REKLAMA

Amazon oficjalnie wkracza do Polski. Polscy sprzedawcy zaproszeni do współpracy

Największa platforma handlowa na świecie do tej pory była dostępna w naszym kraju dość umownie. To właśnie się zmienia: gigant oficjalnie potwierdza wejście na polski rynek. Kupujący jeszcze ciut poczekają, zaś sprzedający już dziś powinni zainteresować się współpracą.

27.01.2021 09.02
amazon-2020-1
REKLAMA

UWAGA: Na Facebooku działa grupa Amazon.pl Najlepsze Okazje. Dołącz teraz. Nie przegap dobrych ofert z Amazon PL, DE i innych.

REKLAMA

Zakupy na Amazonie? To nawet nie jest takie trudne. Wielu sprzedawców na tej platformie bez problemu wysyła towary do Polski (choć zazwyczaj za wyższą opłatą), a niemiecki oddział Amazonu oferuje nawet polski interfejs w swojej aplikacji webowej. Trudno jednak zestawiać tego rodzaju protezę z oficjalną dostępnością sklepu w Polsce, wraz ze wszystkimi jego dodatkowymi usługami. Mamy dobre wieści. Ba, mamy genialne wieści.

Amazon oficjalnie w Polsce. Przedsiębiorcy zaproszeni do współpracy. Konsumenci muszą jeszcze chwilkę poczekać.

 class="wp-image-1574702"

Polski oddział Amazonu będzie dostępny pod domeną Amazon.pl. Od dziś przedsiębiorcy, planujący sprzedaż za pośrednictwem Amazonu w Polsce oraz globalnie, mogą rejestrować swoje konta na sell.amazon.pl. Panel sprzedawcy Seller Central Polska jest już dostępny.

Amazon ogłaszając oficjalne wejście na polski rynek zauważa, że ponad połowa oferowanych na jego platformie towarów pochodzi od zewnętrznych partnerów. Dodaje też, że jego platforma ma ponad 300 mln klientów w 200 krajach, a liczba partnerów w formie małych i średnich przedsiębiorstw przekroczyła już 1,7 mln.

REKLAMA

Od strony logistycznej Amazon jest dostępny w naszym kraju już od pewnego czasu. Gigant zbudował w Polsce dziewięć centrów logistycznych: w Sadach (pod Poznaniem), Sosnowcu, Kołbaskowie (koło Szczecina), dwóch obiektach w Bielanach Wrocławskich, Pawlikowicach (koło Łodzi), Łodzi, Okmianach (koło Bolesławca) i Gliwicach oraz w biurze Amazon Web Services i w Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku. W 2021 r. uruchomione zostanie 10. centrum w Świebodzinie.

Amazon w Polsce oferuje również usługę VOD Prime Video, a także asystentkę głosową Alexa – choć ta jeszcze nie rozumie polskiej mowy. Dokładna data uruchomienia Amazon.pl dla konsumentów nie jest jeszcze znana.

UWAGA: Na Facebooku działa grupa Amazon.pl Najlepsze Okazje. Dołącz teraz. Nie przegap dobrych ofert z Amazon PL, DE i innych.

Podobał się tekst? Polub go lub udostępnij na Facebooku.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA