REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Zrobili latający superjacht z miejscem na samochód. Ten projekt jest tak dziwny, że aż wspaniały

Fantazja, fantazja jest od tego, aby bawić się na całego. Tak tylko potrafię skomentować całkowicie odjechany pomysł połączenia luksusu znanego z wybrzeży morskich z ekscytacją, jaką wywołuje posiadanie własnego statku powietrznego.

22.04.2022
7:57
airyacht
REKLAMA

Sami sobie wyobraźcie: lecicie sterowcem wysoko nad Ziemią. Niemal w całkowitej ciszy suniecie tuż pod chmurami w potężnej luksusowej gondoli o długości blisko sześćdziesięciu metrów. Pod wami w całkowitej ciszy przesuwają się niespiesznie lasy, łąki, pola i miasta. Nad wami wisi niemal 200-metrowej długości balon. W końcu wypatrujecie jezioro i już wiecie, że powoli zbliża się pora lądowania.

REKLAMA

Dlaczego na jeziorze?

Otóż twoja gondola sterowca to w rzeczywistości długi na sześćdziesiąt metrów luksusowy, trzypiętrowy superjacht zdolny zabrać na pokład nawet 12 osób. Jak na prawdziwy jacht przystało, tak i ten posiada na swoim wyposażeniu salę treningową, saunę i basen.

Sam pomysł przypomina dużo bardziej elegancką, aczkolwiek jeszcze mniej praktyczną wersję wszelakich samochodów, które po rozłożeniu skrzydeł zamieniają się w samolot. Tutaj mamy bowiem do czynienia z jachtem zamieniającym się w sterowiec.

 class="wp-image-2146179"

Za ten szalony, iście futurystyczny projekt o nazwie AirYacht odpowiedzialni są specjaliści z francuskiej firmy Darnet Design. Z przedstawionego przez nich opisu projektu wydaje się to być pomysł skierowany do absolutnie najbogatszych. Jak bowiem inaczej wytłumaczyć, że luksusowy jacht, który tutaj robi za gondolę dla sterowca posiada na swoim pokładzie jacuzzi, lądowisko dla helikopterów i garaż dla samochodów.

 class="wp-image-2146173"

To swoją drogą naprawdę genialny pomysł. Wszak jeżeli na pokład sterowca da się zabrać samochód, to można mieć go ze sobą gdziekolwiek tym sterowcem nie dolecimy. Nigdy więcej wynajmowanych samochodów. Posiadacz sterowca-jachtu w każdej swojej zagranicznej podróży będzie miał swoje Porsche przy sobie.

REKLAMA
 class="wp-image-2146176"

Ach, jeszcze jedna informacja. Jeżeli już teraz chcecie zakupić ten jacht, to możecie to zrobić z linków… a nie, czekaj. Przedstawiciele studia projektowego przekonują, że nie jest to tylko czysto futurystyczna wizja, a pierwszy egzemplarz latającego superjachtu zostanie ukończony w 2026 roku. W razie czego zamówienia można już składać. Ciekawe czy można mieć balon w innym kolorze niż jacht.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA