REKLAMA

Rząd ukoi twój ból. Podatek zapłacisz, ale zrobisz to BLIK-iem

Nadszedł ten smutny okres w roku, podczas którego należy rozliczyć się z urzędem skarbowym z dochodów osiągniętych w 2022 roku. Ze względu na liczne zmiany przepisów i metod rozliczeń, wielu podatników będzie musiało zapłacić fiskusowi brakującą kwotę. Na szczęście będą mogli to zrobić w bardzo wygodny sposób, bo ministerstwo umożliwiło zapłatę podatku za pomocą BLIK.

20.02.2023 17.45
zapłata podatku blik
REKLAMA

Najwygodniejszym sposobem rozliczenia PIT za 2022 rok jest usługa Twój e-PIT, bo jest szybka, bezpieczna, dostępna całą dobę i łatwa w użyciu. Co roku obserwujemy zwiększone zainteresowanie tym sposobem rozliczeń, a teraz Polacy przeszli samych siebie, bo w ciągu dwóch dni złożyli już ponad milion deklaracji. Rok temu potrzeba było na to dziewięciu dni. Rodacy pokochali elektroniczną formę rozliczeń z fiskusem, ale do tej pory nie było w niej możliwości uregulowania należnego podatku za pomocą najpopularniejszej formy płatności elektronicznej, czyli za pomocą BLIK. Teraz ma się to zmienić.

REKLAMA

Zapłata podatku przy pomocy BLIK jest już dostępna

Od 20 lutego podatnicy jako metodę płatności mogą wybrać przelew BLIK. Z tej możliwości można skorzystać przy rocznym rozliczeniu:

  • PIT-28,
  • PIT-36,
  • PIT-37,
  • PIT-38,
  • PIT-39.

Uruchomienie usługi było możliwe dzięki współpracy Ministerstwa Finansów z operatorem BLIK i Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Wiceministra finansów, pani Anna Chałupa podkreśla, że:

REKLAMA

Użytkownicy e-Urzędu Skarbowego potrzebowali szybkich i wygodnych narzędzi do realizacji swoich płatności. Zgłaszali to w ankietach, które wypełniali w naszych badaniach satysfakcji. Dzięki współpracy z operatorem systemu płatności BLIK i BGK możemy spełnić te oczekiwania. Wiemy, że teraz podatnicy będą mogli jeszcze efektywniej korzystać z usług, jakie im dostarczamy

Cieszy mnie to, że fiskus stoi frontem do swoich klientów. Nikt nie lubi płacić podatków, ale teraz przynajmniej staje się to mniej uciążliwe, chociaż i tak boli.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA