REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Dying Light 2 już gotowy. Nie będzie dalszych opóźnień, zagramy już niedługo

Polskie studio Techland ogłosiło właśnie, że gra Dying Light 2 jest już ukończona – wersja dla nośników fizycznych jest już skierowana do produkcji, na dwa miesiące przed zaplanowaną rynkową premierą.

01.12.2021
9:39
Dying Light 2 data premiery przesunieta
REKLAMA

Sequel niezwykle udanej i cieszącej się międzynarodowym sukcesem gry Dying Light jednak się ukaże. Nie było to przy tym takie oczywiste: produkcję trapiły liczne problemy. Do mediów wyciekały plotki o rzekomym nieporządku przy planowaniu produkcji, gra powstawała niespodziewanie długo (jej pierwsza zapowiedź miała miejsce w czerwcu 2018 r.) a podczas prac z zespołu Techlandu odchodziły ważne osoby.

REKLAMA

Czytaj też:

Trudno dokładnie wskazać, które z niepokojących informacji okazały się nieprawdziwymi plotkami – a które istotnie dowodziły domniemanych problemów w produkcji. Na dziś jest to jednak bez znaczenia: gra Dying Light 2 została skierowana do produkcji na nośnikach fizycznych. Data premiery – wyznaczona na luty przyszłego roku – pozostaje niezagrożona.

Dying Light 2 ukończony. Gra pojawi się na konsolach i PC już w lutym.

Status gold dla gry Dying Light 2 Techlandu nie oznacza, że jej twórcy mogą się już udać na zasłużony urlop. Jak przyznaje studio, aktualnie trwają prace nad premierową łatką do gry, która będzie dostępna do pobrania od 4 lutego, przy pierwszym jej uruchomieniu i która usunie ostatnie błędy i niedoróbki.

REKLAMA

Gra Dying Light 2 ma być w założeniu podobna do poprzedniej części. Będzie to gra typu FPP z dużym nastawieniem na dynamikę i eksplorację, w której gracze po raz kolejny będą musieli się mierzyć z hordami zombie snujących się po zrujnowanym mieście. Nowością, poza aspektami technicznymi, ma być większy nacisk na elementy fabularne i mechaniki znane z gier RPG.

Dying Light 2 będzie dostępny na PC, Xbox (Xbox One, Xbox Series), PlayStation (PS4, PS5) oraz na konsole Switch – choć w ostatnim przypadku wyłącznie w ramach streamingu.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA