REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

War Mongrels z datą premiery i zwiastunem. Polacy zapraszają na wojnę

Do sieci trafił zwiastun nadchodzącej polskiej gry War Mongrels od gliwickiego Destructive Creations, który można obejrzeć, ale tylko na YouTubie. Facebook go usunął. Deweloperzy zdradzili też datę premiery.

19.08.2021
12:35
war mongrels 0
REKLAMA

War Mongrels to tytuł taktycznej gry rodem z Polski. Destructive Creations postanowiło pokazać realia wojenne w nieco inny sposób niż zwykle — podobnie jak wcześniej 11 bit studios w This War of Mine. Nie chodzi tu jednak wcale o izometryczny rzut kamery i fakt, iż trafiamy na wschodni, a nie na zachodni front II wojny światowej.

REKLAMA
war mongrels 0 class="wp-image-1827088"
Akcja w taktycznej grze War Mongrels przedstawiona jest w widoku izometrycznym

Gracze będą kontrolowali zespół złożony zarówno z Polaków, jak i z Żydów, ale zaczną od… dwóch niemieckich dezerterów z Wermachtu. Z pierwszych zapowiedzi Destructive Creations wynika, że Ewald i Lukas będą musieli w kilka dni „zmienić się z chłopców w mężczyzn” oraz odrzucić pchającą ich do przodu propagandę.

Destructive Creations chce pokazać w War Mongrels realia II wojny światowej z nietypowej perspektywy.

W ramach kampanii inspirowanej prawdziwymi wydarzeniami będziemy mogli poznawać bohaterów sami, jak i we współpracy z innymi graczami w ramach trybu kooperacyjnego. Każda z kontrolowanych przez nich postaci będzie miała inne mocne i słabe strony — jedni się skradają, inni dobrze walczą.

Co przy tym ciekawe, Destructive Creations poinformowało na swoim profilu w serwisie Facebook, że umieszczony na nim nowy trailer War Mongrels został bez słowa wyjaśnienia usunięty przez moderatorów portalu. Ten sam zwiastun dostępny jest jednak cały czas na YouTubie i możecie obejrzeć go sami powyżej.

War Mongrels to gra wydawana w pierwszej kolejności na pecety. Pojawi się w sprzedaży w dwóch sklepach jednocześnie za dwa miesiące.

Deweloperzy ze studia Destructive Creations z siedzibą w Gliwicach zdradzili, że premiera gry War Mongrels została zaplanowana na 19 października 2021 r. o godzinie 18:00. Twórcy zdecydowali wydać się swoją nową produkcję na start na pecetach, aczkolwiek na stronie internetowej widać logo Xboksa i PlayStation.

REKLAMA

Gracze będą mieli wybór, czy nabyć War Mongrels w sklepie Steam, gdzie obecnie można tytuł dodać do listy życzeń, czy też w Epic Games Store, w którym gra dostępna jest w przedsprzedaży. Tytuł wyceniono tam na 159 zł, ale został przedpremierowo przeceniony o 20 proc., co oznacza, że kosztuje 127,20 zł.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA