REKLAMA

Samsung chce być Ultra. Wziął Galaxy Watcha i połączył go z Apple Watchem

Najlepszy inteligentny zegarek Samsunga będzie istnym połączeniem Apple Watcha oraz dotychczasowych Galaxy Watch. Mnie się podoba, a tobie?

24.05.2024 19.17
Samsung Galaxy Watch
REKLAMA

Seria Samsung Galaxy Watch 7 ma obejmować aż cztery modele. Już wcześniejsze informacje zasugerowały, że w tym roku pojawi się zupełnie nowy, kwadratowy model stworzony na obraz największego rywala – czyli zegarków Apple. Jak się okazuje, będzie to najbardziej dopakowany możliwościami model z dopiskiem Ultra.

REKLAMA

Ani to okrągłe, ani kwadratowe. Tak wygląda Galaxy Watch 7 Ultra

Samsung najwyraźniej chce rozszerzyć swoją ofertę urządzeń Ultra. Dotychczas to co najwyżej smartfony Galaxy S i tablety Tab S miały ten dopisek, ale w tym roku się to zmieni – w serię składanych smartfonów wejdzie nowy Samsung Galaxy Z Fold 6 Ultra, a teraz jeszcze dowiadujemy się o zegarku Watch 7 Ultra.

Zaufany informator ukrywający się pod pseudonimem Onleaks opublikował bowiem rendery przedstawiające najpotężniejszy jak dotąd model Samsunga. Wyciekłe grafiki sugerują, że urządzenie będzie trochę połączeniem Apple Watcha oraz dotychczasowych modeli Galaxy Watch – zostanie wyposażone w kwadratową kopertę z okrągłym ekranem. W zależności jak na to patrzeć mamy pewnego rodzaju połączenie starej stylistyki i nowej (pierwsze zegarki Samsunga były prostokątne) lub zasugerowanie się wyglądem Apple.

Urządzenie bardzo przypomina Apple Watcha Ultra (1 lub 2. generację) - chociaż nie do końca, bo zamiast wykorzystać pełnię przestrzeni przy użyciu prostokątnego ekranu, producent skorzystał z opcji okrągłego wyświetlacza. Wygląda to jednak intrygująco i mi się bardzo podoba - ale to najpewniej z tego względu, że preferuję zegarki z kwadratowymi kopertami ponad klasyczne okrągłe propozycje.

Specyfikacja ujawnia, że średnica ekranu ma  być prawie identyczna z Galaxy Watch 6 Classic – bo 1,5 cala (w modelu 6 Classic zastosowano 1,47-calowy panel). Co jednak ważne, ogromną zaletą okrągłego ekranu w Watch 7 Ultra będzie obrotowy pierścień do sterowania zegarkiem, co trudno byłoby uzyskać w kwadratowym ekranie. Dodatkowo do dyspozycji użytkownika pozostanie obrotowa koronka oraz dwa guziki na prawym boku inteligentnego zegarka.

Przeciek ujawnia, że Samsung Galaxy Watch 7 Ultra będzie miał wymiary 47 x 47,4 x 16,4 mm. Tak jak reszta modeli z serii Watch 7 zegarek zaoferuje ładowanie o mocy 15 W. Premiera nowych modeli odbędzie się 10 lipca tego roku w ramach konferencji Unpacked – wraz ze składanymi smartfonami oraz inteligentnym pierścieniem Galaxy Ring.

REKLAMA

Więcej o sprzęcie Samsunga przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA