REKLAMA

Wytrzymały telefon z najlepszą kamerą termowizyjną? To właśnie Cat S62 Pro

Bullit zaprezentował właśnie najnowszy telefon marki Cat. Ma to być sztandarowy produkt, a na dowód tego w urządzeniu zainstalowano najdokładniejszą zintegrowaną kamerę termowizyjną Lepton – najlepszą, jaką FLIR miał w swojej ofercie.

28.07.2020 12.07
cat s62 pro
REKLAMA

Drugiego takiego wzmocnionego telefonu na rynku nie ma. Cat S62 Pro jako pierwszy telefon na rynku wykorzystuje kamerę termowizyjną Leptopn 3.5, obsługiwaną przez aplikację MyFLIR Pro. Ale i bez tego sprzęt prezentuje się bardzo imponująco w kontekście wymagań jego klienta docelowego: jest bardzo wytrzymały, o czym mają świadczyć certyfikaty IP68 i MIL-810H. Wytrzyma bez problemu upadek z wysokości 1,8 m na metal, długotrwałe zanurzenie, wystawienie na działanie brudu i pyłu, wysokie i niskie temperatury oraz wszelakie wstrząsy.

REKLAMA

Wróćmy jednak do tej kamery termowizyjnej. Drugiej takiej co jest w Cat S62 Pro nie ma.

 class="wp-image-1307257"

Jest to bowiem pierwszy raz, kiedy w ramach produktu tego rodzaju użytkownicy zyskują dostęp do algorytmów przetwarzania obrazu VividIR i analizy widma światła MSX. Co ten marketingowy bełkot oznacza w rzeczywistości? Dla zainteresowanych całkiem sporo: możemy chociażby w czasie rzeczywistym łączyć obraz z tradycyjnej kamery i podczerwonej, co w efekcie zapewnia niezwykle czytelny i natychmiastowo zrozumiały dla użytkownika widok.

Inne unikalne cechy to funkcje analizy izotermy, monitorowanie temperatur brzegowych i automatyczne generowanie raportów termicznych. Tak zaawansowane funkcje termograficzne wcześniej w telefonach nie były dostępne, a przynajmniej z takim uznaniem wypowiada się o nich twórca – FLIR Systems, która zapewniła nowemu Catowi moduł i stosowne oprogramowanie.

 class="wp-image-1307260"

Zastosowań tak czułej aparatury może być wiele. Bullit zwraca uwagę, że taki telefon mógłby być nieocenioną pomocą dla pracowników terenowych – na przykład do monitorowania temperatury pracy maszynerii przemysłowej podczas inspekcji. Choć firma podczas prezentacji przekornie też dodała, że nikt nie broni używać nowego Cata do sprawdzania temperatury weekendowego grilla.

A ile telefonu w telefonie? Cat S62 Pro – specyfikacja i cena.

REKLAMA

Telefon wyposażony jest w 5,7-calowy wyświetlacz FHD+ z Gorilla Glass 6. Znajdziemy w nim 6 GB RAM i 128 GB pamięci. Za wydajność odpowiada procesor Snapdragon 660, a całość pracuje pod kontrolą Androida 10 z gwarancją aktualizacji do Androida 11. Długi czas pracy bez ładowania ma zapewnić akumulator o pojemności 4000 mAh.

Telefon lada moment pojawi się w sprzedaży. Jego cenę ustalono na 650 euro.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA