REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Nintendo pokazało nowe gry. Switch otrzyma wiele tytułów na wyłączność - wszystkie zwiastuny

Japończycy opublikowali kolejny pokaz Nintendo Direct, na którym możemy zobaczyć nowe gry dla Switcha. To pierwszy raz, kiedy widzimy w akcji zapowiedzianą lata temu Bayonettę 3. Niespodzianek jest jednak więcej.

24.09.2021
20:26
Bayonetta 3 i więcej: Nintendo pokazuje nowe gry
REKLAMA

Nintendo przedstawiło graczom plany wydawnicze na najbliższe dni, tygodnie oraz miesiące. Japończycy zaprezentowali nowe fragmenty rozgrywki z już znanych produkcji - jak Metroid Dread - ale również zaskoczyli kilkoma zupełnymi nowościami. Część fanów Wielkiego N - ze mną włącznie - wydaje się jednak pozostawać w lekkim niedosycie. Jeśli jednak przypomnimy sobie o nadchodzących Pokemonach i Zeldzie, zdecydowanie będzie w co grać na Switchu.

REKLAMA

Nintendo nareszcie pokazuje grę Bayonetta 3 w akcji, zaskakuje fanów nowym Kirbym.

Chociaż Bayonetta 3 została oficjalnie zapowiedziana kilka lat temu, Wielkie N dopiero teraz jest gotowe, aby zaprezentować pierwszy zwiastun z rozgrywką dla tej gry. To także pierwszy raz, kiedy gracze mogą zobaczyć Kirby and the Forgotten Land - nową grę z różową maskotką Nintendo, uwielbianą zwłaszcza przez starszych graczy. Po tym, jak Kirby został głównym bohaterem świetnego Super Smash Bros. Ultimate, głodna kulka otrzyma własną grę ze sporymi lokacjami oraz wieloma zróżnicowanymi elementami rozgrywki. Tylko ja mam skojarzenia z Super Mario Odyssey?

Szczególnie widoczny podczas Nintendo Direct był wydawca Square-Enix, który przygotowuje kilka zróżnicowanych tytułów na przenośną konsolę Nintendo. Switch otrzyma także garść odświeżonych klasyków, na czele z ukochanym przez fanów Gwiezdnych wojen KOTOR-em. Jakiś czas temu ponownie przeszedłem go na tablecie, z chęcią zrobię to jeszcze raz na Switchu.

Osobiście nie mogę się doczekać Metroid Dread oraz dodatku do Monster Hunter Rise.

Najnowszy, niezwykle udany Monster Hunter otrzyma wielkie rozszerzenie. Dodatek Sunbreak na pierwszym zwiastunie znacząco różni się od inspirowanej Azją zawartości z podstawki. Zamiast orientu dostajemy mroczne niebo i upiorne zamczysko, którego nie powstydziłaby się rasowa Castlevania. Jestem zaintrygowany i z wielką chęcią wrócę do Monster Hunter Rise.

Nie może mnie także ominąć Metroid Dread. Chociaż większość graczy czeka na nowe Metroid Prime, z wielką chęcią umilę sobie to oczekiwanie platformową grą akcji w rzucie 2D, silnie nawiązującą do korzeni całej serii. Konieczność uciekania przed (częściowo) niezniszczalnymi przeciwnikami to silny wyróżnik Dread i jestem ciekawy, jak nowy Metroid sprawdzi się w praktyce.

Podczas najnowszego panelu Nintendo Direct pojawił się polski wątek

Po tym, jak na konsoli Japończyków zadebiutował Geralt CD Projektu, czas na zombie od Techlandu. Seria Dying Light już niebawem zadebiutuje na konsoli Nintendo Switch. Pierwsza odsłona survival horroru pojawi się jako natywna produkcja, oczywiście z odpowiednio ograniczoną jakością oprawy wizualnej. Dying Light 2 będzie z kolei dostępne na Switchu wyłącznie w formie strumieniowania obrazu, tak jak gdybyśmy grali na GeForce Now czy Stadii. Warto dodać, że to nie pierwsza gra w chmurze na Switchu. Wcześniej w ten sposób był dystrybuowany m.in. Control.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA