REKLAMA

Jak zmienić czułość myszki? Pozbądź się uczucia dyskomfortu

Nie ma nic bardziej irytującego przy pracy na komputerze niż nieprawidłowo działająca myszka. Czasem jednak wystarczy chwila poświęcona na jej konfigurację, by działała zgodnie z naszymi oczekiwaniami.

06.08.2023 11.16
Jak zmienić czułość myszki?
REKLAMA

Wskaźnik myszki porusza się po ekranie zbyt szybko lub zbyt wolno? Niby drobiazg, ale po chwili zaczynasz zgrzytać zębami, a irytacja przeszkadza ci w działaniu.

Dzięki naszemu poradnikowi szybko ustawisz niesfornego gryzonia. Wystarczy zajrzeć do odpowiednich opcji, poświęcić chwilę na doszlifowanie ustawień, a myszka zacznie działać dokładnie tak, jak tego oczekujemy.

REKLAMA

Zobacz, jak zmienić czułość myszki oraz inne ustawienia, jak choćby szybkość dwukrotnego kliknięcia.

Jak zmienić czułość myszki?

Generalnie są na to trzy sposoby:

  • użycie fizycznego przycisku na myszce zmieniającego czułość (DPI)
  • wykorzystanie oprogramowania myszki dołączanego do sprzętu przez producenta
  • wykorzystanie ustawień Windows

Pierwszy sposób jest najszybszy, ale nie każda myszka wyposażona jest w przycisk zmiany DPI, a poza tym jedne ustawienia mogą być dla nas zbyt mało czułe, a drugie zbyt bardzo czułe. Zwykle możemy to wyregulować za pomocą oprogramowania producenta. Takie oprogramowanie zwykle można pobrać z oficjalnej strony produktu danego producenta.

Oprogramowanie dołączone do myszki przez producenta wydaje się być najlepszą opcją dla tych, którzy chcą mieć pełną kontrolę nad sprzętem. Zwykle oprócz ustawień DPI, można tam zmieniać całe mnóstwo innych opcji, z dodawaniem makr włącznie. Ilość opcji zależy zwykle od konkretnego modelu myszki.

Oprogramowanie Logitech Options do myszek tego producenta

Nie każdy jednak chce instalować kolejny program, który będzie nam zaśmiecał system. Jeśli wystarczy nam podstawowa regulacja czułości plus parę innych opcji, wystarczy zajrzeć do ustawień Windows. Ustawienia myszy znajdziemy w dziale Bluetooth i urządzenia.

Czułość zmienimy za pomocą suwaka Szybkość działania wskaźnika myszy. Przechodząc do Dodatkowych ustawień myszy otrzymamy dostęp do większej ilości opcji, w tym choćby ustawienia szybkości dwukrotnego kliknięcia.

Wystarczy dosłownie chwila na wypróbowanie dogodnych dla ciebie ustawień, by myszka zaczęła działać całkowicie komfortowo.

REKLAMA

Czytaj też:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA