REKLAMA

Polska Policja radzi, jak... schować się przed policjantem. Kto prowadzi im konta na Facebooku i Twitterze?

Już jakiś czas temu zachwycałem się tym, jak prowadzone jest oficjalne konto Polskiej Policji na Facebooku. Okazuje się, że konto na Twitterze jest prowadzone nie gorzej. Kto za tym stoi?

polska policja na facebooku i twitterze
REKLAMA
REKLAMA

W ramach przypomnienia krótkiego tekstu z zeszłego roku poniżej zamieszczam świetny humorystyczny post, który pojawił się na facebookowym profilu Policji:

Przyznaję, że po tym poście na jakiś czas zapomniałem o Polskiej Policji w mediach społecznościowych. Ale przypomniałem sobie w ostatni weekend, gdy na Twitterze trafiłem na takiego GIF-a z podpisem “jak schować się przed policjantem”.

Społecznościowe profile Polskiej Policji pełne są podobnych perełek

Regularnie pojawiają się na nich żarty, humorystyczne obrazki, komentarze do zdjęć oraz promowane są materiały, na których możemy zobaczyć świetne akcje policji - takie jak zatrzymania poszukiwanych osób lub sytuacje, w których Policja pomaga obywatelom np. eskortując samochód przewożący do weterynarza konającego szczeniaka...

...albo na sygnale dowożąc do szpitala nieprzytomne dziecko z atakiem padaczki:

Czytając takie historie, człowiek odzyskuje wiarę w ludzi.

Kto za tym stoi?

Czy społecznościowe profile Polskiej Policji prowadzi jakaś profesjonalna agencja, czy jest to raczej oddolna inicjatywa i aktywność pracowników Policji? Okazuje się, że Policja sama prowadzi swoje konta m.in. na Facebooku i Twitterze.

Mł. insp. Mariusz Ciarka osobiście odpowiada za prowadzenie kont na Facebooku i Twitterze, ale zaznacza, że czasem zastępuje go i pomaga mu koleżanka z Zespołu Prasowego.

W rozmowie ze Spider’s Web Rzecznik Prasowy KGP z nieskrywaną radością powiedział, że oczywiście docierają do niego głosy, że społecznościowe profile Polskiej Policji są dobrze prowadzone.

Zaznaczył jednak, że żartując stara się uniknąć tematów, które mogłyby kogoś urazić. Jednak mimo tego zdarza się, że trafiają się osoby niezadowolone z formy komunikacji prowadzonej na Facebooku i Twitterze przez Policję. Mariusz Ciarka podkreślił, że na szczęście dzieje się tak niezwykle rzadko - na 100 zadowolonych przypada 1 lub 2 osoby, którym luźny ton rozmów i żarty się nie podobają.

REKLAMA

Do mnie sposób prowadzenia przez Polską Policję kont na Facebooku i Twitterze trafia w 100 procentach. Dlatego polecam obserwowanie i polubienie stron twitter.com/PolskaPolicja i facebook.com/PolicjaPL.

A Rzecznikowi Prasowemu KGP gratuluję sukcesów w internetach!

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA