REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Apple testuje M3 Pro. Wincej rdzeniuf, laptopy wytrzymają

Wewnętrznie Apple testuje już czip, który może stać się M3 Pro. A więc oto kolejna generacja SoC, która zapowiada się jeszcze lepsza. Co wiemy o następcy M2 Pro? Będzie mieć jeszcze więcej rdzeni, bo dlaczego by nie.

15.05.2023
7:45
Apple testuje M3 Pro. Wincej rdzeniuf, laptopy wytrzymają
REKLAMA

Nowy czip z serii M to już standard. To jak oczekiwanie na zapowiedź kolejnego iPhone'a we wrześniu. A tak, będzie, ponieważ to już stało się coroczną tradycją, podobną do Bożego Narodzenia czy kolejnych podwyżek cen. Ciekawe, ile będziemy musieli zapłacić za to potężne narzędzie.

REKLAMA

Apple testuje wewnętrznie M3 Pro

Nadchodzący MacBook Pro jest testowany przez Apple z 12-rdzeniowym CPU, 18-rdzeniowym GPU i 36 GB pamięci. Informacja została uzyskana z logów deweloperskich z App Store - a podał ją nie kto inny, jak Mark Gurman z Bloomberga w swoim newsletterze Power's On.

Według Gurmana ten jeszcze niewydany układ ma nosić nazwę M3 Pro i ma zostać wykorzystany jako podstawowy procesor w 14- i 16-calowym MacBooku Pro kolejnej generacji, które mają pojawić się w przyszłym roku.

MacBook Pro 14

W tym momencie pojawiają się doniesienia, że Apple może przenieść się na proces 3 nm TSMC, co pozwoliłoby na jeszcze lepsze osiągi i lepsze zużycie baterii.

Dla porównania obecnie bazowy MacBook Pro (14 i 16) z czipem M2 Pro posiada odpowiednio 10 i 16 rdzeni CPU i GPU, a trafił do sprzedaży we wczesnym styczniu br. To oznacza, że możemy spodziewać się nowszych czipów tak na następny rok. Co najmniej w styczniu lub chwilkę później.

Sprawdź nasze teksty o MacBookach Pro:
- Apple po cichu pokazał nowy sprzęt. Oto MacBooki Pro 14" i 16"
- MacBook Pro 14 po dwóch tygodniach. Jest tak dobry, jak wszyscy mówią
- Spędziłem miesiąc z najpotężniejszym laptopem Apple’a. MacBook Pro 16” z M2 Max

REKLAMA

M3 w iMaku, MacBooku Air i MacBooku Pro

Gurman zdradza, że Apple pracuje nad podstawowym czipem M3, który zostanie wykorzystany w iMacu, MacBooku Air (lub MacBookach Air) oraz podstawowym, tańszym MacBooku Pro. Czy w ofercie nadal będzie dostępny 13-calowy Pro? Na to wychodzi, ale oby Apple zakończyło jego cierpienie szybciej, niż później. Nowe czipy w produktach Apple mają zostać wydane pod koniec tego roku lub na początku następnego.

Trzeba będzie poczekać trochę czasu na nowe SoC. Ciekawe, kiedy Apple nas zaskoczy, tak jak to miało miejsce, gdy po raz pierwszy zapowiedziało swoje czipy z serii M.

Sprawdź nasze teksty o Macbooku Air:
- MacBook Air 15 bardziej niż potwierdzony. Miał być mniejszy, a będzie większy
- Oto polskie ceny MacBooka Air M2. Inflacja nie oszczędziła Apple'a
- MacBook Air z czipem M2 trafia do sprzedaży. Testerzy: on się przegrzewa

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA