REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Foto

Zrobisz dziubek jak rybka po obejrzeniu zdjęć Comedy Wildlife Photography Awards 2021

Żeby dbać o zwierzęta, trzeba je najpierw pokochać. Nic tak do tego nie zachęci, jak fotografie z konkursu Comedy Wildlife Photography Awards.

24.05.2021
19:59
Comedy Wildlife Photography Awards 2021, czyli zdjęcia zwierząt śmiechu warte
REKLAMA

Po raz siódmy konkurs Comedy Wildlife Photography Awards przedstawia najzabawniejsze fotografie przyrody na świecie. I chociaż to dopiero selekcja najciekawszych fotografii, to już mamy wiele świetnych kadrów. 

REKLAMA

Tak naprawdę konkurs nie jest organizowany dla zabawy, ale po to, aby zwrócić uwagę na problemy w świecie natury. Nasz świat jest niezwykle piękny i wzajemnie powiązany, a mimo to ludzie robią, co mogą, aby go nadmiernie eksploatować i niszczyć. A nawet jeśli powoli rośnie świadomość konieczności ochrony natury, to ogólny przekaz wiadomości na ten temat jest raczej przygnębiający. Organizatorzy starają się zmienić ten trend.

Wiele dzikich zwierząt przedstawionych na tych zdjęciach stoi w obliczu zagrożeń dla ich populacji i siedlisk. W tym konkursie chcieliśmy przyciągnąć uwagę i energię ludzi poprzez wywołanie uśmiechu. Aby chronić zwierzęta, musimy sprawić, by ludzie się w nich zakochali. Myślimy, że te cudowne ujęcia pokazują tę stronę dzikiej przyrody, którą nieczęsto mamy okazję oglądać. Przypominają nam o pięknie i komizmie naszego naturalnego świata, który należy chronić. 

Tom Sullam, współtwórca konkursu Comedy Wildlife Photography Awards.

Paul Joynson-Hicks, fotograf przyrody oraz założyciel konkursu, opisuje, jak wpadł na pomysł stworzenia Comedy Wildlife Photography Awards.

Kilka lat temu, przeglądając swoje zdjęcia dzikiej przyrody, natknąłem się na ujęcia, które wywołały u mnie głośny śmiech: orzeł patrzący na mnie przez tylne nogi lub pupa guźca, wiecie, takie rzeczy. W pewnym momencie dotarło do mnie, że humor może być sposobem na zwrócenie uwagi mediów na losy naszego świata przyrody, a tym samym zachęcenie ludzi do podjęcia działań. Tak narodziła się Comedy Wildlife Photography Awards.

Paul Joynson-Hicks - twórca Comedy Wildlife Photography Awards.

Comedy Wildlife Photography Awards 2021 - najlepsze zdjęcia

To nie są jeszcze fotografie finalistów, bo do konkursu wciąż można się zgłaszać. Prezentujemy jednak świetną galerię zdjęć z nadesłanych już prac. Zdjęć, które łapią za serce.

Zaskoczony bielik amerykański / Arthur Trevino

 class="wp-image-1722543"
Fot. Arthur Trevino / Comedy Wildlife Photography Awards 2021

„Kiedy bieli chybił przy próbie złapania pieska preriowego, ten skoczył w kierunku orła. Zaskoczył go, co dało mu tyle czasu, aby uciec do pobliskiej nory. Prawdziwa historia Dawida i Goliata”.

„Monday Morning Mood” / Andrew Mayes

 class="wp-image-1722540"
Fot. Arthur Trevino / The Comedy Wildlife Photography Awards 2021

„Zrobiłem to zdjęcie podczas fotografowania grupy szpaków na drzewie w rezerwacie przyrody Rietvlei w RPA. Idealnie podsumowuje mój nastrój w większość poniedziałkowych poranków :)”.

„ROFL” / Giovanni Querzani

 class="wp-image-1722546"
Fot. Giovanni Querzani / The Comedy Wildlife Photography Awards 2021

„Młody lew w Parku Narodowym Serengeti w Tanzanii, który najwyraźniej śmieje się z moich umiejętności fotograficznych”.

„Quarantine Life” / Kevin Biskaborn

 class="wp-image-1722549"
Fot. Kevin Biskaborn / The Comedy Wildlife Photography Awards 2021

„Siedzisz odizolowany w domu z rodziną, która chce wyjść na zewnątrz i odkrywać świat? Te szopy coś o tym wiedzą. Właśnie wtedy, gdy myślisz, że nie ma już miejsca w dziupli drzewa, pojawia się matka szop i pokazuje, jak kompaktowa jest ta przestrzeń. Dzieci wspinały się po mamie i po sobie nawzajem, walcząc o to, by wyjrzeć w tym samym czasie.

To zdjęcie zostało zrobione w południowo-zachodnim Ontario w Kanadzie. Po zbadaniu pewnego obszaru z licznymi dziuplami drzew, zidentyfikowałem go jako możliwe miejsce dla rodzin szopów. Ponieważ szopy przemieszczają się z jamy do jamy, często nie spędzając w niej więcej niż jedną noc, kluczem do zlokalizowania zwierząt jest wyznaczenie obszaru, gdzie jest wiele potencjlanyfch kryjówek. 

Natknąłem się na tę rodzinę i od razu zacząłem pracować nad wypoziomowaniem aparatu w stosunku do otworu, aby zapobiec skierowaniu go w górę. Gdy aparat i statyw były gotowe, małe szopy były bardzo ciekawskie (i chętne do współpracy), wystawiając głowy, by przyjrzeć się im z bliska!”.

„Yoga Bittern” / KT Wong

 class="wp-image-1722552"
Fot. KT Wong / The Comedy Wildlife Photography Awards 2021

„Bączek żółtawy bardzo starał się zająć dogodną pozycję do polowania. To ujęcie udało mi się zrobić, gdy był pomiędzy dwoma łodygami kwiatu lotosu”.

„Missed!” / Lea Scaddan

 class="wp-image-1722555"
Fot. Lea Scaddan / The Comedy Wildlife Photography Awards 2021

„Dwa kangury szare walczyły i jeden z nich nie zdążył kopnąć drugiego w brzuch. Zdjęcie wykonane w Perth w Australii”.

„Yay - It's Friday!” / Lucy Beveridge

 class="wp-image-1722558"
Fot. Lucy Beveridge / The Comedy Wildlife Photography Awards 2021

„Młody skocznik antylopi uchwycony w trakcie skoku o wschodzie słońca w Transgranicznym Parku Narodowym Kgalagadi w Republice Południowej Afryki. Nie ma zbyt wielu informacji na temat tego, dlaczego skocznik antylopi ma w zwyczaju taki podskoki. Niektóre teorie sugerują, że jest to sposób na pokazanie sprawności i siły, aby odeprzeć drapieżniki i przyciągnąć kolegów. Mówi się również, że ta mała, delikatna i w dużej mierze niedoceniana antylopa również prycha z podekscytowania, skacząc z radości!”.

„Sweet Lips Are For Kissing” / Philipp Stahr

 class="wp-image-1722561"
Fot. Philipp Stahr / The Comedy Wildlife Photography Awards 2021

„To zdjęcie zostało zrobione na Curaçao, terytorium zależnym Holandii na Karaibach. Kostery są zazwyczaj trudne do sfotografowania. Nie mają problemu, z tym że nurek się zbliża, ale jeśli okażesz im zainteresowanie, zawsze odwracają się do ciebie plecami. Dlatego też starałem się pływać 0,5 m nad rybą, nie okazując jej żadnego zainteresowania.

W tym samym czasie aparat miałem nie przed sobą, ale poniżej klatki piersiowej skierowany w stronę dna. Kiedy nadszedł właściwy moment, obróciłem aparat o 90 stopni do przodu i po prostu wycelowałem i strzeliłem, mając nadzieję, że uchwycę ostre zdjęcie ryby. Nigdy nie spodziewałem się, że jej piękne usta znajdą się tak blisko!”.

„Cranky Hippo” / Rohin Bakshi

 class="wp-image-1722564"
Fot. Rohin Bakshi / The Comedy Wildlife Photography Awards 2021

„Hipopotam chciał zwrócić na siebie uwagę matki, ale najwyraźniej nic z tego nie wyszło. Zdjęcie wykonane w rezerwacie Vwaza Marsh Game w Malawi”.

„Happy” / Tom Svensson

 class="wp-image-1722567"
Fot. Tom Svensson / The Comedy Wildlife Photography Awards 2021

„Pingwiny surfujące po falach na ląd wyglądały na bardzo zadowolone. Zdjęcie wykonane na Falklandach”.

„Houston - We've Got a Problem! / Txema Garcia Laseca

REKLAMA
 class="wp-image-1722570"
Fot. Txema Garcia Laseca / The Comedy Wildlife Photography Awards 2021

„Ryba wygląda na zdziwioną, że została złowiona przez zimorodka z Brazylii”.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA