REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

PlayStation 5 Slim już w Polsce. Tyle zapłacisz za nową konsolę Sony 

Nowa wersja konsoli PlayStation 5 właśnie wleciała do Polski. Mowa o wersji oficjalnie nazywanej “d-chasis”, a nieoficjalnie mianem Slim. Jest to bowiem bardziej smukła, lżejsza i nieco bardziej zaawansowana pod niektórymi względami konsola.

24.11.2023
15:46
PlayStation 5 Slim
REKLAMA

Na początku ubiegłego miesiąca, dokładnie półtora miesiąca temu, pojawiła się informacja o nowej konsoli PlayStation 5. Największą zmianą ma być przede wszystkim wygląd oraz wymiary urządzenia - boczne panele zostały podzielone na cztery części oraz dodano zupełnie nową funkcję związaną z napędem. Urządzenie na start jest drogie.

REKLAMA

Sony PlayStation 5 "Slim" dostępne w Polsce. Jest drogo

Nowa wersja PS5 przede wszystkim schudła, co widać na przykładzie przedniej czarnej części obudowy (która również została unowocześniona o złącza USB-C, wcześniej na froncie było dostępne również USB-A). Dodatkowo nowością jest większa pojemność na zintegrowanym podstawowym dysku SSD PCIe 4.0 - zamiast 825 GB mamy dostępny 1 TB. Ponadto w dalszym ciągu jest możliwość dodania własnego dysku PCIe NVMe.

Wariant pozbawiony napędu jest naprawdę cienki, natomiast wersja z napędem ma po boku "garba", który kryje napęd na fizyczne płyty. Poza cieńszą obudową, Sony dodał możliwość odczepienia napędu. Dzięki czemu z wersji podstawowej można zrobić digital i na odwrót - kupując wariant cyfrowy w przyszłości można osobno dokupić napęd. To ogromne unowocześnienie, które nie tylko pozwala rozbudować tańszą wersję konsoli, ale także w przypadku awarii napędu wymiana okaże się znacznie tańsza. Bez zabierania PS5 do serwisu.

Playstation 5 "Slim" z wymiennym napędem (źródło: Sony)

Konstrukcja modułowa umożliwia wyjęcie napędu bez użycia narzędzi. Niestety nowa wersja na start jest znacznie droższa niż dotychczasowy model. PS5 w wersji z napędem można było nabyć za 2000 zł w promocjach, tutaj natomiast przyjdzie nam zapłacić aż 2700 zł bez jednej złotówki za konsolę i pada, bez dodatkowych gier.

Warto również zaznaczyć, że ten model zastąpi dotychczasowe wydanie "C-chasis", więc jeśli nie potrzebujecie wymiennego napędu, to polecamy polować na różne promocje - szczególnie teraz w okresie Black Friday.

REKLAMA

Więcej o konsolach i grach na konsole piszemy na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA