REKLAMA

Call of Duty 2023 to Modern Warfare III. Miał być dodatek, będzie pełnoprawna gra?

Seria Call of Duty miała swoje wzloty i upadki. Czy w 2023 roku możemy spodziewać się udanej odsłony? Według harmonogramu nie bardzo, ponieważ żadna gra nie miała wyjść teraz. Wiele wskazuje na to, że jeden projekt urósł tak bardzo, że zamiast rozszerzenia, zobaczymy... COD MWIII.

12.05.2023 08.32
Call of Duty: Modern Warfare III wyjdzie w 2023 roku?
REKLAMA

Czujecie brak konkurencji na rynku FPS-ów? Halo już nie jest tym samym, co kiedyś. EA próbuje naprawić Battlefielda 2042. Pozostaje tylko Call of Duty, które - według wcześniejszych doniesień - miało pozostać bez nowej odsłony w 2023 roku. Jednak plany są po to, żeby je zmieniać, więc istnieje spore prawdopodobieństwo, że zamiast dużego rozszerzenia w tym roku dostaniemy pełnoprawną grę z popularnej serii.

REKLAMA

Call of Duty: Modern Warfare III w 2023 roku?

Aktualna sytuacja wygląda następująco: Activision miał nie wydawać w tym roku żadnej gry z serii Call of Duty, a jedynie większe rozszerzenie do wydanej w 2022 roku gry Modern Warfare II.

Jednak na przełomie 2022 i 2023 roku pojawiły się doniesienia, że gra jednak powstanie i ma to być "premium rozszerzenie", które będzie działało również samodzielnie. Rozszerzenie MWII, ale bardziej rozbudowane.

To świetnie, ale najnowszy przeciek od miarodajnego Insider Gaming sugeruje, że rozszerzenie ewoluowało w pełnoprawną grę wartą 350 zł.

Nad produkcją "wcześniej rozszerzenia, teraz gry" stoi Sledgehammer Games, studio odpowiedzialne za Call of Duty: Advanced Warfare, WW2, Vanguard oraz za współtworzenie Call of Duty MW3 z 2011 roku (czas leci).

Przeczytaj także:

Tytuł nowej gry z serii Call of Duty z 2023 roku? Modern Warfare III - kontynuacja wydanej przed rokiem dwójki. Czy to pierwszy raz od lat, gdy w serii któraś z gier otrzyma bezpośrednią kontynuację rok po roku?

Ktoś tu przewidział przyszłość.

Modern Warfare III będzie standardową grą z serii Call of Duty.

Według przecieków możemy spodziewać się typowej, solidnej gry z serii Call of Duty. Nie będzie uciętych elementów, tak jak to miało miejsce w Black Ops 4. Gra składać się będzie z trzech filarów: trybu dla jednego gracza, multiplayera oraz trybu zombies.

Dodatkowo ma przynieść zmiany w trybie Warzone i kolejną nową mapę - Las Almas, którą mieliśmy okazję poznać w trybie fabularnym z MWII (2022).

Insider Gaming podaje także najważniejsze wydarzenia związane z premierą tytułu:

REKLAMA
  • Weekend Beta 1 (PS4/PS5): 6 października 2023 r. - 10 października 2023 r.;
  • Weekend Beta 2 (PS4/PS5/Xbox One/Xbox Series X|S/PC): 12 października 2023 r. - 16 października 2023 r.;
  • Early Access kampanii (PS4/PS5/Xbox One/Xbox Series X|S/PC): 2 listopada 2023 r.;
  • Pełna wersja (PS4/PS5/Xbox One/Xbox Series X|S/PC): 10 listopada 2023 r.;
  • Premiera sezonu 1 / nowa mapa w Warzone: 5 grudnia 2023 r.

Podsumowując: istnieje duża szansa, że w 2023 roku otrzymamy nową grę z serii Call of Duty. Tytuł wyewoluował z "dużego dodatku" do sequela i pełnoprawnej gry. Ciekawe, co z tego wyniknie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA