REKLAMA

Microsoft Flight Simulator trafi do chmury. Zagrasz nawet na smartfonie

Microsoft Flight Simulator to jeden z największych hitów ostatnich kilkunastu miesięcy. Symulator lotów łączy grafikę i dane satelitarne, by wiernie odwzorowywać całą kulę ziemską. Teraz ta gra trafi na chmury w ramach Xbox Game Pass.

01.03.2022 16.58
Microsoft Flight Simulator w chmurze. Zagrasz nawet na smartfonie
REKLAMA

Wyborna wiadomość dla wszystkich fanów symulatorów lotniczych i po prostu dobrych gier. Microsoft Flight Simulator będzie dostępny w ramach chmury Xbox Cloud, o czym oficjalnie poinformował profil Xbox Game Pass. Na razie nie znamy terminu udostępnienia gry w chmurze, a jedyną oficjalną informacją jest "wkrótce". Z reguły takie zapowiedzi pojawiają się do kilku tygodni przed premierą.

REKLAMA

Microsoft Flight Simulator będzie dostępny w chmurze. Zagrasz w tę grę bez Xboxa ani gamingowego peceta, wystarczy nawet smartfon.

Nadal niewiele osób wie, jak działa chmura Xbox Cloud, więc warto wyjaśnić tę kwestię. Jest to usługa streamingu gier, bardzo podobna do Google Stadia czy GeForce Now. Gra jest fizycznie uruchomiona na serwerach Microsoftu, a do nas trafia przez internet obraz renderowany na żywo. Sterowanie niestety jest obarczone mniejszym lub większym opóźnieniem, jako że sygnał musi dotrzeć do serwera i wrócić do nas, ale Microsoft Flight Simulator jest grą, w której drobne opóźnienia nie powinny przeszkadzać w żadnym stopniu.

Aby zagrać w grę strumieniowaną w Xbox Cloud, trzeba mieć trzy rzeczy: podłączenie internetowe (co dość oczywiste), dowolny sprzęt z przeglądarką internetową i kontroler (przy czym nie musi to być nawet kontroler Xboxa). Streaming uruchomimy w oknie przeglądarki, a na niektórych platformach jest dostępna do pobrania aplikacja Microsoftu.

Chmura jest częścią usługi Game Pass Ultimate, czyli swoistego Netflixa dla gier. W zamian za abonament możemy grać bez limitów w coraz większą bazę gier. Tytuły można instalować na Xboxach lub na pecetach, a część z nich jest też dostępna w chmurze. Microsoft Flight Simulator dotychczas był dostępny w Game Pass Ultimate, ale bez wersji chmurowej. Teraz to się zmieni.

Jak zagrać w Microsoft Flight Simulator z chmury?

W tym celu trzeba wykupić abonament Game Pass Ultimate. Standardowa cena to 55 zł/mies., ale pierwszy miesiąc jest dostępny dla nowych użytkowników za 4 zł. Za tę kwotę otrzymujemy dostęp do setek gier, w tym produkcji EA, ponieważ częścią Game Pass Ultimate jest też abonament EA Play.

Sam Microsoft Flight Simulator to z kolei wybitny i jedyny w swoim rodzaju tytuł, w którym polatasz zarówno nad własnym domem, jak i nad wieżą Eiffla. Do tego masz pełną kontrolę nad stopniem skomplikowania gry: możesz zrobić z niej rasowy symulator, bądź zupełnie zręcznościową grę w sam raz do wieczornego relaksu.

Aktualizacja: Flight Simulator już działa w chmurze!

REKLAMA

Profil Xbox Game Pass poinformował, że Microsoft Flight Simulator został już włączony do chmury Xbox Cloud. A zatem można startować. Miłego grania!

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA