REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie

Co potrafi najlepszy duet akcesoriów do pracy? Przegląd funkcji Logitech MX Keys i Logitech MX Master 3

Dobre narzędzie pracy to takie, które można dostosować do swoich potrzeb, a nie na odwrót. Logitech MX Keys i Logitech MX Master 3 pokazują, jak się to robi – tutaj zmienić możemy niemal wszystko.

Przegląd funkcji Logitech MX Keys i Logitech MX Master 3
REKLAMA
REKLAMA

Kombinacja Logitech MX Keys i Logitech MX Master 3 to najlepszy duet akcesoriów do pracy przy komputerze, jaki można obecnie kupić. Więcej o każdym ze sprzętów dowiecie się z naszych recenzji:

Obydwa akcesoria to fundamentalnie świetne sprzęty. Piękne, dobrze zaprojektowane i wykonane, wyposażone w mnogość funkcji, które przydają się w codziennej pracy. To jednak nie koniec. Na solidnym fundamencie możemy bowiem przekształcić akcesoria Logitecha w jeszcze bardziej uniwersalne narzędzia, dostosowując je do swoich potrzeb.

Logitech MX Master 3 Opinie class="wp-image-996666"

Co można zmienić w Logitech MX Master 3?

W zasadzie wszystko. Oprogramowanie Logitech Options umożliwia niemal dowolną konfigurację każdego przycisku i obydwu rolek w myszce. Co istotne, zmian możemy dokonywać globalnie dla wszystkich aplikacji, lub indywidualnie, dla każdego programu z osobna.

 class="wp-image-1025293"

W nowej generacji myszki Logitecha funkcje mnożymy razy 2. Zawdzięczamy to nowej funkcji Duo Link – jeśli posiadamy kompatybilną klawiaturę (np. MX Keys) możemy przygotować drugi zestaw funkcji, uruchamiany jednoczesnym wciśnięciem klawisza FN na klawiaturze i przycisku na myszce.

 class="wp-image-1025296"

Możemy w ten sposób zmienić działanie zarówno gestów…

 class="wp-image-1025299"

…jak i przycisków. I nagle z myszki, która ma 8 przełączników i mnóstwo opcji, robi się myszka mająca 16 przełączników i podwójne mnóstwo opcji.

 class="wp-image-1025302"

Najciekawsze jest jednak dostosowywanie ustawień do konkretnych aplikacji. Logitech przewidział kilka predefiniowanych ustawień dla najpopularniejszych programów, ale wewnątrz Logitech Options możemy dopasować ustawienia dla każdej zainstalowanej aplikacji.

 class="wp-image-1025305"

Dostosowywać możemy przyciski i gesty. Te ostatnie spodobają się szczególnie osobom przyzwyczajonym do pracy na laptopach i ich płytkach dotykowych. Kombinacją przycisku pod kciukiem o odpowiedniego ruchu myszą możemy bowiem zastąpić większość gestów z gładzików, jak pokazywanie/chowanie pulpitu, przełączanie się między aktywnymi biurkami, czy szybkie przełączanie się między aplikacjami. Szalenie użyteczne.

 class="wp-image-1025308"

Jeszcze bardziej użyteczne jest to, że odpowiednio skonfigurowana myszka Logitech MX Master 3 może w wielu zastosowaniach uniezależnić nas od klawiatury. Dla przykładu, w Photoshopie nie muszę już korzystać z przycisku alt i przesuwania myszy, by zmienić rozmiar pędzla – robię to przyciskami funkcyjnymi na myszce. Podczas retuszu zdjęć klawiatura nie jest mi do niczego potrzebna.

 class="wp-image-1025311"

Bardzo doceniam też fakt, iż dla konkretnych aplikacji można zmieniać nie tylko przyciski i gesty, ale też ogólne ustawienia myszki – np. sposób pracy kółka przewijania czy czułość. Dzięki temu mogę ustawić inną czułość myszki do normalnej pracy, a inną np. do Photoshopa czy Lightrooma, gdzie nie jest mi potrzebna większa szybkość, a większa precyzja.

 class="wp-image-1025317"

Oczywiście każdy z przycisków myszki możemy też zaprogramować tak, by wykonywał predefiniowaną akcję lub uruchamiał konkretną aplikację. Możliwości jest multum.

 class="wp-image-1015262"

Co można zmienić w Logitech MX Keys?

Logitech MX Keys nie posiada może ta rozbudowanych możliwości konfiguracji jak topowe klawiatury dla graczy z serii Logitech G, ale i tak możemy zmienić tu sporo. Do naszej dyspozycji jest cały rząd klawiszy funkcyjnych, a także cztery klawisze nad klawiaturą numeryczną.

 class="wp-image-1025320"

Każdy z przycisków możemy przypisać dowolnej akcji i – podobnie jak w Logitech MX Master 3 – mogą to być ustawienia globalne, lub dopasowane do konkretnej aplikacji.

 class="wp-image-1025329"
 class="wp-image-1025326"

Bardzo doceniam fakt, iż do klawiszy funkcyjnych można przypisać kombinację klawiszy. Tym sposobem np. zastąpiłem domyślny przycisk przechwytywania obrazu kombinacją Win+Shift+S – skrótem do nowego narzędzia do zrzutów ekranu, które Microsoft wprowadził wraz z wiosenną aktualizacją Windowsa 10.

 class="wp-image-1025332"

Wewnątrz aplikacji Logitech Options możemy również podejrzeć, jakie urządzenia przypisaliśmy do funkcji Easy-Switch.

 class="wp-image-1025335"

W aplikacji Logitech Options skonfigurujemy też funkcję Logitech Flow, zarówno dla klawiatury, jak i dla myszki. To funkcja, która pozwala nam nie tylko podłączyć peryferia jednocześnie do kilku komputerów, ale też symultanicznie z nich korzystać i przenosić między nimi pliki:

Logitech MX Keys i Logitech MX Master 3 to narzędzia, które dostosowują się do twoich przyzwyczajeń.

Czyli dokładnie odwrotnie niż większość akcesoriów, w których to użytkownik musi zmienić przyzwyczajenia, by dostosować się do sprzętu.

Logitech MX Master 3 opinie class="wp-image-996660"
REKLAMA

Im więcej czasu spędzam z duetem akcesoriów Logitecha, tym bardziej doceniam tę swobodę konfiguracji. W każdym programie mogę pracować tak, jak mi wygodnie, bo dla każdego programu mogę przypisać inny zestaw funkcji w klawiaturze i myszce, które pozwalają mi działać szybciej, sprawniej i po prostu „po mojemu”.

A o to w tym wszystkim chodzi, prawda? O to, by narzędzia dostosowywały się do nas, a nie na odwrót.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA