REKLAMA

Apple patentuje Smart Cover - to może być genialna odpowiedź na klawiaturę w Surface

03.08.2012 13.02
Smart Cover dla iPada będzie mieć giętki ekran
REKLAMA
REKLAMA

Okładka na iPada – Smart Cover pojawiła się wraz z drugą generacją tego tabletu od Apple i z miejsca zrobiła furorę. Prosta mechaniczna konstrukcja urzekała tym w jak prosty sposób stała się integralną częścią urządzenia – tylko dlatego, że potrafiła wybudzić go z uśpienia. Ten dodatek, za który Apple słono sobie liczy, stał się zupełnie nowym typem obudowy. Jednak patenty firmy zdradzają, że w Smart Cover istnieje jeszcze większy potencjał.

Obecnie Apple oferuje dwa markowane przez siebie pokrowce na iPada: Smart Cover oraz Smart Case – ten drugi chroni także tył urządzenia. Zasada działania przedniej części w obu akcesoriach jest taka sama. Wystarczy, że odchylimy pokrywę, a iPad się rozświetli. Jest to sprytne i wygodne. Przede wszystkim warto zauważyć, że mało która firma podchodzi w taki sposób do akcesoriów. Stacje dokujące, futerały, kabury znajdują się w porfolio producentów, tylko dlatego bo od czasu do czasu klient kupując nowe urządzenie zdecyduje się także dokupić oryginalny pokrowiec zamiast zamówić chiński odpowiednik z Allegro, a marża na tych akcesoriach jest zazwyczaj dość znacząca. Jednak niewiele przedsiębiorstw chce by akcesoria stały się integralną częścią urządzenia. Wyjątkiem jest tablet Microsoft Surface oraz ASUS Eee Pad Transformer z dodatkową klawiaturą.

Patenty jakie rok temu złożyło Apple świadczą, że firma ma już gotową świetną odpowiedź na klawiaturę do tabletów Microsoftu. Kolejna generacja Smart Cover miałaby zostać wyposażona w ekran. Co więcej, miałby to być giętki ekran obejmujący całą pokrywę. Jak wiemy w tym roku miała ruszyć produkcja tego typu ekranów, więc takie rozwiązanie wcale nie jest nieprawdopodobne i już wiosną 2013 moglibyśmy oczekiwać prezentacji takiego dodatku wraz z premierą czwartej generacji iPada.

Dodatkowy ekran Smart Cover miałby wyświetlać powiadomienia, umożliwiać sterowanie muzyką ale także mógłby stać się klawiaturą czy tabletem graficznym. To znaczące udogodnienia jednocześnie pozwalające rywalizować z tabletami wyposażonymi w Windows 8, gdzie klawiatura często ma znajdować się w standardowym wyposażeniu. Z całą pewnością giętki ekran jest rozwiązaniem przełomowym, którego do tej pory nie nikt wykorzystywał. Sukces takiego rozwiązania, przy znajomości marketingowej otoczki Apple, wydaje się być murowany.

Wszyscy chyba oczekujemy kolejnej innowacji od Apple, a może raczej wykorzystania interesujących pomysłów i dodania do takiego pomysłu otoczki wyjątkowości Apple. W stosunku do Apple w ostatnim czasie tworzona jest pewna presja, mająca na celu zmotywowanie firmy do zaprezentowania urządzenia które kolejny raz odmieni nasz cyfrowy styl życia. Smart Cover z giętkim ekranem zdecydowanie może rozszerzyć doświadczenia płynące z korzystania z tabletu, a to bardzo ważne gdyż tablety to nowe osobiste urządzenia coraz częściej wypierające komputery i w tym segmencie rynku Apple jest niekwestionowanym liderem.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA