REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Tak wygląda Dying Light 2: Stay Human. Do sieci trafił gameplay gry Polaków

Nadchodząca polska gra z nieumarłymi w roli głównej ma przed nam coraz mniej tajemnic. Do sieci trafił ponad kwadrans gameplayu z Dying Light 2. Sprawdzamy, co ten fragment mówi nam na temat nadchodzącej produkcji.

03.12.2021
8:53
dying light 2 stay human 0
REKLAMA

Dying Light jest bardzo udaną grą wideo studia Techland. Polakom udało się stworzyć produkcję w świecie opanowanym przez zombie, w której liczyła się eksploracja okolicznych ruin, wymagająca walka z przemienionymi ludźmi oraz brawurowy parkour. Wszystko wskazuje na to, że Dying Light 2: Stay Human dostarczy nam jeszcze więcej tego samego w znacznie lepszej oprawie graficznej.

REKLAMA

Techland ostatnio pochwalił się, że sequel Dying Light o podtytule Stay Human jest już w złocie, co oznacza, że kod gry trafia teraz na płyty w tłoczni. Deweloperzy z pewnością pracują jeszcze w pocie czoła nad ostatnimi poprawkami wersji Gold Master, które będą dystrybuowane przez internet na premierę, ale ten najtrudniejszy i najważniejszy etap prac mają już za sobą.

Nowy materiał wideo udostępniony w nocy przez Techland z tej okazji trwa nieco ponad kwadrans i prezentuje najważniejsze fragmenty zadania o nazwie A Place To Call. Już na samym początku gameplaya Dying Light 2: Stay Human możemy podziwiać zniszczone miasto w tle oraz zarośnięte wieżowce - natura po dwóch dekadach od upadku cywilizacji upomina się o swoje. Towarzyszka bohatera psuje jednak nastrój, bo "zostali oszukani".

dying light 2 stay human 0 class="wp-image-1958672"
Światło powraca do Miasta z Dying Light 2: Stay Human

Po chwili humor Lawan się jednak poprawia - w widocznych oddali budynkach Miasta wraca zasilanie, a z głośników rozbrzmiewa budząca optymizm muzyka…

Oczywiście w świecie opanowanym przez zombie nic nie może iść prosto, łatwo i przyjemnie, dlatego główny bohater gry, czyli Aiden, musi zbadać zagadkę znikającego zasilania. W tym celu rozpoczyna efektywny przelot na paralotni w stronę miasta, co rozpoczyna parkourową sekwencję, podczas której osoba przygotowująca demo raczej unika walki z zombie.

Wygląda na to, że paralotnia będzie głównym środkiem transportu Aidena, co powinno ułatwić przemierzanie mapy i dostawanie się do wyższych pięter budynków - miasto pełne jest wentylatorów wydmuchujących ciepłe powietrze, które sprawia, że bohater Dying Light 2: Stay Human podlatuje nieco wyżej, dzięki czemu może unikać zagrożenia na ziemi. Czasem jednak nie ma innej możliwości, niż stawić czoła wyzwaniu.

dying light 2 stay human 0 class="wp-image-1958669"
W przemierzaniu Miasta pomoże paralotnia

Aiden na swojej drodze spotyka żołnierzy oraz bandytów, którzy również są zainteresowani powrotem prądu i proszą gracza o pomoc.

Rozpoczyna to bardzo brutalną sekwencję walki, podczas której Aiden wykorzystuje zarówno broń, jak i dodatkowe wyposażenie oraz elementy otoczenia, by rozprawiać się z przeciwnikami. Potem po chwili eksploracji ruin musi zdecydować, której frakcji przekaże dostęp do stacji zasilania - Wolnym Ludziom albo Renegatom. Będzie miało to wpływ na dalszy rozwój Miasta…

Na tym misja się jednak nie kończy. Aiden ponownie rusza na paralotni w miasto, dzięki czemu możemy podziwiać jego projekt - wszędzie jest pełno różnorodnych kolorowych budynków, na których rosną drzewa. Na gruzach starego świata powstał nowy - wraz z kładkami umieszczonymi wysoko nad ziemią, aby uniknąć łap czyhających na ludzi na poziomie gruntu potworów.

dying light 2 stay human 0 class="wp-image-1958666"
Dying Light 2 gra światłem podczas cutscenek

W jednej ostatnich ludzkich osad w Dying Light 2: Stay Human gracz trafia do baru i poznaje pijanego Franka, który cierpi na PTSD.

Dowiadujemy się tutaj, że główny bohater jest istotny, bo ma MacGuffina w postaci "działającego klucza GRE". To właśnie dzięki niemu udało się przywrócić miastu elektryczność. Gadający z dnem butelki Frank z początku jest sceptyczny, ale gdy widzi wspomniany przedmiot, wykazuje zainteresowanie, a w rozmowie przewija się też niejaki Waltz, który zalazł wszystkim za skórę.

Gameplay z Dying Light 2 kończy się potyczką z Renegatami. Aiden musi się najpierw rozprawić z nimi przed wejściem do knajpy, a potem szybko przemieścić się w stronę pozostawionych przez nich dział, na co ma ograniczony czas - dlatego bohater korzysta z m.in. paralotni, łuku, koktajli mołotowa i biegania po ścianach, by ugasić lont w ostatnich chwili…

REKLAMA

Przyznam, że nie mogę się doczekać 4 lutego 2022 r. i premiery tej produkcji, bo Dying Light 2: Stay Human zapowiada się naprawdę nieźle - zarówno pod względem graficznym, jak i skali świata. Polacy z Techlandu mają u mnie też dodatkowe punkty za wsparcie posprzedażowe swoich poprzednich gier, w tym liczne dodatkiport na Nintendo Switcha i zapowiedź darmowej aktualizacji na sprzęty nowej generacji.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA