REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Intel napisał łatkę dla Chrome’a. Przeglądarka ma zużywać mniej energii

Procesory z rodziny Ice Lake zawierają rozwiązanie, za sprawą którego wydajniej przetwarzane jest wideo w formacie HDR. Chrome i jego krewniacy już niedługo będą potrafili to wykorzystać.

25.03.2020
17:05
chrome intel zużycie energii
REKLAMA
REKLAMA

Intel rzadko angażuje się w rozwój przeglądarki Chromium, a jak już to robi to głównie po to, by wprowadzić obsługę czegoś związanego z jego sprzętem czy technologią. Nie inaczej jest i tym razem. Jak zwraca uwagę WindowsLatest, firma przekazała społeczności Chromium aktualizację wprowadzającą obsługę mechanizmów przetwarzania wideo w HDR z procesorów Ice Lake.

Dzięki tej łatce użytkownicy przeglądarek opartych o Chromium mają odczuć istotną poprawę w czasie pracy na akumulatorze, jeżeli na naszym urządzeniu przenośnym mamy zainstalowany procesor Intel z rodziny Ice Lake lub nowszy i odtwarzamy wideo z HDR. A co to właściwie oznacza oparte o Chromium?

Mniejsze zużycie energii za sprawą procesorów Intel Ice Lake oraz przeglądarek Chrome, Edge, Opera, Vivaldi i Brave.

Chromium to otwartoźródłowa przeglądarka internetowa współtworzona przez wiele firm, z Google’em, Microsoftem i Operą na czele. To oznacza, że zmiany wprowadzane do technologii Chromium w efekcie są zmianami wprowadzonymi do wyżej wymienionych przeglądarek, a także pozostałych wykorzystujących tę platformę.

REKLAMA

Poszczególne przeglądarki opierające się o Chromium różnią się od siebie funkcjami dodatkowymi i załączonymi usługami. Jednak w kwestii fundamentalnej, a więc przetwarzanie witryn i aplikacji webowych, idą wspólnym torem na rzecz wzajemnej kompatybilności.

Nie jest jednak jasne kiedy poprawka od Intela trafi do użytkowników. Z uwagi na pogarszającą się sytuację w związku z epidemią koronawirusa, projekt Chromium wstrzymał dystrybucję aktualizacji rozwojowych do produkcyjnego kanału. Do odwołania Chrome, Edge i reszta pozostaną w wersji 80. Poprawka od Intela prawdopodobnie pojawi się w wersji 82.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA