1. SPIDER'S WEB
  2. Tech
  3. RTV

W ten weekend jako jeden z pierwszych na świecie sprawdzisz, jak działa asystent LG ThinQ

LG zdecydował się zabrać zwiedzających targi na wycieczce po całej jego ofercie. Monitory, RTV, AGD, telefony… to szansa, by zapoznać się z nimi wszystkimi przed zakupem. A także, by poznać działającego w Polsce opartego o SI asystenta ThinQ.

lg thinq electronics show
156 interakcji
dołącz do dyskusji

Jeżeli w swoich planach zakupowych na nieodległą przyszłość rozważaliście jakiś produkt od firmy LG, to zdecydowanie warto wybrać się na podwarszawskie targi Electronics Show, którym patronuje Media Markt. Firma zafundowała zwiedzającym ogromne stoisko, na którym prezentuje najlepsze produkty ze wszystkich kategorii, jakie oferuje w Polsce.

Nie brakuje więc zarówno sztandarowych sprzętów AGD, takich jak pralki i lodówki, czy też monitorów dla graczy, telewizorów OLED i LCD czy nawet telefonów komórkowych, w tym sztandarowego V30. Ze wszystkimi sprzętami można obcować, można też zadawać całkiem rzeczowe pytania obsłudze.

Przede wszystkim jednak możemy sprawdzić, jak działa ThinQ. To pierwszy na rynku asystent głosowy ze sztuczną inteligencją od dużej firmy działający w naszym kraju i w naszym języku. Będzie on wbudowany w tegoroczną linię telewizorów LG. W niedalekiej przyszłości ma też obsługiwać inne urządzenia.

ThinQ i nie tylko. Na stoisku LG na Electronics Show można zobaczyć, między innymi:

Telewizor LG OLED TV z ThinQ

lg thinq electronics show

LG, dzięki opracowanej przez siebie technologii wyświetlaczy OLED o wysokich przekątnych, jest na chwilę obecną jednym z absolutnych liderów rynkowych, jeśli chodzi o jakość obrazu w telewizorach. Dostępna do tej pory wyłącznie w matrycach organicznych technologia emisji światła pozwala uzyskać tak zwany nieskończony kontrast i niespotykaną nigdzie indziej precyzję zarządzania elementami składowymi obrazu.

Sercem LG OLED TV AI ThinQ (modele W8, E8, C8) jest procesor α 9. To jednostka o 30 proc. wydajniejsza od poprzednika, co ma wpływać na jakość przetwarzanego obrazu. Procesor, dzięki swoim nowym algorytmom oraz czterostopniowej redukcji szumów, obejmuje dwukrotnie więcej etapów niż w modelach poprzedniej generacji. Telewizory te będą również obsługiwać dźwięk przestrzenny Dolby Atmos.

Telewizory LCD Super UHD z ThinQ

lg thinq electronics show

Tegoroczne telewizory Super UHD są wyposażone są w procesor α 7 – podobnie jak LG OLED TV B8 – i nadal wykorzystują matrycę Nano Cell. To oznacza, że tak jak urządzenia poprzedniej generacji, również i te będą oferować tą samą jakość obrazu niezależnie od kątu patrzenia. Również obsługują Dolby Vision, HDR10 i HLG, a także dźwięk Dolby Atmos.

Istotną nowością w telewizorach LG Super UHD jest zastosowanie pełnego podświetlenia matrycy z lokalnym wygaszaniem (Full Array Dimming). W przeciwieństwie do horyzontalnych linii podświetlenia krawędziowego LED, technika Full Array Dimming kontroluje indywidualnie poszczególne obszary podświetlenia, co poprawia kontrast.

Lodówki LG InstaView Door-in-Door

lg thinq electronics show

Lodówka InstaView Door-in-Door w sposób oczywisty wyróżnia się 33-calowym szklanym panelem. Ten przeźroczysty ekran umożliwia sprawdzenie zawartości lodówki bez otwierania urządzenia. Wystarczy dwukrotnie stuknąć aby podświetlić wnętrze lodówki i skontrolować stan zapasów przy zamkniętych drzwiach. Czemu ma służyć ten bajer? Jak nie otwieramy lodówki, to nie wpływamy na temperaturę w środku, a to oznacza, że zużywamy mniej energii.

lg thinq electronics show

Lodówki LG są zasilane przez silnik Inverter Linear Compressor, w którym zamiast konwencjonalnego napędu zastosowano liniowy napęd tłoka. Jak twierdzi LG, redukuje to tarcie wewnętrzne, co przekłada się na mniejsze zużycie energii i niwelowanie hałasu, a jednocześnie zapewnia większą niezawodność i trwałość sprzętu.

Monitory dla graczy LG UHD 4K

lg thinq electronics show

LG bardzo dobrze idzie rynek gamginowych monitorów. Ich konstrukcję cieszą się znakomitym stosunkiem jakości do ceny, przy czym jeśli chodzi o jakość, to trudno im cokolwiek zarzucić. Oferują współpracę z mechanizmami G-Sync lub FreeSync (w zależności od modelu), wysokie częstotliwości odświeżania i różne tryby pracy. Na dodatek można je sprawdzić, między innymi, na symulatorze wyścigów.

LG TwinWash

lg thinq electronics show

Pralka TwinWash może równocześnie prać dwa załadunki prania. Poza głównym modułem jest w niej bowiem obecny dodatkowy, mniejszy. Oba moduły piorące mogą działać samodzielnie lub równocześnie. Każdy z nich pracuje niezależnie, więc można stosować różne rodzaje ubrań i różne sposoby prania. W efekcie urządzenie ogarnie oba załadunki w dokładnie 49 minut łącznie.

LG chwali się też kilkoma technikami piorącymi, których skuteczność nie sposób mi zweryfikować. Są to TrueStream, który rzekomo usuwa z tkanin 99,9 proc. alergenów i środków odorogennych i TurboWash, który rzekomo oszczędza środki piorące przy jednoczesnym skróceniu cyklu piorącego.

LG V30

lg thinq electronics show

LG V30 w naszej recenzji nazwaliśmy najbardziej niedocenionym telefonem minionego roku. I faktycznie, nie zwrócił on tak dużej uwagi entuzjastów i mediów, jak modele konkurencji. Choć trudno zrozumieć dlaczego. Znakomity aparat, wyświetlacz OLED, innowacyjne funkcje i atrakcyjna forma to cechy niezaprzeczalnie tożsame z tym telefonem. Ale nie musicie wierzyć mi na słowo. Sami sprawdźcie na targach.

Electronics Show to pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce. Targi trwają od dziś do 15 kwietnia na halach Ptak Warsaw Expo w podwarszawskim Nadarzynie. Całemu wydarzeniu patronuje sieć MediaMarkt.