1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bezpieczeństwo

Rozdają go za darmo, więc korzystaj z okazji. Avast Free Antivirus obroni cię przed koszmarami czyhającymi w sieci

Lokowanie produktu: Avast

Rozwój systemów antywirusowych wbudowanych w Windows sprawił, że konkurencja w postaci bezpłatnych narzędzi antywirusowych nigdy nie była tak zacięta. Zobacz co zapewnia programowi Avast Free Antivirus przewagę nad resztą.

06.11.2023
16:02
Avast Free Antivirus obroni cię przed koszmarami czyhającymi w sieci. Rozdają go za darmo, więc korzystaj z okazji

Nie ma dnia byśmy nie czytali kolejnych doniesień o wycieku danych, cyberoszustwach, wirusach, złośliwym oprogramowaniu i cyberwłamananiach. Włos jeży się na głowie, gdy uzmysłowimy sobie, że w mrocznych zakamarkach sieci czają się zastępy oszustów, którzy chcą przejąć nasze dane, zawartość naszych kont bankowych, czy wręcz naszą tożsamość. I często im się udaje.

Nie będę tu twierdził, że antywirus jest cudownym remedium na wszystkie te zagrożenia, ale jest istotną linią obrony, bez której obecnie obejść się nie sposób. Możesz jednak zadać sobie pytanie - po co mi antywirus, skoro jest Windows Defender?

Po pierwsze, systemy bezpieczeństwa wbudowane w Windows nie są idealne i choćby ochrona przeglądarki dotyczy tylko Edge. Po drugie, na Windows świat się nie kończy i wielu z nas używa Maców, a i chciałaby mieć również odpowiednią ochronę choćby na smartfonach i tabletach. Odpowiedzią na wszystkie te potrzeby jest Avast Free Antivirus.

Pobierz darmowego antywirusa Avast Free Antivirus - znajdziesz wersje zarówno dla Windows, macOS, Android, jak i iOS.

Avast Free Antivirus - coś więcej niż antywirus

Avast jest doskonale znaną marką na rynku oprogramowania antywirusowego - setki milionów użytkowników na całym świecie robi wrażenie. Warto również podkreślić, że obecne antywirusy zostały rozbudowane o wiele funkcji, o których jeszcze nikt nie myślał kilka lat temu.

 class="wp-image-4137347"
Nie tylko Windows - Avast Free Antivirus dostępny jest również na smartfony (Android i iOS) jak i komputery Mac

Instalacja Avasta jest banalnie prosta i program poprowadzi cię za rączkę przez cały proces, jak i również nauczy obsługi. Nawet całkowicie zieloni użytkownicy natychmiast się w nim odnajdą.

Avast Free Antivirus oferuje aż sześć (6!) warstw zabezpieczeń. Czasy kiedy funkcjonalność tego oprogramowania polegała wyłącznie na przeskanowaniu plików na dysku to już przeszłość. Na co możemy liczyć?

  • Inteligentne skanowanie - Skanowane są nie tylko pliki, ale całe urządzenie w poszukiwaniu luk w zabezpieczeniach.
  • CyberCapture - Wszystkie podejrzane pliki natychmiast zostają wysłane do analizy w chmurze.
  • Monitorowanie zachowań - Jeśli któraś z aplikacji zacznie zachowywać się podejrzanie, od razu zostaniesz o tym powiadomiony.
  • Osłona plików - Nigdy nie masz pewności co kryje się w otwieranym pliku - Avast ostrzeże cię, jeśli dojrzy potencjalne niebezpieczeństwo, jeszcze przed ich otwarciem.
  • Dysk ratunkowy - Wirus dobrze zakamuflował się w systemie? Dzięki tej funkcji przeskanujesz urządzenie bez uruchamiania systemu operacyjnego i usuniesz złośliwe oprogramowanie.
  • Kwarantanna - Potencjalnie niebezpieczne pliki lądują w miejscu odizolowanym od systemu operacyjnego.

Avast ochroni cię również przed atakami typu ransomware. Żadna niezaufana aplikacja nie zdobędzie dostępu do twoich prywatnych plików - a więc ich nie usunie, czy nie zaszyfruje, by żądać potem okupu za ich odblokowanie.

Na deser - bezpieczeństwo sieci Wi-Fi, o które dba zarówno inspektor sieci, jak i zapora ogniowa (firewall). Złośliwe ataki przez sieć będą automatycznie blokowane i możesz liczyć na bezpieczne połączenia nawet w przypadku publicznych sieci Wi-Fi.

Avast Antivirus - jeszcze ci mało? Zobacz funkcje Premium Security i Ultimate

Oprócz darmowej wersji antywirusa Avast oferuje również płatne rozwiązania - Premium Security to bardziej wszechstronna ochrona przed różnymi zagrożeniami w sieci, natomiast Ultimate to uniwersalny pakiet, ze wszystkimi dostępnymi aplikacjami ochronnymi. Szczegóły znajdziesz na oficjalnej stronie oprogramowania Avast.

Oczywiście antywirus jest tylko jedną z elementów układanki, na którą składa się cyfrowe bezpieczeństwo. Pamiętaj by używać logowania dwuetapowego wszędzie gdzie to tylko możliwe, włączyć inne funkcje bezpieczeństwa - choćby takie jak Bezpieczny Rozruch (Secure Boot), czy funkcję Izolacja Rdzenia wbudowaną w Windows. Dbaj o aktualizacje oprogramowania jak i systemu operacyjnego, szyfruj dane i przygotuj się na to, że oszuści będą próbowali wprowadzić cię w błąd i zainfekować twój sprzęt przy pomocy spreparowanych maili, czy podszywając się pod banki oraz instytucje państwowe.

W wielu przypadkach wesprze nas oprogramowanie antywirusowe, które może uchronić nas przed skutkami własnych błędów, dlatego kliknij by pobrać Avast Free Antivirus - niezależnie od tego, czy pracujesz na Windows, macOS, Android, czy też i iOS.

Lokowanie produktu: Avast
Najnowsze