REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Tech

PlayStation 5 sprzedaje się świetnie. Niestety to wciąż nie zasługa Polaków

Niby PS5 co jakiś czas pojawia się w polskich sklepach, jednak trudno powiedzieć, aby sprzęt był łatwo dostępny. Braki poniekąd są zrozumiałe, bo konsola sprzedaje się tak dobrze, że aż zaskoczone jest samo Sony. 

Pad do PS5
REKLAMA

Według raportu Sony, 7,8 mln PlayStation 5 trafiło już do sklepów. To wynik o 200 tys. lepszy niż zakładano. Do końca 2020 r. sprzedano zaś 4,5 mln konsol, co pokazuje, że Sony rzeczywiście ma się z czego cieszyć. 

REKLAMA

Chociaż w dokumencie mowa o konsolach dostarczonych do sprzedawców, śmiało można założyć, że zdecydowana większość została kupiona i możemy mówić o sprzedanych egzemplarzach. 

Tego akurat w Polsce nikomu tłumaczyć nie trzeba. Próbowaliście kupić PlayStation 5? No właśnie. 

Nawet jeśli konsola wraca do oferty, bardzo szybko z niej znika. To wszystko wynika z popytu przekraczającego możliwości producentów podzespołów. Zainteresowanie jest niesłabnące, więc gdyby tylko konsol było więcej, raport Sony mógłby być jeszcze bardziej imponujący. 

Kiedy problemy z dostawami się skończą? Na początku roku prezes AMD tłumaczyła, że braki utrzymają się do połowy 2021. 

REKLAMA

W raporcie Sony znalazło się też miejsce dla PlayStation 4. Okazuje się, że do sklepów wysłano łącznie 115,9 mln egzemplarzy starszej konsoli. Niecały rok temu informowano o nieco ponad 110 mln sprzedanych PS4. Jak widać, mimo nowego modelu na horyzoncie, wielu i tak zdecydowało się kupić “czwórkę”. 

Choć oczywiście nasuwa się pytanie, na ile to był wybór, a na ile konieczność. Głód gier na PlayStation był, a że w sklepach trudno znaleźć nowy model, część pewnie decydowała się na starszy.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA