RTV  / Artykuł

Gdzie obejrzeć filmy i seriale online? Usługi VOD w Polsce - raport Spider's Web

W ostatnich tygodniach obserwowaliśmy wysyp usług VOD na polskim rynku. Część z nich to zupełnie nowe platformy, a część to jedynie rozszerzenie istniejących ofert. Postanowiliśmy podsumować te zmiany i zrobić zestawienie ofert na polskim rynku VOD. Znajdziecie w nim opis najnowszych ofert oraz najciekawszych i największych serwisów pozwalających na legalne oglądanie filmów, seriali i programów TV.

HBO GO

1-hbo-go

KatalogHBO GO oferuje dużą bazę filmów i seriali. W przypadku filmów, często są to pozycje, które są emitowane na kanałach HBO, a zatem są one stosunkowo świeże. Obecnie mamy do wyboru m.in. filmowe hity „Ona”, „Kapitan Phillips”, „Madagaskar 3”, wkrótce „American Hustle”, „Człowiek ze stali”), ale także programy dokumentalne, komediowe i koncerty.

HBO GO to jednak gratka dla fanów seriali. W serwisie znajdziemy wszystkie sezony seriali HBO, a więc możemy oglądać takie hity jak np. „Gra o Tron”, „Detektyw”, „Prawo Ulicy”, „Newsroom”, „Californication”, „Kompania Braci”, „Pacyfik”, czy „Rzym”.

Dla kogo – Aby zyskać dostęp do serwisu HBO GO, trzeba być posiadaczem telewizyjnego pakietu HBO u dowolnego operatora (Cyfrowy Polsat, nc+, UPC, Netia, Vectra, etc.).

Na jakich urządzeniach – HBO GO można oglądać na komputerze (Mac/Windows), na tabletach i smartfonach (iOS, Android, Windows Phone), lub na telewizorze. Domyślnie HBO GO działa przez aplikację na platformach Samsung Smart TV i LG Smart TV, jednak część operatorów (np. UPC) umożliwia korzystanie z usługi za pośrednictwem multimedialnego dekodera.

Cena – Cena waha się w zależności od operatora. W przypadku nc+ koszt dostępu do HBO GO wynosi 10 zł/ mies., jednak wcześniej trzeba aktywować konto nc+go TV za 1,99 zł/mies. Sumaryczny koszt to 11,99 zł/ mies. W przypadku UPC zapłacimy za HBO GO 5 zł/mies. W serwisie HBO GO nie ma reklam.

TVN – player.pl i Strefa T-Mobile

2-strefa-t-mobile

Player.pl to dawny TVN Player. Jest to darmowy serwis TVN-u, w którym znajdziemy odcinki programów i seriali emitowanych w programach grupy TVN, bajki dla dzieci i niezbyt świeże filmy. Przed wyemitowaniem każdej treści musimy obejrzeć reklamy (często jest to kilkuminutowy blok). Serwis możemy oglądać na PC, smartfonach, tabletach i na wybranych platformach Smart TV.

Strefa T-Mobile jest nowo powstałą i znacznie ciekawszą częścią serwisu player.pl.

Katalog – W najbogatszym pakiecie Strefy T-Mobile obejrzymy na żywo 16 kanałów liniowych TVN (w tym TVN24, TVN24 Biznes i Świat, TVN Style, TVN Turbo), kanały z grupy AXN oraz Filmbox’u. Dodatkowo mamy dostęp do ponad 400 odcinków bajek (m.in. „Świnka Peppa”, „Kucyki Pony”, „Lego Ninjago), seriali z największych wytwórni („House of Cards”, „The Walking Dead”), bazy ponad 130 filmów (m.in. „Transformers”, „Jak zostać Królem”, „The Hangover”, „O północy w Paryżu”), a także do największych formatów i show TVN, także na żywo („Master Chef”, „Mam talent”, „You Can Dance”).

Dla kogo – Aby skorzystać ze Strefy T-Mobile należy być klientem sieci T-Mobile. Do zalogowania się jest wymagany aktywny numer u tego operatora.

Na jakich urządzeniach – Strefa T-Mobile dział na tych samych urządzeniach, co serwis Player.pl, a więc obejrzymy ją z poziomu przeglądarki na PC, aplikacji na smartfony i tablety (iOS, Android, Windows Phone). Na razie nie ma planów wprowadzenia aplikacji na platformy Smart TV. W Strefie T-Mobile jest możliwość synchronizacji treści na różnych urządzeniach.

Cena – dostępne są 3 pakiety.

 • Pakiet Start (za darmo): podstawowa biblioteka VOD, 3 programy na żywo (TVN Style, TVN Turbo oraz TVN24 Biznes i Świat), pierwsze epizody wybranych seriali. W tej opcji transfer mobilny jest płatny, a dodatkowo musimy oglądać reklamy.
 • Pakiet Kids (4,99 zł/mies.): treści z pakietu Start wzbogacone o 400 odcinków bajek. W tej opcji mamy bezpłatny transfer mobilny do pierwszych 5 godzin. Nie mamy także reklam.
 • Pakiet Multi (14,99 zł/mies., pierwszy miesiąc za darmo): pełna biblioteka VOD i 16 kanałów na żywo. Mamy tu także nieograniczony, bezpłatny transfer danych mobilnych. W tym pakiecie również nie ma reklam.

TVP – vod.tvp.pl i Strefa Widza

3-vod-tvp-pl

Vod.tvp.pl to serwis telewizji TVP, w którym mamy bezpłatny dostęp do serwisów informacyjnych i programów publicystycznych TVP, seriali grupy TVP (odcinki niewyemitowane w telewizji dostępne są w cenie 5 zł/odc.), a także do filmów. Baza filmowa to głównie polskie kino. Nie znajdziemy tu najnowszych ani hitowych hollywoodzkich produkcji. W serwisie możemy także oglądać programy emitowane w telewizji TVP (np. „The Voice of Poland”).

Strefa Widza to wydzielona część premium w serwisie vod.tvp.pl, która oferuje dostęp do większej bazy filmów i seriali. Jest to serwis dla osób opłacających abonament radiowo-telewizyjny.

Katalog – W Strefie Widza katalog obejmuje jeszcze nie emitowane na antenach TVP odcinki najpopularniejszych seriali, 22 historyczne i kultowe polskie seriale („07 zgłoś się”, „Alternatywy 4”, „Czterej Pancerni i pies”, „Czterdziestolatek”, „Zmiennicy”, „Stawka większa niż życie”) i 30 polskich filmów (m.in. „Wesele”, „Jutro idziemy do kina”).

Dla kogo – Aby skorzystać ze Strefy Widza należy mieć opłacony abonament RTV.

Na jakich urządzeniach – Strefa Widza (oraz serwis vod.tvp.pl) są dostępne tylko z poziomu przeglądarki www na PC i urządzeniach mobilnych.

Cena – Dostęp do Strefy Widza dla osób opłacających abonament radiowo-telewizyjny jest darmowy.

Ipla

4-ipla

Ipla to serwis VOD oferowany przez Cyfrowy Polsat, jednak aby z niego skorzystać nie trzeba być abonentem CP.

Katalog – Katalog Ipli jest bardzo rozbudowany, ponieważ znajdziemy w nim zarówno filmy i seriale, wydarzenia sportowe jak i wiele kanałów TV. Obecnie nowości filmowe to m.in. „Transcendencja”, „Need for Speed”, „Powstanie Warszawskie” i „Jestem Ali”. Oferta seriali obejmuje pozycje emitowane na kanałach Polsatu i TVP, ale również duże zagraniczne produkcje, jak np. „House of Cards”, „Walking Dead”, „Firma”. Dostępne kanały TV na żywo to m.in. kanały grupy Polsat, AXN, FilmBox, EuroSport i Discovery.

Dla kogo – Platforma Ipla jest dostępna dla wszystkich, jednak większość płatnych planów jest tańsza dla abonentów Cyfrowego Polsatu. Niektóre pakiety są z kolei tańsze dla klientów sieci Plus.

Na jakich urządzeniach – Lista obsługiwanych urządzeń jest mocną stroną platformy Ipla. Treści z serwisu możemy oglądać poprzez przeglądarkę internetową, ale również aplikacje na Windowsa i Windows 8.1 (w trybie Modern). Są dostępne także aplikacje na smartfony i tablety z systemami iOS, Android i Windows Phone. Aplikacje Ipli są dostępne również na platformy Smart TV (a także w niektórych dekoderach telewizji satelitarnej). Co więcej, aplikacje znajdziemy także na niektórych konsolach.

Cena – W Katalogu Ipli wiele materiałów jest dostępnych za darmo, jednak znajdziemy tu także plany płatne. Ipla pozwala płacić za treści na dwa sposoby – możemy wykupić jednorazowy dostęp do konkretnej treści, lub zdecydować się na opcję subskrypcyjną według wybranego pakietu.

Obecnie dostępne pakiety to:

 • Ipla Sport (19,90 zł/mies. lub 9,90 zł/mies. dla abonentów CP) – kanały na żywo Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Sport News, Eurosport, Eurosport 2, FightBox oraz FightKlub,
 • Ipla Filmy i seriale (19,90 zł/mies. lub 14,90 zł/mies. dla abonentów CP) – kanały na żywo grupy AXN i FilmBox, dostęp do seriali („House of Cards”, „The Walking Dead”, „Zbrodnia”) i filmów („Jesteś Bogiem”, „Nine – Dziewięć”, „Atlas Chmur”),
 • Ipla Premiery (9,90 zł/mies.) – pakiet z premierowymi odcinkami seriali TVP dostępnymi przed emisją w TV,
 • Ipla Extra (4,90 zł/mies) – pakiet pozwala wyłączyć reklamy w serwisie i ściągać treści, by obejrzeć je offline,
 • Ipla Mini (14,90 zł/mies. lub 9,90 zł/mies. dla abonentów CP) – jest to zestaw czterech pakietów (News, Dzieci, Rozrywka, Wiedza – każdy kosztuje osobno 4,90/2,90 zł). Mamy tu dostęp do kanałów popularnonaukowych (m.in. Discovery, History), kanałów informacyjnych (Polsat News HD, Polsat News+), dla dzieci (DaVinci Learning i DuckTV) i rozrywkowych (Polsat Play, Polsat Cafe, iTV, Kino Polska Muzyka, mjuzik.tv, 4funTV, Disco TV). Mamy tu także dostęp do materiałów VOD,
 • Ipla Max (49,90 zł/mies. lub 24,90 zł/mies. dla abonentów CP) – to najbogatsza ofert, która obejmuje dostęp do pakietów Sport, Filmy i seriale oraz pakietów zawartych w Ipla Mini.

UPC Horizon Go i MyPrime

upc myprime

Usługi VOD są dostępne również u operatorów telewizji i Internetu. Jednym z przykładów jest serwis UPC MyPrime, dający dostęp do filmów i seriali.

Katalog – Usługa UPC MyPrime dopiero rusza w Polsce. Na początku znajduje się w niej ok. 500 odcinków popularnych seriali (m.in. „Lost”, „Hannibal”), 500 odcinków popularnych bajek dla dzieci oraz klasyki polskiej kinematografii. Wkrótce w ofercie pojawią się również produkcje zagraniczne.

Dla kogo – UPC MyPrime jest dostępny dla klientów Telewizji Cyfrowej UPC, będących abonentami pakietów Select HD i Max HD, niezależnie od rodzaju posiadanego dekodera (Horizon, Mediabox, KAON).

Na jakich urządzeniach – Zawartość MyPrime jest dostępna na telewizorach, poprzez dekoder UPC, a także na komputerach i urządzeniach mobilnych z iOS i Androidem, za pośrednictwem aplikacji Horizon Go, z której można oglądać materiały MyPrime.

Cena – Dostęp do usługi do końca roku jest darmowy. Od stycznia MyPrime na dekoderach Kaon i Mediabox będzie dostępny w cenie 20 zł/mies., a dla posiadaczy dekoderów Horizon będzie darmowy.

nc+go TV

ncplusgo-tv-top-2

nc+go TV to nowa odsłona serwisu VOD dla klientów nc+, która wcześniej nosiła nazwę netVOD+.

Katalog – W ofercie znajdziemy filmy, seriale i programy telewizyjne, jednak bez kanałów TV nadawanych na żywo. Według nc+ baza pozycji obejmuje ponad 13 tysięcy tytułów, jednak oferta znacznie różni się w zależności od wykupionego pakietu telewizji w nc+ i od wykupionych kolekcji w rmach usługi nc+go TV. Najbogatsze oferty dają dostęp do pełnych sezonów seriali („Homeland”, „Rush”, „Elementary”), filmów („Ida”, „Igrzyska śmierci: w pierścieniu ognia”, „Jeśli nadejdzie jutro”).

Dla kogo – Ofeta jest przeznaczona dla abonentów nc+ i działa na dekoderach mediaBOX+, turboBOX+, newBOX+, WiFi Box+, wifi Premiumbox+, Sagemcom DSI83 i Sagemcom DSI87. Dekoder musi być podłączony do Internetu.

Na jakich urządzeniach – Oferta nc+go TV jest dostępna na telewizorach, z poziomu dekodera nc+. Można także skorzystać z oferty nc+go, pod postacią aplikacji na urządzenia mobilne (Android/iOS).

Cena – Aby zacząć, należy aktywować konto podstawowe. Kosztuje ono 1,99 zł/mies. i daje dostęp do maksymalnie 25 bezpłatnych kolekcji. Liczba dostępnych kolekcji zależy od pakiety telewizji, jaki mamy wykupiony w nc+. Przykładowo, jeśli w masz dostępny kanał Eurosport HD, uzyskasz również bezpłatny dostęp do kolekcji Eurosport.

Niektóre kolekcje są jednak dodatkowo płatne (część z nich nawet wtedy, gdy masz wykupiony odpowiedni pakiet telewizji). Dla przykładu, HBO GO kosztuje dodatkowe 10 zł/mies., kolekcja AXN Now dodatkowe 10 zł/mies., a kolekcja Seriale+ dodatkowe 30 zł/mies. Końcowa cena może więc wynosić nawet 74 zł/mies., jeśli zdecydujemy się na wszystkie płatne kolekcje.

Orange VOD (Telewizja Tu i Tam)

5-orange-tv

Katalog – Oferta dzieli się na trzy części. Są to pakiety kanałów TV, wypożyczalnia filmów i telewizja online. Pakiety kanałów TV to oferta subskrypcyjna odnawia się co miesiąc, z możliwością rezygnacji w dowolnym momencie, w ramach której uzyskujemy dostęp do filmów na życzenie, kanałów TV na żywo i dodatkowych materiałów. W zależności od wybranego pakietu różni się zakres i liczba programów na żywo. Z kolei wypożyczalnia filmów pozwala wypożyczyć film na 48 godzin. Baza obejmuje kilkaset pozycji, m.in. takich jak „Strażnicy Galaktyki”, „Zanim nadejdzie noc”, „Jack Strong”.

Dla kogo – Aby skorzystać z oferty należy mieć wykupiony przynajmniej jeden z pakietów filmów i kanałów tv od Orange. Z kolei część oferty (Wypożyczalnia filmów) dostępna jest za opłatą dla wszystkich.

Na jakich urządzeniach – Z oferty można korzystać na komputerze (przeglądarka) i na urządzeniach mobilnych (iOS, Android, Windows Phone). Jeśli dodatkowo posiadasz usługę Orange TV, biblioteka filmów na będzie dostępna również na telewizorze, z poziomu twojego dekodera w katalogu Wideo na życzenie.

Cena - Ceny pakietów filmowych i kanałów TV wahają się od 14,90 do 29,90 zł/mies. Najdroższy pakiet (Pakiet Full) jest dostępny tylko dla klientów Orange i obejmuje 30 filmów na życzenie i 46 kanałów TV (m.in. kanały grupy TVN, Discovery, Disney, BBC, EuroSport). Z kolei najbogatszy pakiet dla osób niebędących klientami Orange to Pakiet Extra, który kosztuje 29,90 (19,90 dla klientów Orange) i obejmuje 20 filmów na życzenie oraz 43 kanały. Klienci korzystający z usług mobilnych Orange, którzy wybiorą jeden z płatnych pakietów, nie będą ponosić opłat za transmisję danych w związku z korzystaniem z Telewizji Tu i Tam.

Wypożyczalnia filmów jest dostępna dla wszystkich. Najnowsze filmy można wypożyczyć na 48 godzin przeważnie w cenie 10 zł (dla klientów Orange) lub 11 zł (dla pozostałych osób). Starsze pozycje są dostępne w cenie 6/7 zł, a klasyki można wypożyczyć za 3 zł.

VOD.pl

6-vod-pl

Vod.pl to duży serwis grupy Onet. Kiedyś oferował on seriale i programy Grupy TVN, jednak odkąd TVN stworzył własny serwis player.pl, Onet poszedł inną drogą.

Katalog – W ofercie serwisu vod.pl znajdziemy filmy, seriale, programy TV jak i bajki dla dzieci. Najnowsze filmy to „Jack Strong”, „Powstanie Warszawskie”, „Karuzela”, „Nasz Dom”, czy „Zanim nadejdzie noc”. Mamy także dostęp do polskich seriali, głównie produkcji TVP.

Dla kogo – Serwis vod.pl jest dostępny dla wszystkich.

Na jakich urządzeniach – Dostęp do serwisu możemy uzyskać z poziomu przeglądarki na komputerze PC, lub z poziomu aplikacji na urządzeniach mobilnych. Aplikacja występuje jeszcze pod nazwą VOD Onet.

Cena – Najnowsze filmy dostępne są w cenie 9,90 zł, nieco starsze za 6,90 zł i 4,90 zł. Duża baza filmów jest także dostępna za darmo. W przypadku polskich seriali, płatne są odcinki, które nie zostały jeszcze wyemitowane w TV (5 zł/odc.). W ramach vod.pl możemy także wykupić dostęp do pakietu AXN NOW w cenie 9,90 zł, który daje dostęp do zagranicznych seriali, m.in. „House of Cards”, „Firma”, „Zbrodnia”.

Kinoplex

7-kinoplex

Kinoplex to serwis spółki Agora, działający pod szyldem Gazeta.pl. Podobnie jak w VOD.pl, w serwisie znajdziemy ofertę filmów, seriali i bajek. Nie ma tu możliwości oglądania telewizji na żywo. W opisie serwisu czytamy, że Kinoplex pozwala na legalne i wygodne oglądanie ambitnego kina europejskiego i największych hitów Hollywood. Kinoplex oferuje ciekawe kolekcje filmów (wiele z nich jest darmowych), np. „Almodovar”, „LGBT”, „Kino francuskie”, itd.

Katalog – Katalog filmowy obejmuje pokaźną liczbę filmów. Najnowsze z nich to „Poznasz przystojnego bruneta”, „Nasz Dom”, „Zanim nadejdzie noc”, czy „Małe stłuczki”. W przypadku seriali oferta jest znacznie uboższa, gdyż ogranicza się do ok. 10 pozycji dostępnych w ramach pakietu AXN. Bajek jest sporo, ale ich liczba to ok. kilkadziesiąt pozycji, czyi dużo mniej, niż w innych serwisach.

Dla kogo - Serwis Kinoplex jest dostępny dla wszystkich.

Na jakich urządzeniach – Materiały można oglądać na komputerze PC, z poziomu przeglądarki i odtwarzacza wideo ALLPlayer oraz na telewizorach Smart TV Philips, Samsung i Toshiba. Na urządzeniach mobilnych wspierany jest jedynie system Windows Phone.

Cena – Znaczna część materiałów jest dostępna za darmo, natomiast za wypożyczenie nowości musimy zapłacić. Wypożyczenie filmu kosztuje 1, 3, 5, 7, lub 9 zł, natomiast za 11 zł udostępniane są premierowe filmy, których nie było jeszcze w polskich kinach (np. "Zanim nadejdzie noc"). Kinoplex oferuje też dwa płatne pakiety:

 • Kinoplex Max w cenie 15 zł/mies., dający dostęp do bazy ok. 200 wybranych filmów i seriali z oferty serwisu (m.in. „House of Cards”),
 • AXN NOW w cenie 10 zł/mies., dający dostęp do oferty AXN. Są to m.in. seriale „House of Cards”, „Zbrodnia” i „Przygody Merlina”.

Iplex

8-iplex

Serwis Iplex to chyba jedyny zupełnie niezależny serwis VOD, który nie dość, że jest otwarty dla wszystkich klientów, to nie jest związany z żadną dużą grupą medialną, ani operatorem telewizyjnym czy komórkowym. Iplex jest też jednym z najstarszych polskich serwisów VOD. Jest to serwis, w którym dostępne są obecnie tylko filmy.

Katalog - Biblioteka iplex.pl składa się z 548 filmów. Część materiałów jest płatna i jest dostępna po wykupieniu pakietu Iplex Plus. Nie mamy możliwości wykupienia dostępu do pojedynczych filmów lub seriali. Najnowsze filmy w serwisie to „Koriolan”, „Poznasz przystojnego bruneta”, „Łowcy głów” i „Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł”.

Dla kogo - Serwis Iplex jest dostępny dla wszystkich.

Na jakich urządzeniach – Iplex jest dostępny na komputerach PC poziomu przeglądarki internetowej. Materiały możemy także oglądać na telewizorze, na platformie Samsung Smart TV, Panasonic Viera Connect, Toshiba SmartTV i TOYA. Niestety urządzenia mobilne nie są obsługiwane. Mimo zapewnień Iplexu na stronie serwisu, aplikacje mobilne nadal nie są dostępne.

Cena – Większość materiałów (347 tytułów) jest dostępna bezpłatnie, ale mamy do wyboru także dwa płatne plany.

 • Iplex Zero w cenie 19,90 zł/rok usuwa z serwisu reklamy, ale nie daje dostępu do płatnych materiałów,
 • Iplex Plus w cenie 8,90 zł/mies. usuwa reklamy i daje nieograniczony dostęp do płatnych treści.

Google Play Filmy

9-google-play-filmy

Usługa VOD od Google zadebiutowała w naszym kraju w czerwcu tego roku. Większość filmów możemy wypożyczyć lub kupić na stałe, po czym zostaną one trwale przypisane do konta Google użytkownia.

Katalog – Mimo że usługa jest młoda, to katalog jest bardzo bogaty. Bez problemu znajdziemy tu tegoroczne nowości kinowe, jak np. filmy „Godzilla”, „Ewolucja Planety Małp”, „Epicentrum”, „X-Men: Przeszłość, która nadejdzie”, czy „300: Początek Imperium”.

Dla kogo – Usługa jest dostępna dla wszystkich, jednak wymagane jest konto Google (filmy są przypisywane do konta).

Na jakich urządzeniach – Filmy od Google możemy oglądać na komputerze PC, na tablecie i na smartfonie (Android i iOS).

Cena – Google Play Filmy pozwala na dwie formy skorzystania z usługi. Dany film możemy kupić na stałe, lub go wypożyczyć. Po wypożyczeniu najczęściej mamy 30 dni na zaczęcie oglądania filmu, ale 48 godzin na skończenie. Serwis pozwala wybrać w jakiej jakości chcemy wypożyczyć lub kupić materiał. Opcja HD jest z reguły o 25% droższa od SD.

Ceny w serwisie są naprawdę wysokie. Tegoroczne filmy można kupić za ok. 59 zł w wersji SD i aż 71 zł w wersji HD! Wypożyczenie kosztuje 17/21 zł. Najtańsze filmy są dostępne do kupienia za 24/15 zł, a wypożyczyć można je za 9/6 zł. W ofercie nie ma darmowych filmów.

iTunes

10-itunes

Choć iTunes może wydawać się zamkniętym rozwiązaniem tylko dla użytkowników sprzętów Apple, to nie jest to prawdą, bowiem filmy z iTunes można oglądać z powodzeniem także na Windowsie. Oczywiście użytkownicy ekosystemu Apple będą mieli wiele udogodnień, jak np. współdzielenie biblioteki na wielu urządzeniach. Podobnie jak we wszystkich opisywanych w tekście usługach, także filmy zakupione w iTunes są dostępne w języku polskim (przynajmniej w większości przypadków).

Katalog – iTunes zawiera ogromny katalog filmów, w którym naprawdę można przebierać. Baza liczy ponad 85 tys. pozycji, w tym filmy wszystkich czołowych hollywoodzkich wytwórni. Wśród materiałów wideo, poza filmami iTunes oferuje również koncerty.

Dla kogo – Usługa jest dostępna dla wszystkich, jednak wymagane jest konto Apple ID (filmy są przypisywane do konta).

Na jakich urządzeniach – Filmy kupione w iTunes można oglądać oczywiście na iPhone’ie, iPadzie, Apple TV i Macu, ale także na komputerze PC z Windowsem, bowiem sam program iTunes jest dostępny na system Windows.

Cena – Podobnie jak w przypadku Google Play Filmy, także w iTunes ceny zakupu i wypożyczeni są wysokie. Najnowsze hity kinowe można kupić za ok. 17 eur. za wersję HD lub 14 eur. za wersję SD. Analogicznie, koszt wypożyczenia to 5/4 eur. Najtańsze pozycje kosztują 4 eur., a przy wypożyczeniu zapłacimy za nie 3 eur.

Jak oglądać filmy na telewizorze?

Tylko niektóre serwisy VOD pozwalają oglądać materiały na telewizorze, a ze świecą możemy szukać usług, które pozwolą wyświetlić materiały bez posiadania Smart TV. Są jednak na to sposoby.

Aby obejrzeć materiały VOD na telewizorze (nawet zwykłym, bez funkcji smart) można skorzystać z dwóch opcji. Pierwsza jest banalnie prosta i polega na podłączeniu komputera lub tabletu do telewizora, np. za pośrednictwem kabla HDMI. Nie jest to szczyt wygody, ale taka opcja zadziała zawsze.

Drugim sposobem jest skorzystanie z dodatkowego urządzenia. Może to być np. Google Chromecast, który strumieniuje treść z karty przeglądarki Chrome na telewizor. Może to być również urządzenie typu dongle Smart TV, czy też Android TV. Jest to mała przystawka z Androidem, która zapewnia dostęp do aplikacji tego systemu. Wystarczy wetknąć ją w złącze HDMI telewizora, by ekran stał się dużym wyświetlaczem z Androidem.

Ostatnim rozwiązaniem jest zakup Smart TV, lub telewizora działającego w oparciu o platformę Android TV. Bazuje ona na Androidzie 5.0, jednak pierwsze oficjalne telewizory wspierane przez system Google pojawią się dopiero w marcu 2015 roku.

*Zdjęcie główne: Shutterstock.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst