REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Xbox - jak kupować gry na konsolach, jak się płaci, jak się zwraca, jak uzyskać FV

Xbox to obok PlayStation druga kluczowa dla graczy konsola. Oto poradnik, w którym odpowiemy na najważniejsze pytania dotyczące gry na Xboksie.

10.08.2021
11:54
xbox jak kupowac gry jak placic
REKLAMA

Z tego artykułu dowiesz się:

REKLAMA

Jak kupować gry na konsolach Xbox?

Użytkownicy Xboxa mogą kupować gry stacjonarnie w sprzedaży detalicznej lub pobierać je w domu, korzystając z usługi Xbox Live. Cyfrowa wersja gry zapewnia wygodę — nie trzeba korzystać z płyt, a zabawę można zacząć jeszcze w trakcie pobierania gry. 

Jak się płaci za gry na konsoli Xbox? 

Gry kupujemy w sklepie Microsoft Store na konsoli lub komputerze. Sklep posiada kilka opcji płatności.

Jedną z nich jest zakup gier za pośrednictwem operatora sieci komórkowej (Orange, Play, T-Mobile), należy w tym celu dokonać zakupu mobilnego poprzez wybór interesującego nas tytułu gry, wybrania pola „Kup”, a w następnym kroku wybrania odpowiedniej metody zapłaty z dostępnej listy operatorów i zatwierdzenia zakupu. Czynności te sprawią, że płatność za grę zostanie dopisana do rachunku telefonicznego. 

Na początek jednak, zanim zakupy cyfrowe staną się rzeczywistością, trzeba ustawić opcję płatności w konsoli z poziomu zakładki - „wszystkie ustawienia”, a następnie wybrać „płatności i rozliczenia”, opcję płatności - „telefon komórkowy” oraz znaleźć na liście naszego operatora komórkowego. Po dokonaniu wyboru operatora wystarczy wpisać swój numer telefonu i czekać na SMS-a weryfikacyjnego z kodem. Wskazany kod należy wpisać w wyświetlanym polu i zatwierdzić za pomocą „OK”. 

Użytkownik konsoli Xbox ma do wyboru także opcję bezpośredniej płatności kartą oraz płatności PayPal.

Co więcej, w sieciach typu „Żabka” lub sklepach elektronicznych, tj. chociażby Media Markt, użytkownicy konsoli Xbox mogą kupić karty przedpłacone z kodem cyfrowym w różnych cenach i opcjach w zależności od indywidualnych potrzeb graczy. 

Jak zwrócić grę na konsoli Xbox?

Aby zażądać zwrotu kosztów, należy zalogować się do konta, z którego dokonywano odpowiedniego zakupu cyfrowego i przesłać żądanie zwrotu. W kolejnym kroku zostanie przesłany formularz, który użytkownik musi wypełnić, aby zwrot był skuteczny. Formularz ten nie jest obowiązkowy w przypadku żądania zwrotu kosztów subskrypcji, gier cyfrowych przeznaczonych na prezent i zamówień w presprzedaży. 

Inna procedura zwrotu kosztów występuje w przypadku zakupów fizycznych - dysków i kontrolerów. Aby uzyskać zwrot, w tym przypadku należy zalogować się na stronie „Historia zamówień”, wybrać opcję „zarządaj zwrotu” i postępować zgodnie z poleceniami wyświetlanymi na ekranie, celem uzyskania przedpłaconej etykiety wysyłkowej, by dokonać wysyłki zwrotnej. W razie problemów należy skontaktować się z obsługą techniczną. Kiedy produkty dotrą do Microsoftu, po przejściu kwalifikacji dojdzie do zwrotu kosztów lub odesłania odpowiednich produktów zamiennych.

Jak uzyskać fakturę do zakupu na konsoli Xbox? 

REKLAMA

Aby uzyskać fakturę, należy zalogować się do swojego konta Microsoft, wejść w historię zamówień i znaleźć odpowiednie zamówienie na liście. Kiedy użytkownik odnajdzie zamówienie za konkretną grę lub aplikację, powinien wybrać opcję „szczegóły zamówienia”, a następnie wybrać „faktura podatkowa”. W przypadku braku zamówienia na liście należy wybrać inny okres w zakładce „zamówiono w ciągu”. Trzeba wiedzieć, że faktury podatkowe można pobrać na koncie Microsoft najwcześniej po 48 godzinach, choć proces ten może trwać do 5 dni.

Grafika: Natanael Ginting / Shutterstock.com

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA