REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Powstał symulator życia w latach 90. Oto wymarzona gra dla Polaków

Jak wyglądało życie w Polsce w latach 90.? Gra OHV, która zdobyła serca rodzimego internetu, ma dostarczyć podróż w czasie. Tworzy ją jeden człowiek - i to w wolnym czasie! Projekt już zyskał miano polskiej wersji gry My Summer Car, co jest całkiem trafne.

23.11.2023
12:27
Powstał symulator życia w latach 90. Oto wymarzona gra dla Polaków
REKLAMA

Ktoś tu ma ochotę na powrót do Polski z lat 90.? A może urodziłeś się za późno, by pamiętać cokolwiek z tego okresu? Nadchodzi tytuł, który powinien dać namiastkę tego, co działo się w tamtych latach. Dostaniesz disco-polo, naprawianie samochodu w stodole oraz odpowiedniki kultowych pojazdów z lat 90.

REKLAMA

Jeden twórca tworzy symulator "przetrwania w Polsce lat 90.": oto OHV

OHV na pierwszych zdjęciach (fot. Steam)

Rodzimy internet podbił niedawno projekt Przemysława Hadały zwanego OHV - grą surwiwalową, w której staramy się przetrwać i doprowadzić nasz grat projekt do idealnego stanu. Otwarty świat, praca dla "januszexów" oraz naprawianie gratów. Czy to nie brzmi jak marzenie?

Lata 90. w Polsce: 15 proc. bezrobocie. Disco-polo. Dziurawe drogi. Paliwo po 2 zł. I ty, zwykły chłopak z prowincji, którego jedynym majątkiem jest nienadający się do jazdy samochód. Eksploruj otwarty świat i poznaj lokalną społeczność. Znajdź dorywczą pracę i oszczędzaj ciężko zarobione pieniądze. Kupuj części niezbędne do naprawy i ulepszania twojego OHV

- tak opisuje twórca swój tytuł.

To trochę jak Skyrim, ale zamiast być wybrańcem, Smoczym Dzieckiem, dostajesz polonezopodobny pojazd i musisz przetrwać. A jeszcze trzeba go odrestaurować, co może być wyzwaniem. W OHV zajmiemy się m.in. blacharstwem, gdyż twórca planuje (jak wynika z prototypowych materiałów z Twittera) wprowadzić do gry system warstw, który pozwoli na usuwanie np. rdzy z pojazdu:

Co tam jeszcze dzieje się w gamingu? Przeczytajcie koniecznie te newsy na Spider's Web:

Samochód przypominający Poloneza nie będzie jedynym pojazdem w grze! Autor pokazał także inne pojazdy, takie jak ciężarówka czy buggy:

Praca nad grą prowadzona jest wyłącznie przez Hadałę, a ze względu na to, że projekt powstaje w wolnym czasie, postępy nie posuwają się tak szybko, jakby tego oczekiwali gracze, którzy chcą się szybko przenieść w lata 90. W międzyczasie, gdy już dodasz OHV do listy życzeń na platformie Steam, możesz przesłuchać autorskiej piosenki, która oddaje klimat tytułu.

OHV polską odpowiedzią na My Summer Car?

REKLAMA

OHV wyjątkowo przypomina bardzo popularny tytuł z oddaną grupą fanów, który zadebiutował na platformie Steam: My Summer Car. Obie gry koncentrują się na podobnym pomyśle: naprawianiu samochodu, zarabianiu pieniędzy oraz głęboko wpisują się w ten sam charakterystyczny klimat. My Summer Car akcję umiejscawia w 1995 roku w Finlandii, podczas gdy OHV przenosi nas w zbliżony okres, lecz w realiach Polski.

Jeśli chcesz wesprzeć twórcę OHV, koniecznie dodaj tytuł do listy życzeń na Steamie. Pomimo długiego procesu rozwoju, ten projekt zapowiada się świetnie. Nie ma jeszcze ustalonej daty premiery, jednak obecnie trwa zamknięta alfa, do której dostęp otrzymało już 10 osób.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA