REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

OnePlus 12 zyska fotograficzną nowość. Konkurencja ma to od lat

Do premiery OnePlusa 12 co prawda jeszcze dużo czasu, ale przedpremierowo zyskaliśmy nowe informacje na temat nadchodzącego smartfona marki. Jak się okazuje, ten może wreszcie zyskać zestaw aparatów godnych flagowca, ponieważ otrzyma moduł peryskopowy.

15.05.2023
13:36
OnePlus 12 zyska fotograficzną nowość. Konkurencja ma to od lat
REKLAMA

OnePlus dzisiaj z pewnością nie jest tym, czym był kiedyś. W obecnych czasach cenowo urządzenia marki nie różnią się aż tak bardzo od konkurencji, bo jeszcze kilka lat temu zyskiwaliśmy smartfony z flagowymi możliwościami w niższej cenie. Możliwości fotograficzne OnePlusów w niektórych aspektach odstawały, lecz w następnym roku ma się to zmienić, nadrabiając to, co konkurencja ma już od lat.

REKLAMA

OnePlus 12 z aparatem peryskopowym. Większy zoom to większe możliwości

Jak informuje użytkownik Weibo Digital Chat Station, OnePlus już teraz prężnie pracuje nad nową generacją topowego smartfona, który należy do linii produktów opartych na SM8650. A jak możemy się domyślać, pod nazwą kodową kryje się nic innego jak procesor Snapdragon 8 Gen 3 (dla przykładu, SM8550 należy do Snapdragona 8 Gen 2).

REKLAMA

Co jednak najciekawsze, firma w smartfonie z ww. linii testuje moduł aparatu peryskopowego, a jako iż mamy do czynienia ze sztandarowym procesorem, nietrudno dojść do wniosku, że mowa o nadchodzącym OnePlus 12. Pozornie mała informacja o implementacji aparatu peryskopowego okazuje się naprawdę znacząca.

Sprawdź: Huawei P60 Pro to nowy król fotografii w smartfonach. Sami zobaczcie

Wystarczy spojrzeć na ostatnie generacje smartfonów firmy, które nie miały do dyspozycji najpotężniejszych teleobiektywów na rynku, gdy konkurencja od lat serwuje jednostki peryskopowe m.in. Samsung, Huawei. Nawet Google w swoim ostatnim Pixelu 7 Pro zamontował 5-krotny zoom optyczny, przy których 2-krotne zbliżenie z OnePlusa 11 wygląda blado.

Nie wiemy jednak, jaką wartość przybliżenia zaoferuje taki teleobiektyw w Dwunastce, lecz zapowiada się na dobrą zmianę. Jak na razie nie zostaje nam nic innego, jak czekać na kolejne przecieki, tuż do następnego roku, w którym zadebiutuje OnePlus 12 i inne smartfony z Snapdragonem 8 Gen 3.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA