REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Nowa funkcja na Instagramie trafia do wszystkich. Wystarczą dwa kliki

Instagram podąża śladem swojej firmy-matki, Mety, i ponownie czerpie inspirację z najlepszych pomysłów konkurencji. Nowa funkcja wcześniej była dostępna na TikToku.

23.11.2023
11:25
Nowa funkcja na Instagramie trafia do wszystkich. Wystarczą dwa kliki
REKLAMA

Instagram ostatnio przechodził przez szereg różnorodnych zmian. Od najprostszych poprawek ułatwiających korzystanie z aplikacji po znaczące nowości, jak możliwość ukrywania postów przed większością obserwujących spoza bliskiego grona znajomych. Teraz każdy użytkownik ceniący udostępnianie Rolek z pewnością ucieszy się z wprowadzenia nowej funkcji, która trafiła już do wszystkich.

REKLAMA

Zapisywanie Rolek dla każdego

Adam Mosseri, szef Instagrama, ogłosił aktualizację, która umożliwia wszystkim użytkownikom na całym świecie pobieranie publicznych Rolek na ich urządzenia.

Dotychczas Rolki można było zapisać jedynie w aplikacji Instagram, aby potem oglądać ją w późniejszym czasie. Teraz już każdy może zapisać ją na swoim urządzeniu - wystarczy, że film będzie dostępny publicznie dla każdego. Pobrane Rolki będą zawierały znak wodny Instagrama oraz nazwę konta, od którego pobraliśmy materiał, analogicznie do znaku wodnego używanego na TikToku.

Od teraz możecie zapisywać Rolki utworzone przez publiczne konta do swojej rolki aparatu - każdy zapisany Reels będzie zawierał znak wodny z nazwą użytkownika Instagrama twórcy. Wprowadziliśmy to wcześniej w tym roku w Stanach Zjednoczonych, a teraz jest dostępne globalnie

- ogłosił Mosseri na swoim kanale nadawczym.

Aby zapisać Rolki, użytkownicy muszą kliknąć przycisk udostępniania i wybrać opcję pobierania. Użytkownicy mają również możliwość wyłączenia możliwości pobierania dla swoich Rolek w ustawieniach prywatności.

Co jeszcze zapowiedziała Meta? O tym przeczytacie na Spider's Web:

REKLAMA

Według serwisu Tech Crunch, pobrane Rolki z użytymi licencjonowanymi ścieżkami dźwiękowymi będą bez dźwięku, podczas gdy te z oryginalnymi ścieżkami dźwiękowymi zachowają dźwięk po pobraniu.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA