REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Half-Life 2: Remastered Collection znalezione na Steam. Ulepszony hit ma błogosławieństwo Valve

Pośród zasobów platformy Steam znaleziono kartę produktu Half-Life 2: Remastered Collection. Za niezapowiedzianą jeszcze kolekcję gier nie ma jednak odpowiadać samo Valve, ale twórcy uznanej modyfikacji sprzed kilku lat.

30.07.2021
19:23
Half-Life 2: Remastered Collection znalezione na Steam
REKLAMA

Słyszycie? To Miasto 17 ponownie wzywa nas do siebie. Od premiery Half-Life 2 minęło już 17 długich lat. Na przestrzeni tego czasu tytuł doczekał się dwóch wielkich rozszerzeń fabularnych. W niedalekiej przyszłości rewelacyjna przygoda powróci w nowej, ulepszonej wizualnie i technologicznie odsłonie. Wszystko to za sprawą Half-Life 2: Remastered Collection.

REKLAMA

Half-Life 2: Remastered Collection zostało odnalezione na Steam, gra ma zielone światło od Valve.

 class="wp-image-1806400"
Źródło: SteamDB

Pierwsze informacje o remasterze Half-Life 2 pojawiły się na platformie SteamDB analizującej zasoby platformy Steam. To właśnie dzięki SteamDB poznaliśmy nazwę produktu - Half-Life 2: Remastered Collection - sugerującą cały zestaw gier. Poza podstawowym Half-Life 2 możemy się więc spodziewać ulepszonych rozszerzeń Episode One oraz Episode Two. Na nowsze Half-Life Alyx jednak raczej nie ma co liczyć, bowiem tytuł miał niedawno swoją premierę, do tego jest dopasowany do rozgrywki VR, napędzając sprzedaż gogli Valve Index.

Co ciekawe, za Half-Life 2: Remastered Collection nie odpowiada bezpośrednio Valve. Zestaw remasterów ma być tworzony przez twórców popularnej modyfikacji Half-Life 2 Update sprzed sześciu lat. Tak donosi redaktor i twórca Tyler McVicker, który publikował w przyszłości raporty dotyczące firmy Valve. McVicker twierdzi, że zweryfikował istnienie kolekcji remasterów u jednego z twórców Half-Life 2 Update. To właśnie świetne wykonanie moda graficznego z 2015 r. miało umożliwić temu zespołowi otworzenie drzwi do samego Valve.

Ciekawe, czy Half-Life 2: Remastered Collection jest w jakiś sposób powiązane z urządzeniem Steam Deck.

REKLAMA
steam deck jedi fallen order class="wp-image-1787674"

Kilka tygodni temu Valve zaprezentowało światu Steam Deck - przenośne urządzenie do gier, uruchamiające m.in. tytuły z gigantycznej kolekcji na Steam. Sprzęt oczywiście nie jest tak wydajny jak nowoczesne stacjonarne komputery dla graczy, ale odświeżone wizualnie Half-Life 2 mogłoby stanowić jeden z idealnych tytułów promocyjnych dla tego sprzętu. Nie mam tutaj na myśli produkcji na wyłączność, ale raczej tytuł odpowiednio sprofilowany pod techniczne możliwości platformy.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA