REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Srebrny przycisk Sejmu zostanie zlicytowany? O tym myśli Szymon Hołownia

Sejm może otrzymać srebrny przycisk za zdobycie 100 tys. subskrybentów na platformie YouTube. Tylko co mogłoby się z nim stać? Marszałek Sejmu zawiesiłby go w widocznym miejscu? Zrzekłby się go? Jest jedno rozwiązanie, które zostało podsunięte przez Szymona Hołownię. Tylko, czy uda się dostatecznie szybko zamówić ów przycisk?

24.11.2023
10:52
Srebrny przycisk YouTube Sejmu może trafić na WOŚP
REKLAMA

Polska polityka wkracza w XXI wiek i wyprzedza niektórych twórców na YouTube. Oglądalność sejmowych obrad jest na najwyższym poziomie w historii i nie przestaje rosnąć. Pierwsze posiedzenie Sejmu z udziałem Szymona Hołowni w roli marszałka zdobyło prawie milion wyświetleń na YouTubie. Niczym Friz czy inny Rezigiusz. A za dużą oglądalnością idą też subskrypcje!

REKLAMA

Sejm może zgłosić się po srebrny przycisk!

Każdy kanał na YouTube, który przekroczy odpowiednią liczbę subskrybentów (obecnie jest to 100 tys., milion, 10 milionów i 100 milionów subskrypcji) może się ubiegać o specjalny przycisk z nazwą kanału. O taki:

Srebrny, złoty i diamentowy przycisk YouTube
Srebrny, złoty i diamentowy przycisk YouTube (Źródło: YouTube)

Oficjalny kanał Kancelarii Sejmu, Sejm RP, w chwili pisania tego tekstu ma 173 tys. subskrybentów, więc kwalifikuje się do nagrody od YouTube’a i może zdobyć srebrny przycisk.

Kanał Sejm PR zbliża się do 200 tys. subskrypcji

Szymon Hołownia, zapytany przez dziennikarza Wirtualnej Polski, odpowiedział, że srebrny przycisk najpewniej zostanie odebrany!

@p.michalski

- Będzie srebrny przycisk - marszałek Sejmu Szymon Hołownia o dużym zainteresowaniu obradami Sejmu na YT. - Zaopatrzcie się w popcorn, bo będzie się działo - zapowiada kolejne „odcinki” posiedzenia w przyszłym tygodniu. Pytał Maciej Kluczka, TokFM. Wideo: Sejm RP

♬ dźwięk oryginalny - Patryk Michalski

Co się stanie z przyciskiem? Szymon Hołownia ma pomysł

Marszałek Sejmu podzielił się w komentarzu na TikToku planem dotyczącym srebrnego przycisku. Nie zawiśnie w Sejmie na stałe, lecz trafi… na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Jak zauważył profil The Poland News, Szymon Hołownia w odpowiedzi na komentarz jednego z widzów, który zasugerował przekazanie przycisku na rzecz WOŚP, odpowiedział wprost, że "taki jest wstępny plan".

Jeśli w Sejmie jeszcze nie zdecydowano o odbiorze przycisku, to radziłbym się pospieszyć. Czas oczekiwania wynosi nawet 3-4 tygodnie.

Za jaką kwotę może być wylicytowany sejmowy przycisk? W ubiegłym roku polski kanał Kashanka opublikował "Polski Rewind 2022", a w ramach akcji popularni twórcy podpisywali czerwony przycisk YouTube’a. Ten przycisk trafił na aukcję 31. Finału WOŚP finalnie osiągając kwotę 2 175 zł. Sejmowy srebrny przycisk zapewne osiągnie wielokrotność tej kwoty.

Przycisk od YouTube'a w rękach innych osób? To nic nowego

Jeśli myślisz, że przyciski za osiągnięcie kamieni milowych na YouTube są niezbywalne i nigdy nie trafiają w ręce innych osób, mylisz się. Przyciski, nawet tych największych twórców, dość często trafiają do osób trzecich.

Jeżeli interesują cię ostatnie wydarzenia na YouTubie, to sprawdź koniecznie te teksty na Spider's Web:

O jakich "największych" twórcach mowa? Felix Kjellberg, szerzej znany jako PewDiePie, przez lata dosłownie największy twórca na platformie YouTube, podarował swój specjalny przycisk, który otrzymał za osiągnięcie 100 milionów subskrybentów, jednemu z fanów jako prezent ślubny.

REKLAMA

Jak myślicie, za ile mógłby się sprzedać srebrny przycisk Sejmu?

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA