REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Zakupy

Klienci ratalni Alior Banku zyskają z automatu dostęp do bankowości internetowej i mobilnej

Jeżeli planujesz w najbliższym czasie zakup na raty warto zastanowić się, czy nie zrobić tego razem z Alior Bankiem. Ci, którzy zdecydują się na zaciągnięcie kredytu ratalnego w tym banku zyskają automatyczny dostęp do bankowości internetowej i mobilnej.

25.06.2019
15:03
Alior Bank zmiany internet
REKLAMA
REKLAMA

Chociaż konto zazwyczaj mamy w jednym banku, to zakup na raty wiąże nas na jakiś czas też z innymi instytucjami finansowymi. Nie możemy w tym czasie mienić się pełnoprawnym klientem tych banków. Nie mamy też dostępu do ich rozbudowanych systemów bankowości, które mogłyby się okazać przydatne właśnie przy okazji spłaty kredytu. I właśnie te zasady gry postanowił zmienić Alior Bank.

Zakup na raty z Alior Bankiem daje nowe możliwości.

Od teraz klienci, którzy zdecydują się na zakup na raty pod auspicjami Alior Banku mogą liczyć na automatyczny dostęp do bankowości internetowej i mobilnej tego banku. To z kolei umożliwi im chociażby śledzenie na bieżąco harmonogramu spłat, czy sprawdzenie salda rachunku kredytowego. Nie trzeba już specjalnie w tym celu otwierać konto w Alior Banku.

Alior Bank wierzy w swoją bankowość internetową i aplikację mobilną. Na tyle, że ma nadzieję, że klienci z innych banków, po udostępnieniu im przy okazji zakupów na raty takiej usługi, będą pod wrażeniem wprowadzonych przez instytucję rozwiązań. Ma ich to skłonić do bankowej przeprowadzki.

Alior Bank proponuje też faktoring niepełny.

Oprócz automatycznego dostępu do bankowości internetowej i mobilnej (po otwarciu kredytu ratalnego) Alior Bank też oczko do przedsiębiorców i proponuje im faktoring niepełny. To rozwiązanie, dzięki któremu możliwe jest finansowanie krótkoterminowych należności przed upływem daty ich wymagalności.

REKLAMA

Jak to działa? Pierwszym krokiem jest podpisanie umowy między przedsiębiorcą a Alior Bankiem na 18 miesięcy, z opcją wznowienia umowy. Potem przedsiębiorca składa do banku faktury do finansowania (wystawione na jego kontrahentów z terminem płatności do 90 dni). Alior wypłaca przedsiębiorcy środki w formie zaliczki w wysokości 90 proc. wartości faktur brutto. Brakujące 10 proc. wartości faktur brutto bank przekazuje przedsiębiorcy po uregulowaniu płatności za faktury przez kontrahenta. I jeszcze jedno udogodnienie: Alior Bank akceptuje do 30 dni opóźnienia w zapłacie faktury przez kontrahenta, liczonego od dnia wymagalności faktury. Ale już po tym terminie bank ma prawo ubiegać się o zwrot wypłaconej zaliczki.

Oferta faktoringu niepełnego skierowana jest do wszystkich przedsiębiorców rozliczających się w złotówkach, prowadzących firmę na terenie Polski, którzy zakończyli przynajmniej jeden rok obrachunkowy, obejmujący okres minimum 10 miesięcy.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA