REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Twórcy Dying Light 2 czytają wściekłe tweety. Techland przerwał milczenie, pokazał grę i zasugerował datę premiery

Producenci gry Dying Light 2 opublikowali krótki materiał wideo, na którym czytają wulgarne tweety niecierpliwych graczy, pokazują krótkie fragmenty rozgrywki oraz zapowiadają lepszą komunikację w przyszłości.

18.03.2021
7:58
Twórcy Dying Light 2 czytają wściekłe tweety
REKLAMA

Zdaje się, że po niezwykle trudnym wizerunkowo okresie dla spółki, Techland nareszcie przechodzi do medialnej ofensywy. Polscy producenci gier wideo nagrali wideo ze swojej nowej, wrocławskiej siedziby i trzymam kciuki za to, aby materiał bym symbolicznym początkiem lepszej komunikacji z graczami i mediami.

REKLAMA

Techland zaczyna nietypowo, od czytania wulgarnych tweetów niecierpliwych graczy.

W ten sposób deweloperzy dają do zrozumienia, iż są świadomi irytacji fanów oczekujących na Dying Light 2. Warto przypomnieć, że gra miała zadebiutować na wiosnę 2020, ale w styczniu minionego roku Techland zrezygnował z tej daty premiery. Pracownicy studia już wcześniej sugerowali, że wyznaczony termin jest nierealny i niemożliwy do osiągnięcia, przy jednoczesnym oferowaniu gry na odpowiednim poziomie, znanym z pierwszej odsłony serii.

W międzyczasie Techland musiał się zmierzyć z serią krytycznych artykułów, powstałych na podstawie przecieków byłych oraz aktualnych pracowników studia. Z materiałów dziennikarskich wyłonił się obraz firmy z fatalnie zarządzającą kadrą kierowniczą, niejasną organizacją pracy oraz szefostwem bez zaufania do własnych pracowników.

Teraz Techland nareszcie odzyskuje inicjatywę, a czytanie niewybrednych tweetów to punkt wyjścia do zbudowania porozumienia ze społecznością fanów. Studio pokazuje, że rozumie irytację graczy, ale jednocześnie prosi ich o jeszcze odrobinę cierpliwości. Ta zostanie wynagrodzona, bowiem gra znajduje się na właściwych torach i nie trafiła do deweloperskiego piekła, co deweloperzy udowodnią w niedalekiej przyszłości i kolejnych materiałach.

Czytając komentarze na YouTube, można przypuszczać, że Techland osiągnął sukces.

Większość wpisów od widzów jest w podobnym tonie: pracujcie nad grą ile tylko musicie, byle była dobra. Deweloperzy spotkali się ze zrozumieniem komentujących, którzy wolą produkt wyższej jakości oddany w ich ręce z opóźnieniem, niż rozczarowujący tytuł tutaj i teraz. Wielu z nas rozczarowało się stanem pospiesznie wydanego Cyberpunka 2077, przez co zaakceptowanie i zrozumienie wydłużonego procesu deweloperskiego jest dzisiaj jeszcze łatwiejsze.

 class="wp-image-1632825"

Techland w zamian obiecuje regularniejsze kontakty ze społecznością fanów. Ci mogą skorzystać z oficjalnego kanału Dying Light 2 na Discord, stanowiącego platformę dialogu z deweloperami. Producenci zaoferują odpowiedzi na zadawane im pytania w cyklicznie pojawiających się materiałach wideo. Mam nadzieję, że deweloperzy nie wycofają się z tej inicjatywy.

REKLAMA

Dying Light 2 pojawi się jeszcze w 2021 r. Techland pokazuje nowe fragmenty z gry.

W materiale wideo znalazło się miejsce na krótki zwiastun polskiej produkcji. Widzimy na nim sekwencje parkouru (najprawdopodobniej w kooperacji z innym graczem lub NPC), walkę na broń białą z pozostałymi ocalałymi oraz oczywiście przerażające zombie. Wideo kończy się napisem 2021. Wygląda więc na to, że Techland planuje wydać grę jeszcze w tym roku, zapewne w jego trzecim albo czwartym kwartale.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA