REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Twitter w rękach Elona Muska? Zakup ma być sfinalizowany w przeciągu najbliższych dni

Wygląda na to, że Twitter nie uniknie losu bycia wykupionym przez ekscentrycznego założyciela Tesli i SpaceX. Podobno negocjacje pomiędzy przedstawicielami Elona Muska i zarządem Twittera są niemal domknięte.

25.04.2022
11:16
Elon Musk
REKLAMA

UWAGA: Elon Musk kupił Twittera. To już oficjalne

Twitter to jedna z najbardziej wpływowych sieci społecznościowych na rynku. Trudno się więc dziwić pewnemu niepokojowi, jaki zapanował po ogłoszeniu przez Elona Muska chęci przejęcia akcji Twitera za 43 mld dol. - przynajmniej biorąc pod uwagę niecodzienną osobowość i poglądy Muska, również w kontekście wolności słowa. Zarząd Twittera ponoć używa wszystkich prawnie dozwolonych środków, by uniknąć przejęcia. Jednak z uwagi na fakt, że rolą zarządu jest dbanie o interesy akcjonariuszy, ten jest prawnie zobowiązany do przyjęcia oferty, jeżeli będzie dla nich nad wyraz korzystna. Podobno jest.

REKLAMA

Według informatorów redakcji Wall Street Journal proces przejęcia może się zakończyć jeszcze w tym tygodniu. Musk i przedstawiciele Twittera spotkali się w niedzielę na kolejne rozmowy i choć przejęcie nie jest jeszcze przesądzone, podobno w wyniku tych rozmów znacząco się przybliżyło.

Musk oferuje 54,2 dol. za akcję i, jak twierdzi, to jego hojna i ostateczna oferta. Niestety dla tych, którym nie podoba się wizja zmiany kierownictwa, w istocie jest to propozycja, którą trudno odrzucić. Jak twierdzą źródła WSJ, trwają już tylko negocjacje na temat kwoty, jaką Musk musiałby zapłacić w razie, gdyby zatwierdzona umowa przejęcia nie doszła do skutku z nieprzewidzianych przyczyn.

REKLAMA

Musk zapowiada, że pod jego rządami na Twitterze zniknie cenzura i będzie hołdowana wolność słowa, że usługa nie będzie już ściśle zależna od reklamy targetowanej, a także zapowiedział bardziej przyziemne zmiany, jak zwiększenie liczby dopuszczonych znaków w tweetach czy możliwość edycji tweetów po ich publikacji.

Zdjęcie główne: kgmanoj / Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA