REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Producenci chcą ukryć przedni aparat, a OnePlus schowa ten z tyłu

Ukryta kamera to nowy pomysł OnePlusa na wyróżnienie się na rynku. Kiedy wszyscy starają się schować przednią kamerkę, OnePlus ukrywa tylną.

03.01.2020
14:47
oneplus mclaren
REKLAMA
REKLAMA

Zaledwie wczoraj pisałem o nowym rozwiązaniu, które zastąpi notcha w smartfonie. Już w 2020 r. pojawią się pierwsze urządzenia z kamerką do selfie ukrytą pod warstwą półprzepuszczalnego ekranu OLED. Dzięki temu nie będą potrzebne żadne wcięcia i wysepki. Jeśli kamera nie będzie używana, ekran nad nią będzie wyświetlał treść.

Taka technologia już istnieje i ma być gotowa do wdrożenia w ciągu nadchodzących miesięcy, ale pierwsze zdjęcia pokazują, że rozwiązanie jest dalekie od ideału. Fragment ekranu nad kamerką przypomina mozaikę i ma wyraźnie niższą jakość od pozostałej części.

I kiedy wszyscy starają się ukryć przednią kamerę, OnePlus ukrywa tylną.

OnePlus wymyślił nowy sposób na stworzenie jak najbardziej minimalistycznej bryły smartfona. Ma to być osiągnięte poprzez ukrycie aparatów znajdujących się z tyłu. Pokaz technologii wygląda obiecująco.

Rozwiązanie powstaje przy współpracy z McLarenem, który stosuje taki materiał w przeszkleniach dachów swoich samochodów. Przykładem jest np. McLaren 720S, do którego można zamówić szklany dach z technologią przyciemniania za jedyne 9100 dol. Podobne rozwiązanie znajduje się też w oknach Boeinga 787 Dreamliner, w którym nie ma plastikowych rolet. Zamiast nich jest elektroniczny panel do przyciemniania okna.

Sama technologia nie jest niczym przełomowym, bo wykorzystuje tzw. inteligentne szkło, w którym przepuszczalność światła może się zmieniać po przyłożeniu napięcia elektrycznego lub ciepła. W dachach aut i w smartfonie OnePlusa całość będzie bazować na prądzie.

Ukryta kamera w OnePlusie pojawi się w limitowanej edycji smartfona.

oneplus mclaren class="wp-image-1065270"

Współpracę OnePlusa z McLarenem widzieliśmy już na przykładzie dotychczasowych modeli, m.in. OnePlusa 7T Pro i OnePlusa 6T w wersjach McLaren Edition. Nowy koncepcyjny OnePlus Concept One jest zapowiedzią kolejnego smartfona z edycji McLaren.

REKLAMA

Technologia przyciemnianego szkła nad obiektywami ma nawiązywać do samochodów, ale będzie tylko wizualnych wodotryskiem. Na ten moment nie ma informacji o tym, by OnePlus planował wykorzystać przyciemniane szkło do celów fotograficznych, a przecież tkwi tu wielki potencjał. Takie szkło mogłoby pełnić rolę filtra szarego o zmiennym stopniu natężenia, co byłoby idealnym rozwiązaniem do fotografii krajobrazowej oraz do filmowania.

Przyciemniane szkło będzie tylko kolejnym dodatkiem podnoszącym cenę smartfona, a to sprawia, że pomysł jest mniej ekscytujący niż mógłby być.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA