REKLAMA

Realme to nowa smartfonowa potęga w Polsce. Polacy pokochali tę markę

Dane potwierdzają - Realme to nowa potęga w Polsce i Europie. Polacy pokochali smartfony tej marki i zresztą się nie dziwię. Ty też nie powinieneś.

29.05.2024 18.46
Realme to nowa smartfonowa potęga w Polsce. Polacy pokochali tę markę
REKLAMA

Serwis Counterpoint Research opublikował raport obejmujący dane za pierwszy kwartał 2024. Z danych dowiedzieliśmy się, że Samsung jest najchętniej dostarczającym swoje smartfony na rynek producentem. Na drugim miejscu jest Apple, na trzecim Xiaomi. Jednak rynek od wielu lat tak wygląda i ta trójka producentów niezmiennie zajmuje podium. Realme walczy z najlepszymi i jak widać – coraz skuteczniej.

REKLAMA

Realme jest uwielbiany przez Polaków i Europejczyków

Dane Counterpoint wskazują, że Realme na rynku w Europie zajmuje czwarte miejsce w zakresie dostaw smartfonów. Co z Polską? U nas sprawa wygląda bardzo podobnie, ponieważ popularny producent zajmuje piąte miejsce. Firma w 1 kwartale 2024 zaliczyła 47-procentowy wzrost dostaw względem pierwszego kwartału ubiegłego roku.

Realme konkuruje z największymi wyjadaczami rynkowymi, którzy w Polsce są praktycznie od zawsze – Samsung, Xiaomi, Apple. Producent jest obecny w Polsce zaledwie od 4 lat – wprowadził pierwsze urządzenia w maju 2020 roku. Sam bardzo dobrze to pamiętam, kiedy nieznana mi wówczas marka wprowadziła kilka ciekawych modeli – m.in. Realme 6 Pro oraz Realme X50 Pro. Oba smartfony w były konkurencyjne – model 6 Pro kosztował ok. 1500 zł miał 90-hercowy ekran, co w tej cenie wówczas w ogóle nie było standardem.

W 2020 roku Realme 6 Pro był smartfonem, którego bardzo chciałem kupić

Zresztą – podwyższona częstotliwość odświeżania w sztandarowych smartfonach zaczynała być częściej implementowana m.in. wraz z serią Galaxy S20 oraz Note 20 w Samsungach. Smartfony Realme mocno ewoluowały i dziś najnowsze są propozycje z serii Realme 12 (Pro) oraz budżetowe urządzenia z serii C. Realme zajmuje się przede wszystkim produkcją średniopółkowych urządzeń, które w Polsce są najpopularniejsze.

Tańsze przystępne cenowo modele powrócą do łask Realme

Realme niegdyś mocno stawiało na tzw. zabójców flagowców – oferując smartfony z serii GT - pierwszy Realme GT z 2021 roku był genialnie wyceniony i bazował na najszybszym w tym czasie procesorze w świecie Androida – Snapdragonie 888. Jednocześnie kosztował 2500 zł, gdzie za konkurencyjne propozycje z Androidem – m.in. takiego OnePlusa 9 trzeba było dać ponad 800 zł więcej (w promocjach Realme GT 2021 kosztował nawet 1999 zł). Analogiczna sytuacja była z następcami – również genialnie wycenionymi.

A tak wygląda nowy Realme GT Neo 6

Teraz dyrektor generalny Realme ogłosił, że seria GT powróci do łask po dwuletniej przerwie – ostatnim smartfonem z tej serii, który pojawił się w Polsce był Realme GT Neo 3 z 2022 roku. Stosunkowo niedawno Realme zaprezentował nowy model GT Neo 6 z ekranem o rekordowej jasności punktowej ekranu na poziomie 6000 nitów, więc wydaje się, że to właśnie ten smartfon będzie kluczem do powrotu marki do "zabójców flagowców".

Oprócz modelu z dopiskiem "Neo" (który sygnuje, że jest to jeszcze tańsza wersja) powinien pojawić się Realme GT 6 wyposażony z modnymi w ostatnich miesiącach funkcjami sztucznej inteligencji.

Media Markt
Realme 12
Media Markt
Media Markt
Realme 12 Pro+
Media Markt

W sieci nawet już teraz pojawiają się doniesienia, jakoby Realme GT 6 miał być smartfonem, w którym sztuczna inteligencja będzie pełnić pierwszoplanową rolę. Chciałbym zobaczyć topowego Realme w cenie 3000 zł jak za starych dobrych czasów.

REKLAMA

Więcej na temat smartfonów znajdziesz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA