1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Tech

Mamy to! Empik daje darmową dostawę zamówień na stałe

Mój Empik zmienia się w Empik Premium Free. Klienci powinni być wniebowzięci, bo od teraz zamówione produkty dotrą do nich za darmo.

Mamy to! Empik daje darmową dostawę zamówień na stałe

Pandemia koronawirusa przyniosła dość nieoczekiwane zmiany w naszych nawykach zakupowych. Gdy okazało się, że większość sklepów będzie zamknięta do odwołania, na wagę złota okazały się być miejsca w sieci, które dostarczają potrzebne produkty na odległość. Celowo nie piszę tylko o książkach, muzyce, audiobookach, bo potrzeba kupowania online dotyczyła na początku tego roku wszystkich branż.

Dostawcy treści prześcigali się w w promocjach, przecenach, obniżaniu ceny dostawy, ale Empik poszedł o krok dalej i udostępnił całkiem za darmo swoją flagową usługę Empik Premium. Ruch był o tyle zaskakujący, że te program nie tylko pozwala oszczędzić na zamówieniach (oferował on bowiem realizowanie przesyłek za okrągłe 0 złotych, zniżki na ofertę empik.com i w salonach oraz cashback), ale też pozwalał na czytanie i słuchanie treści w aplikacji Empik Go - w sumie ponad 13 tysięcy audiobooków i ebooków. Ruch był dobry, bardzo prokonsumecki, ale działał też trochę jak przynęta - skosztujecie naszej usługi i zobaczycie, jak trudno się z nią rozstać.

Empik jednak przedłużał darmowy okres…

…by finalnie ogłosić, że sposób, w jaki będzie oferował swoje usługi, bardzo się zmieni. Rusza bowiem bezpłatny program , który zostaje już na stałe. Mój Empik zostaje przemianowany na Empik Premium Free, ale nie tylko o zmianę nazwy chodzi. Usługa będzie bowiem oferowała darmową dostawę (również - obok salonów - do Paczkomatów i innych punktów odbioru), kilkaset tytułów za darmo w Empik Go, promocje na książki, kupon powitalny i jeszcze kilka drobiazgów.

Dlaczego Empik to robi? Mówiąc językiem korporacyjnym, firma chce, aby e-commerce stał się łatwiejszym doświadczeniem, aby przejście do zakupów online było znacznie prostsze. Klient ma wybór: może skorzystać z darmowego Empik Premium Free lub dołączyć, zyskując jeszcze więcej korzyści, do Empik Premium z opłatą abonamentową.

Ja jednak widzę, że Empik wytycza nową w Polsce ścieżkę, która prowadzi nas prosto do łatwego i przejrzystego modelu konsumowania książek i audiobooków, a także bardzo szybkiego dostępu do innych produktów - wszak oferta Empiku, to również elektronika, ale też produkty z kategorii dom i ogród, zdrowie i uroda, sport i zabawki. Zakupy robione z poziomu jednej usługi z darmową przesyłką do Paczkomatu, to idealne rozwiązanie, jeśli nie chcemy robić ogromnych zakupów, aby zamortyzować koszt wysokiej - w stosunku do ceny pojedynczego produktu- przesyłki. Jest cała masa przedmiotów, których zakup odkładałem, bo często dostawa stanowiła lwią cześć finalnej kwoty.

Rozwiązanie, które oferuje Empik, jest nowoczesne, bo łączy ze sobą bardzo konkretne udogodnienia i personalizację oferty.

Dzisiejsze usługi abonamentowe kuszą nas tym, że pozwalają połapać się w nowościach i skierować nasz wzrok tam, gdzie są interesujące nas produkty. Programy Empiku już pozwalają przygotowywać odpowiednio skrojone propozycje, ale w połączeniu z darmową dostawą, a więc częstszymi drobnymi zakupami, te mechanizmy będą jeszcze sprawniejsze.
W czasie darmowego dostępu z Empik Premium skorzystało ponad 600 tys. osób. Firma szacuje, że użytkownicy programu oszczędzają miesięcznie ok. 50 złotych. Te szacunki, choć uśrednione, pokazują, że łatwy dostęp do zakupów online i darmowej przesyłki zwiększa zainteresowanie daną usługą. Moim zdaniem apetyt będzie rósł w trakcie jedzenia i za jakiś czas większość mniejszych i większych zakupów przeniesiemy do Sieci.

Darmowa oferta jest oczywiście zachętą do zainwestowania w Empik Premium, z którego swoją drogą sam korzystam. Ten płatny już pakiet powiększa liczbę dostępnych za darmo audiobooków i ebooków do ponad 13 000. Oferuje stałą 15 proc. zniżkę na zakupy w salonach i do 20 proc. na setki tysięcy produktów w Empik.com i inne niemałe promocje, ta oferta dotyczy nie tylko książek i muzyki, ale całej oferty! Wszystkie informacje o korzyściach Empik Premium Free i Empik Premium znajdziecie na grafice poniżej.

Tekst powstał przy współpracy z Empikiem.

Lokowanie produktu