania przez kupujących bez ograniczenia czasowego.

Jedynymi ograniczeniami są cena i czas trwania akcji - za pakiet 4 książek nie możemy zapłacić mniej niż złotówkę, natomiast do zakończenia pierwszej edycji Cyfrowej Kultury pozostało 19 dni.

Już w tej chwili planowana jest druga edycja akcji, a organizatorzy już rozpoczęli drogą mailową (kontakt @ CyfrowaKultura.pl) zbierać propozycje czytelników, jakie książki powinny znaleźć się w tej edycji Cyfrowej Kultury. Mogą to być zarówno książki self-publisherów, jak i polskich wydawców.

W świecie polskich wydawców e-książek dzieje się ostatnio sporo interesujących rzeczy mających na celu popularyzację e-czytelnictwa wśród Polaków. Na chwilę obecną walka trwa głównie ceną, gdyż to właśnie cena wydaje się elementem zaporowym dla dużej grupy polskich czytelników.

Największymi wygranymi takich zabiegów będą czytelnicy oraz autorzy książek, których dzieła trafią do szerokiego odbiorcy. Bardzo kibicuję takiej inicjatywie i mam nadzieję, że rodacy nie okażą się dusigroszami i skuszą się co najmniej do zapłacenia tych 10 złotych za pakiet 5 książek.

REKLAMA

Na koniec dodam, że bardzo liczę również na to, iż taka forma sprzedaży zainteresuje również inne branże -  mogłaby się spotkać z zainteresowaniem deweloperów aplikacji mobilnych oraz gier, zarówno tych dla smartfonów, jak i dla PCtów.

Na świecie nie taka uznaniowa forma sprzedaży nie jest czymś odosobnionym, jednakże w Polsce jest czymś, co nadal może elektryzować potencjalnych kupujących. Ciekawe, na ile wycenimy taki pakiet książek... ,ale na taką wiedzę trzeba poczekać przynajmniej do zakończenia I edycji Cyfrowej Kultury.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA