REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Polacy odtworzą klasykę. Potencjał rażenia: globalny

Forever Entertainment to producent i wydawca gier wideo z Polski, który podpisał kluczową dla rozwoju umowę o globalnym zasięgu rażenia. Na jej mocy polscy deweloperzy stworzą remake’i gier legendarnego Square Enix!

02.03.2021
12:59
Forever Entertainment i Square Enix podpisali umowę
REKLAMA

Forever Entertainment to wydawca ponad 80 gier, w dużej części na konsolę Nintendo Switch. W portfolio polskiej spółki znajdują się gry własnego zespołu deweloperskiego, porty dla poszczególnych platform oraz tytuły współpracujących studiów. Największym przedsięwzięciem Forever Entertainment jest Panzer Dragoon Remake - odświeżona wersja klasyka Segi z 1995 r. wyprodukowana przez wrocławskie MegaPixel Studio.

REKLAMA

Może to właśnie Panzer Dragoon otworzył firmie ścieżkę do legendarnego Square Enix.

 class="wp-image-1613399"

Panzer Dragoon Remake zadebiutował na platformach PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch, Google Stadia oraz Windows. Tytuł przełożył się na rekordowe wyniki finansowe spółki Forever Entertainment, z przychodem za pierwszy kwartał 2020 r. większym o 200 proc. w porównaniu rok do roku. Niebawem Panzer Dragoon Remake pojawi się na platformie Amazon Luna.

Bojowy smok na licencji Segi dobitnie pokazał, jak opłacalna dla Forever Entertainment może być inwestycja w pozyskiwanie znanych IP. Zarząd polskiej spółki idzie więc za ciosem, nawiązując kolejną umowę z japońskimi wydawcami kultowych gier wideo. Rodzimemu przedsiębiorstwu udało się podpisać umowę z samym Square Enix - absolutnym gigantem branży, dysponującym masą kultowych franczyz.

Final Fantasy, Dragon Quest czy Mana - wciąż nie wiadomo, jaką serię odtworzą Polacy.

 class="wp-image-1613402"

W oficjalnym raporcie Forever Entertainment informuje o podpisaniu umowy ze Square Enix Japan. Przedmiotem umowy jest produkcja oraz wydanie kilku remake’ów gier należących do jednego IP Square Enix. Forever Entertainment bierze na siebie wszystkie koszty wynikające z umowy (w tym produkcyjne oraz wydawnicze). W zamian może liczyć na ponad 50 proc. przychodu z każdej sprzedanej gry. Warto dodać, że dokładnie takie same warunki polska firma zawarła wcześniej z Segą.

Wciąż nie wiadomo, jaką serię otrzymało w swoje ręce Forever Entertainment. Skoro jednak umowa dotyczy kilku gier, musi to być odpowiednio znane IP, z wieloma produktami wydanymi na przestrzeni czasu. Do głowy przychodzą mi np. klasyczne odsłony Final Fantasy - od I do VI lub pierwsze odsłony Dragon Questa. Inne potencjalne serie to Mana, Chrono, Ogre, SaGa czy Star Ocean.

Ważnym elementem umowy jest zachowanie niezmienionej rozgrywki w tytułach Square Enix.

REKLAMA

Polacy stworzą od nowa japońskie klasyki w aspekcie wizualnym, z zachowaniem pełnej wierności oryginałom na pozostałych obszarach. Dzięki temu fani gier Square Enix otrzymają dokładnie te same gry, co lata/dekady temu, ale ze współczesną grafiką. Biorąc pod uwagę profil działania polskiej spółki, raczej na pewno możemy spodziewać się premier na Nintendo Switchu, a później także pozostałych konsolach i komputerach osobistych.

Forever Entertainment zdradzi światu, o jaką serię chodzi, gdy rozpocznie się akcja marketingowa pierwszego remake'u na licencji Square Enix.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA