REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Nauka

Amerykańskie wojsko ma nowe magiczne tabletki. Zapobiegają starzeniu się

Amerykańscy żołnierze na przestrzeni lat eksperymentowali z najróżniejszymi środkami chemicznymi. Teraz armia ma dla nich nowe tabletki, które mają zapobiec… starzeniu się.

06.07.2021
12:19
Amerykańskie wojsko i magiczne tabletki. Zapobiegają starzeniu się
REKLAMA

Wojsko to nie tylko rakiety i tarcze rakietowe. SOCOM, czyli amerykańskie dowództwo operacji specjalnych, planuje rozpocząć testy kliniczne nowych tabletek dla żołnierzy armii USA. Tym razem nie chodzi jednak o kontynuację słynnych już tajnych w założeniu eksperymentów z LSD, tylko o nowatorski lek… spowalniający proces starzenia.

REKLAMA

W pierwszym odruchu zacząłem się zastanawiać, czy stosowanie tabletek powstrzymujących starzenie organizmu akurat u żołnierzy ma sens.

Mówiąc wprost, wojskowi są narażeni ciut bardziej niż przedstawiciele innych zawodów na przedwczesną śmierć. W przypadku wystąpienia takowej trudno byłoby stwierdzić, czy łykane przez żołnierzy tabletki faktycznie mogły potencjalnie pomóc im w przedłużeniu życia, czy i tak nic nie dały.

Po zagłębieniu się w temat okazało się jednak, że w tym szaleństwie jest metoda! Wojsku wcale nie zależy na tym, by ludzie dłużej żyli, tylko chodzi o to, by raz wyszkolony żołnierz był jak najdłużej zdatny do służby. Dzięki spowolnieniu procesu starzenia się organizm będzie doznawał mniej kontuzji.

Tabletki przeciwko starzeniu się mają pojawić się już w 2022 r.

Amerykanie poinformowali, że zakończyli już badania nad bezpieczeństwem i dawkowaniem leku, a teraz nadszedł czas testów wydajności. Jeśli tylko magiczna pigułka spełni pokładane w niej nadzieje, będą mogli skorzystać z niej nie tylko żołnierze, ale również cywile.

REKLAMA

Twórcy leku przekonują przy tym, że ich produkt nie ma na celu wywoływania zmian w organizmie człowieka. Jego zadaniem jest poprawa wydajności żołnierza, które pogarszają się z wiekiem. SOCOM najwyraźniej uznało, że w interesie armii jest lepiej dbać o żołnierzy na czynnej służbie, niż szkolić swych.

Jak podaje portal Breaking Defense w pracach nad nowym lekiem bierze udział firma biotechnologiczna MetroBiotech, a wojsko przeznaczyło na ten cel już 2,8 mln dol. na przestrzeni ostatnich trzech lat.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA