REKLAMA

Producenci chcą ukryć przedni aparat, a OnePlus schowa ten z tyłu

Ukryta kamera to nowy pomysł OnePlusa na wyróżnienie się na rynku. Kiedy wszyscy starają się schować przednią kamerkę, OnePlus ukrywa tylną.

03.01.2020 13.47
oneplus mclaren
REKLAMA
REKLAMA

Zaledwie wczoraj pisałem o nowym rozwiązaniu, które zastąpi notcha w smartfonie. Już w 2020 r. pojawią się pierwsze urządzenia z kamerką do selfie ukrytą pod warstwą półprzepuszczalnego ekranu OLED. Dzięki temu nie będą potrzebne żadne wcięcia i wysepki. Jeśli kamera nie będzie używana, ekran nad nią będzie wyświetlał treść.

Taka technologia już istnieje i ma być gotowa do wdrożenia w ciągu nadchodzących miesięcy, ale pierwsze zdjęcia pokazują, że rozwiązanie jest dalekie od ideału. Fragment ekranu nad kamerką przypomina mozaikę i ma wyraźnie niższą jakość od pozostałej części.

I kiedy wszyscy starają się ukryć przednią kamerę, OnePlus ukrywa tylną.

OnePlus wymyślił nowy sposób na stworzenie jak najbardziej minimalistycznej bryły smartfona. Ma to być osiągnięte poprzez ukrycie aparatów znajdujących się z tyłu. Pokaz technologii wygląda obiecująco.

Rozwiązanie powstaje przy współpracy z McLarenem, który stosuje taki materiał w przeszkleniach dachów swoich samochodów. Przykładem jest np. McLaren 720S, do którego można zamówić szklany dach z technologią przyciemniania za jedyne 9100 dol. Podobne rozwiązanie znajduje się też w oknach Boeinga 787 Dreamliner, w którym nie ma plastikowych rolet. Zamiast nich jest elektroniczny panel do przyciemniania okna.

Sama technologia nie jest niczym przełomowym, bo wykorzystuje tzw. inteligentne szkło, w którym przepuszczalność światła może się zmieniać po przyłożeniu napięcia elektrycznego lub ciepła. W dachach aut i w smartfonie OnePlusa całość będzie bazować na prądzie.

Ukryta kamera w OnePlusie pojawi się w limitowanej edycji smartfona.

oneplus mclaren class="wp-image-1065270"

Współpracę OnePlusa z McLarenem widzieliśmy już na przykładzie dotychczasowych modeli, m.in. OnePlusa 7T Pro i OnePlusa 6T w wersjach McLaren Edition. Nowy koncepcyjny OnePlus Concept One jest zapowiedzią kolejnego smartfona z edycji McLaren.

REKLAMA

Technologia przyciemnianego szkła nad obiektywami ma nawiązywać do samochodów, ale będzie tylko wizualnych wodotryskiem. Na ten moment nie ma informacji o tym, by OnePlus planował wykorzystać przyciemniane szkło do celów fotograficznych, a przecież tkwi tu wielki potencjał. Takie szkło mogłoby pełnić rolę filtra szarego o zmiennym stopniu natężenia, co byłoby idealnym rozwiązaniem do fotografii krajobrazowej oraz do filmowania.

Przyciemniane szkło będzie tylko kolejnym dodatkiem podnoszącym cenę smartfona, a to sprawia, że pomysł jest mniej ekscytujący niż mógłby być.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA