REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Potwory z Dying Light 2 pokazane. Jest też niespodzianka od twórców dla fanów

Techland zorganizował drugi panel Dying2Know dla długo oczekiwanej gry Dying Light 2. Materiał został poświęcony przede wszystkim monstrom, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć podczas grania w dzieło wrocławskiego studia. Miłą niespodzianką jest możliwość pobrania darmowego komiksu osadzonego w świecie gry.

01.07.2021
22:26
Dying Light 2
REKLAMA

Dying Light 2 jeszcze w tym roku pojawi się na sklepowych półkach. Co za tym idzie, Techland odsłania kolejne karty dotyczące swojej wysokobudżetowej produkcji. Tym razem wydawca skupił się na potworach, z którymi będziemy się mierzyć podczas eksploracji gigantycznego, pełnego detali Ostatniego Miasta. Polscy producenci mają kilka ciekawych pomysłów na to, jak odświeżyć gnijący motyw zombie.

REKLAMA

Zacznijmy od tego, że w Dying Light 2 nie ma żadnych zombie. Zaraz, co?

 class="wp-image-1769214"

Tymon Smektała, główny projektant Dying Light 2, po raz kolejny podkreśla: to nie są zombie. Aby zostać żywym trupem, trzeba wszakże najpierw umrzeć. Śmierć to kluczowy element transformacji w konserwatywnym kanonie survival horroru. Natomiast w Dying Light wszyscy ludzie są zainfekowani wirusem i każdy może się przemienić w potwora. Śmierć nie jest do tego potrzebna. O tym, jak blisko jesteśmy nieodwracalnej mutacji, informuje nas noszony na nadgarstku biomarker. Główny bohater również będzie go posiadał.

Wszystko zaczyna się od poczucia osłabienia oraz gorączki. To pierwsze oznaki infekcji wirusem zamieniającym w bestie. Co ciekawe, na tym etapie proces mutacji może zostać spowolniony, a nawet zatrzymany, o ile pacjent otrzyma odpowiednio szybko specjalne leki bądź znajdzie się pod ochroną światła UV, hamującego namnażanie się wirusa. Rozwojowi wirusa sprzyja natomiast ciemność i mrok.

 class="wp-image-1769211"

Wstępna mutacja ze zdrowego człowieka w monstrum została podzielona na cztery etapy. Ten ostatni jest jednocześnie punktem zwrotnym, po którym dochodzi do makabrycznej, nieodwracalnej metamorfozy. Z człowieka zamieniamy się w bestię, która zamiast inteligencją i jaźnią kieruje się dzikim instynktem. Lampy UV stają się twoim wrogiem, z kolei promienie słoneczne czynią cię wolniejszym i mniej skutecznym podczas polowań.

Poza standardowymi, przypominającymi żywe trupy monstrami gracz napotka na swojej drodze również unikalne, jeszcze silniej zmutowane typy przeciwników. Ulubieńcem Smektały jest The Revenant - bestia z naroślą przypominającą skrzydła na plecach, którą mogliśmy zobaczyć na wcześniejszych materiałach. Revenant ma się wyróżniać wysokim poziomem sprytu, którego będzie brakować wielu innym przeciwnikom.

Techland serwuje graczom czekającym na Dying Light 2 nowy zwiastun z rozgrywką oraz… darmowy komiks.

Materiał wideo przedstawia rozgrywkę bezpośrednio z nadchodzącej gry, bez żadnych ulepszeń oraz upiększeń. Zwiastun pokazuje graczom jedną z początkowych misji, podczas której będzie zdobywać swój nadgarstkowy biomarker. Sekwencja ma za zadanie zapoznać gracza z mechanizmami skradania wewnątrz jednego z gniazd - ciemnych kompleksów, w których potwory chowają się przed światłem słonecznym i czekają na zachód słońca.

REKLAMA

Bardzo miłym bonusem jest darmowy cyfrowy komiks od Dynamite, który można pobrać i przeczytać wchodząc pod adres techlandgg.com. Na platformie polskiego wydawcy znajdziecie znacznie więcej treści dotyczących Dying Light 2, łącznie z darmową zawartością do wciąż powstającej gry. Jeśli tak jak ja czekacie na polską produkcję, zdecydowanie warto odwiedzić to miejsce.

Dying Light 2 zadebiutuje już 7 grudnia 2021 r.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA