REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Użytkownicy Windowsa czekali na taką wersję Chrome’a

Już jakiś czas temu użytkownicy Linuksa i Mac OS otrzymali możliwość instalowania przeglądarki Google Chrome w wersji 64-bitowej. Takiej możliwości nie mieli Windowsiarze. Na szczęście to się zmienia, właśnie teraz.

31.07.2014
9:11
Użytkownicy Windowsa czekali na taką wersję Chrome’a
REKLAMA
178 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Na początku czerwca Google udostępniło 64-bitowego Chrome’a w kanałach dla deweloperów oraz w wersji Canary, więc w sumie mógł go zainstalować praktycznie każdy użytkownik. Jednak teraz przeglądarka, wraz z kilkoma poprawkami, trafia do kanału Beta, a to oznacza, że premiera pełnoprawnej, finalnej wersji jest już bardzo blisko.

Chrome w wersji 64-bitowej można zainstalować na systemach Windows 7 oraz Windows 8, oczywiście pod warunkiem, że są to również 64-bitowe wersje.

Google obiecuje, że Chrome w nowym wydaniu jest dużo bardziej stabilny i szybszy, przede wszystkim w renderowaniu multimediów, np. filmów. Poza tym wykorzystuje możliwości Windowsa 8, między innymi technologię High Entropy ASLR, co powinno być szczególnie ważne dla osób, które dbają o swoje bezpieczeństwo.

REKLAMA

Istotne jest również to, że aby zainstalować 64-bitowego Chrome’a Beta, nie trzeba pozbywać się poprzedniej wersji. Nowa zainstaluje się w miejsce wcześniejszej, pozostawiając wszystkie ustawienia, zakładki, czy też zapamiętane hasła. Ja już zainstalowałem nową wersję, ale korzystam z niej raptem chwilę, więc nie chcę na razie wydawać sądów. Wydaje mi się jednak, że rzeczywiście działa dużo szybciej, ale to może być tylko autosugestia.

Jeśli chcecie zainstalować Chrome Beta 64 bit, to możecie pobrać przeglądarkę bezpośrednio ze strony Google’a.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA