REKLAMA

Microsoft Bing będzie domyślną wyszukiwarką Firefoxa. Google idzie w odstawkę

Firefox w przyszłości (dalszej lub bliższej) może wykonać pozornie mały ruch, który okaże się naprawdę wielką zmianą. Jest bowiem szansa, że firma pożegna się z Google i zastąpi swoją domyślną wyszukiwarkę na zyskującego popularność Binga Microsoftu.

12.05.2023 06.46
Microsoft Bing będzie domyślną wyszukiwarką Firefoxa. Google idzie w odstawkę
REKLAMA

Wyszukiwarka Microsoftu zyskała nowe życie po ogromnej inwestycji firmy w rozwiązania OpenAI, która poskutkowała wprowadzeniem nowego Binga. Ten zyskał integrację z czatbotem Czat Bing opartym na sztucznej inteligencji. Wyszukiwarka może stać się czymś więcej, niż domyślnym programem do wyszukiwania w Edge'u, ponieważ jest szansa, że będzie domyślnie ustawiona dla Firefoxa.

REKLAMA

Microsoft Bing może stać się domyślną wyszukiwarką Firefoxa.

Niespełna dwa lata temu, bo we wrześniu 2021 roku pojawiła się informacja, jakoby Firefox testował Binga jako domyślną wyszukiwarkę, ale projekt przepadł. Teraz wydaje się, że wstał z grobu, ponieważ pojawił się nowy raport, sugerujący, że Microsoft chce wzmocnić relację z Mozillą i sprawić, aby to jego wyszukiwarka była domyślną w Firefoxie.

Jak podaje portal The Information, zarząd firmy z Redmond znanej przede wszystkim z systemów operacyjnych Windows i pakietu Microsoft 365 jest zainteresowany podjęciem działań, które mogłyby potencjalnie zwiększyć udział Binga na rynku. Takie kroki miałyby zostać wykonane jeszcze w tym roku, ponieważ w 2023 kończy się umowa Google'a i Firefoxa.

REKLAMA

Według StatCounter Firefox zajmuje czwarte miejsce, tuż za Edge'em. Google pozostaje hegemonem, bo ma grubo ponad 86 proc. udziału w rynku, gdy Bing na komputery, nieco ponad 7 proc.

A jeśli mówimy o wszystkich platformach, deklasacja jest jeszcze większa, bo z Binga korzysta tylko prawie 3 proc., z Google'a - niemal 93 proc. Jednak sztuczna inteligencja w Bing Czat jest wykorzystywana do wzmocnienia Binga na rynku. Dzięki niej w marcu odnotowano 100 milionów aktywnych użytkowników.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA