REKLAMA

Samsung Galaxy Watch 7 naładujesz ekspresowo. Nie będziesz przykuty do gniazdka

Nowe doniesienia sugerują, że Samsung poprawi ważną cechę przyszłych inteligentnych zegarków. Tegoroczne modele mają się ładować dużo szybciej.

20.05.2024 18.56
Samsung Galaxy Watch 6 i Samsung Galaxy Watch 6 Classic, fot. Krzysztof Basel.
REKLAMA

Dzisiejsze smartfony standardowo oferują superszybkie ładowanie o mocy kilkudziesięciu watów, a w niektórych przypadkach nawet ponad stu. Jednak w zegarkach szybkie uzupełnianie energii nie jest jeszcze tak powszechne. W tegorocznej serii Galaxy Watch 7 Samsung postanowił to zmienić.

REKLAMA

Samsung Galaxy Watch 7 z szybszym ładowaniem. Naładujesz go raz-dwa

Jak wynika z doniesień serwisu SamMobile, nowe zegarki Galaxy Watch 7 będą ładować się o 50 proc. szybciej niż obecne modele. Z dokumentów certyfikacji FCC dowiadujemy się, że jeden z wariantów Galaxy Watch 7 (w tym roku będą cztery wersje zegarków – jeden ma mieć kwadratową kopertę) ma wspierać ładowanie bezprzewodowe 5 V i 3 A, czyli o mocy 15 W.

Dla kontrastu trzeba dodać, że obecne zegarki Galaxy Watch 6 oferuję ładowanie o mocy 10 W, zresztą podobnie jak seria Watch 5. W "czwórkach", które były pierwszymi zegarkami Samsunga na systemie WearOS Google'a producent oferował 5-watowe ładowanie. W tym roku wreszcie przyszedł czas na ulepszenia. Mimo że na pierwszy rzut oka różnica nie wydaje się duża, w przypadku zegarków może mieć istotne znaczenie.

A do dlatego, że zegarki z zasady mają dużo mniejsze ogniwa (ok. 300 – 500 mAh) niż smartfony, których wielkości baterii podaje się w tysiącach mAh.

Zegarki też zasługują na szybsze ładowanie. I to bardzo

Producenci smartfonów mocno skupiają się na aspekcie mocy i prędkości ładowania baterii. To dobrze, bo dzisiaj nie musimy podłączać naszych urządzeń do ładowarki na długie godziny. Najlepsze smartfony Samsunga, takie jak Galaxy S24+ i S24+ Ultra wspierają zasilacze o mocy 45 W, dzięki czemu baterie o pojemności ok. 5000 mAh ładują się do 100 proc. w nieco ponad godzinę.

Są też modele (niekoniecznie droższe) z szybszym ładowaniem – np. uzupełnienie akumulatora do pełna w OnePlus 12 zajmuje ok. pół godziny (dzięki 100-watowej ładowarce). Zegarki, ze względu na znacznie mniejsze baterie, również nie ładują się aż tak długi, nawet przy mocy 10 W. Dla przykładu, Watch 6 Classic potrzebuje ok. 80 minut do pełnego naładowania, natomiast wyższa moc 15 W powinna znacząco skrócić ten czas, zbliżając go do poziomu uzyskiwanego w smartfonach z dużo większymi ogniwami.

Dzięki temu, ładując jednocześnie smartfon i zegarek (np. szykując się do wyjścia z domu), nie powinno dochodzić do sytuacji, gdzie telefon jest już naładowany, a zegarek jeszcze nie. Nowe zegarki zadebiutują już w lipcu tego roku wraz z tegorocznymi składanymi smartfonami Galaxy Z Fold 6 i Z Flip 6.

REKLAMA

Więcej na temat nowego sprzętu przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA