REKLAMA

Najpierw szydzą, potem kopiują. Telefony Realme dostaną wyspę jak z iPhone 14 Pro

Do sieci trafiły zdjęcia przedstawiające nadchodzącą rodzinę telefonów Realme C-Series. Urządzenia otrzymają belkę Mini Capsule, która do złudzenia przypomina rozwiązanie Dynamic Island debiutujące w iPhone 14 Pro.

23.02.2023 17.48
Najpierw szydzą, potem kopiują. Telefony Realme dostaną wyspę jak z iPhone 14 Pro
REKLAMA

To dosyć popularny schemat: najpierw producent telefonów z Androidem szydzi z Apple, aby niedługo później stosować podobne rozwiązania i praktyki. Tak było na przykład z ładowarkami oraz Samsungiem. Koreański gigant najpierw wyśmiewał strategię Apple, które przestało dołączać ładowarki do modelu iPhone 12. Firma stworzyła nawet reklamy podkreślające, że u nich ładowarki to wciąż element zestawu.

REKLAMA
 class="wp-image-3365606"

Niedługo potem Samsung sam przestawał dodawać ładowarki do swoich telefonów. Firma zaczęła usuwać własne reklamy zachwalające obecność tego elementu w zestawie z Internetu. Jeszcze wcześniej sytuacja wyglądała podobnie z portem 3,5 mm. Najpierw Samsung podkreślał fakt, że z niego nie rezygnuje, w przeciwieństwie do firmy Apple, aby pójść dokładnie tą samą drogą niedługo potem.

Teraz naśladowcą zostało Realme, które "pożycza" Dynamic Island od iPhone 14 Pro.

W sieci można znaleźć zdjęcia przedstawiające smartfon Realme C-Series z rozwiązaniem, które do złudzenia przypomina dynamiczną wyspę od Apple: software'ową nakładkę graficzną na ekran, która współgra z przednią wyspą aparatu oraz sensorów, tworząc spójną stylistycznie, kontekstową całość służącą wyświetlaniu dodatkowych informacji oraz używaniu skrótów funkcji i aplikacji.

Materiały przedstawiające kopię Dynamic Island opublikował sam Madhav Sheth - wiceprezes Realme - na platformie Twitter. Sheth szybko usunął wpis, ale jak dobrze wiemy, co raz trafia do sieci, zostaje tam na zawsze. Mamy więc pewność, że zdjęcia są autentyczne i przedstawiają produkt, który na pewno pojawi się na rynku.

 class="wp-image-3365609"
Źródło: smartprix

Realme nazywa swoją kopię dynamicznej wyspy Mini Capsule.

Na opublikowanej grafice kapsułka wyświetla procent naładowania akumulatora podczas zasilania z sieci. Jeśli jednak rozwiązanie będzie działać jak u Apple, możliwości tego interfejsu są wszechstronne: od kontekstowych skrótów po belkę nawigacyjną odtwarzacza muzycznego. Realme musi jednak zadbać o to, by odpowiednie narzędzia trafiły w ręce zewnętrznych producentów aplikacji.

REKLAMA

Mini Capsule jest wyraźnie szersze niż Dynamic Island, ale nie oznacza to, że zastosowanie tego rozwiązania w zasadniczy sposób będzie się różnić od tego we flagowcu iPhone 14 Pro. Wszystkiego dowiemy się podczas oficjalnej prezentacji nowych telefonów Realme, lecz wciąż nie znamy jej dokładnej daty.

Warto dodać, że chociaż Realme to pierwszy producent wprowadzający własną dynamiczna wyspę w formie gotowego rozwiązania hardware - software, społeczność skupiona wokół Androida znacznie wcześniej stworzyła odpowiednie nakładki wizualne imitujące rozwiązanie Apple.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA