REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Windows 10 2004 dostępny dla kolejnych urządzeń. Microsoft naprawił problem z kartą sieciową

Dziś kolejna fala urządzeń zgłosi dostępność najnowszej aktualizacji rozwojowej Windowsa 10. Inżynierowie uporali się z problemem związanym z trybem uśpienia w niektórych kartach sieciowych. W tym tych obecnych w Surface’ach.

10.06.2020
9:43
Kiedy Windows 10 2004 u wszystkich? Microsoft znosi kolejne blokady
REKLAMA
REKLAMA

Windows 10 2004 był najdłużej beta-testowaną aktualizacją tego systemu w historii. Prace rozwojowe zakończyły się już pod koniec ubiegłego roku, by przez kolejne miesiące skupiać się wyłącznie na łatkach i poprawkach usuwających ostatnie błędy i niedoróbki. Mimo tak długiego czasu nie udało się jednak rozwiązać wszystkich problemów.

W dniu premiery produkcyjnej wersji Windowsa 10 2004 jego dokumentacja została uzupełniona o kilka znanych usterek występujących tylko na konkretnych urządzeniach. Te sprzęty nadal nie otrzymały aktualizacji – pilnuje tego usługa Windows Update, mając na celu zapewnienie użytkownikom jak najlepszych doświadczeń zamiast potencjalnych awarii.

Windows Update dopuści do Windowsa 10 2004 kolejne urządzenia. Rozwiązano jeden z problemów z aktualizacją.

Ten dotyczył urządzeń wyposażonych w kartę sieciową obsługującą tryb pracy urządzenia Always On Always Connected. W tym trybie uśpiony sprzęt potrafi nadal, wykorzystując do tego celu minimum energii, nawiązywać połączenie z siecią i synchronizować z nią dane. W takie karty sieciowe wyposażone są, między innymi, Surface Laptop 3 i Surface Pro 7, dla których Windows 10 2004 nadal nie jest dostępny.

Windows 10 2004 powodował, że ta grupa urządzeń w pewnych sytuacjach nie utrzymywała stanu płytkiego snu, ostatecznie zamiast tego przeprowadzając ponowny rozruch systemu. Ten problem został już rozwiązany.

REKLAMA

Mimo zdjęcia blokady Microsoft zastrzega, że nie wszystkie wcześniej nią objęte urządzenia od razu zobaczą aktualizację. Firma stopniowo będzie ją odblokowywać na kolejnych urządzeniach, obserwując jak te się zachowują i czy na pewno wszystko jest już w porządku. A o tym co nowego w systemie dowiecie się z tego materiału.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj Spider's Web w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA