REKLAMA

Mapy Google zyskają ważną zmianę. Wreszcie się nie pogubisz

Każdy z nas choć raz przeszedł przez dość niezręczną sytuację: odnalazłeś budynek, ale wciąż szukałeś do niego wejścia. Google pracuje nad rozwiązaniem, które pozwoli uniknąć tego typu zdarzeń.

05.03.2024 09.47
Mapy Google
REKLAMA

Mapy Google to niezastąpione narzędzie dla każdego, kto zwiedza nowe miejsce lub próbuje się odnaleźć po przeprowadzce. Choć usługa Google znakomicie radzi sobie z prowadzeniem zarówno przechodniów, jak i kierowców przez miasta i miasteczka, nadal w kwestii użytkownika pozostaje odnaleźć wejście do miejsca docelowego.

A właściwie pozostawało, bo Google przygotowuje się, by wyręczyć nas i w tej kwestii.

REKLAMA

Google Maps będzie pokazywać wejścia do budynków

Jak informuje redakcja serwisu Android Police, w wersji aplikacji Google Maps oznaczonej numerem 11.17.0101 na telefonie Google Pixel 7a dziennikarze zauważyli, że po odpowiednim zbliżeniu na budynek pojawiają się oznaczenia wejść do niego. Wejścia oznaczone są małymi, zielonymi ikonami w białym kółku.

Według przekazu serwisu, wejścia do budynków pojawiały się tylko w tej konkretnej wersji Google Maps na urządzeniu Pixel 7a i tylko w Berlinie oraz kilku miastach w Stanach Zjednoczonych, co sugeruje, że widok jest obecnie w fazie ograniczonych testów.

Eksperymentowaliśmy z kilkoma różnymi rodzajami budynków, począwszy od hoteli i gabinetów lekarskich, poprzez supermarkety, sklepy z elektroniką, kończąc na kawiarniach i restauracjach w Nowym Jorku, Las Vegas i San Francisco, a także w Berlinie w Niemczech. Wejścia pojawiły się w niektórych miejscach, ale nie w innych, co wskazuje, że Google może nadal być w trakcie zbierania niezbędnych informacji [na temat budynków]

- przekazuje Android Police

Ponadto w części z budynków na mapie objętych testami oznaczenia wejść były położone w złych miejscach względem ich rzeczywistego położenia. Sama ikona wejść do budynków również się zmieniała, w niektórych przypadkach będąc jedynie zieloną strzałką w białym kółku.

Prawdopodobnie widok wejść do budynków jest na etapie bardzo wczesnych testów, wobec czego stałej obecności w Mapach Google możemy się spodziewać za kilka tygodni lub miesięcy.

Więcej na temat Google Maps:

REKLAMA

Zdjęcie główne: Ajdin Kamber / Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA