REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

MyPermissions usunie niepotrzebne uprawnienia, które włączyliśmy na Facebooku

Po ostatniej wpadce rodziny Marka Zuckerberga na Facebooku okazało się, że wiele osób nie radzi sobie z ustawieniami prywatności. Tutaj nikt Ameryki nie okrył. Nie od dziś wiadomo, że ludzie wrzucają co popadnie na swoje ściany i nie potrafią zapanować nad tym co dla kogo będzie widoczne. Drugim poważnym problemem są uprawnienia, które daliśmy na przestrzeni ostatnich miesięcy lub lat niezliczonej ilości aplikacji i serwisów. Jeżeli część z nich zaczyna nadużywać naszej gościnności musimy je usunąć. Na szczęście jest na to szybki sposób.

28.12.2012
22:17
MyPermissions usunie niepotrzebne uprawnienia, które włączyliśmy na Facebooku
REKLAMA
REKLAMA

O faux pas Randi Zuckerberg pisał wczoraj Maciek. Siostra najpopularniejszego Marka w mediach społecznościowych zaliczyła małą wpadkę udostępniając prywatne rodzinne zdjęcie na facebookowej ścianie. Z powodu oznaczenia na fotografii znajomych osób, fotka ta zaczęła być widoczna nie tylko dla rodziny i przyjaciół Randi, ale dla kolejnych użytkowników Facebooka. O tym jak się zabezpieczyć przed podobnymi wpadkami możecie się dowiedzieć czytając dzisiejszy mini poradnik Ewy.

Niemniej jednak świadome lecz nierozważne udostępnianie treści na ścianach to nie jedyne zagrożenie jakie czyha na nas na Facebooku. Społecznościówka ta jest zawalona ogromną ilością złośliwych aplikacji, które tylko czekają, aż zezwolimy im na udostępnianie spamu na naszych tablicach.

Wiem, że obecnie świadomość wśród Facebookowiczów wzrasta i wiele osób bardzo restrykcyjnie zarządza uprawnieniami dawanymi nowym aplikacjom i serwisom. Jednak wielu z nas płaci za błędy młodości i aplikacje, które autoryzowaliśmy w czasach gdy poznawaliśmy Facebooka mogą się do dzisiaj dawać we znaki.

Jest jednak szybki sposób na to, aby wyczyścić listę aplikacji, którym umożliwiliśmy dostęp do naszych zdjęć, lokalizacji czy też wrzucania treści na naszą tablicę.

MyPermissions
MyPermissions 2

Serwis MyPermissions.com pozwala na zainstalowanie rozszerzenia dla przeglądarki Chrome, Firefox, Safari oraz Opera. Wtyczka ta skanuje nasze ustawienia na Facebooku i prezentuje listę aplikacji, które mają jakikolwiek dostęp do naszych danych.

Teraz możemy ręcznie przeklikać się przez całą listę. Mamy możliwość edytowania, usuwania lub zatwierdzania jako zaufane wybranych aplikacji. Jeżeli natrafimy na jakąś złośliwą usługę możemy ją zaraportować.

Aby usprawnić robienie porządków na liście warto zatwierdzić te usługi, które znamy i z których obecnie korzystamy. Pozostałe niezatwierdzone aplikacje możemy skasować jednym kliknięciem. Podczas masowego usuwania kilkudziesięciu aplikacji wystąpił u mnie błąd i skrypt zawiesił się na jednym zadaniu. Jednak odświeżenie strony i ponowna próba pozwoliła na usunięcie pozostałych aplikacji.

MyPermissions
MyPermissions
REKLAMA

MyPermission pozwala nie tylko na łatwe zrobienie porządków na Facebooku, ale również pokazuje gdzie możemy przejrzeć listę uprawnień dla innych serwisów: Twitter, Google, Yahoo, LinkedIn, DropBox, Instagram, Foursquare, Windows Live, Aol i Flickr.

To tylko kilka minut roboty, a efekty będą widoczne dla osób śledzących Was w sieci. Oczywiście nie można zapominać o tym, że rozdane dawno temu uprawnienia mogą nieść ze sobą niemiłe konsekwencje. Stare usługi i ich uprawnienia, mogą być z czasem (w taki lub inny sposób) przejęte przez osoby, które zaczną nadużywać gościnności na naszych timeline’ach.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA