REKLAMA

Serwis dla uczniów i nauczycieli. EduExplorer, czyli korepetycje 2.0

EduExplorer to nowy serwis przeznaczony zarówno dla uczniów szukających korepetytora, jak i nauczycieli którzy mogą oferować w nim swoje usługi. Pozwala on na umówienie się na indywidualne spotkanie za pośrednictwem internetu. Wśród zajęć, na które można się zapisywać online, znajdują się nie tylko klasyczne przedmioty jak matematyka i język polski, ale też nauka gry na gitarze lub taniec.

24.09.2013 08.45
Serwis dla uczniów i nauczycieli. EduExplorer, czyli korepetycje 2.0
REKLAMA

Celem witryny EduExplorer jest umożliwienie uczniom i wszystkim innym chętnym na znalezienie korepetytora z dowolnego typu zajęć za pośrednictwem internetu i umówienie się z nim na spotkanie za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Zajęcia mogą odbywać się u nauczyciela, ucznia lub całkowicie za pośrednictwem sieci.

REKLAMA
eduexplorer (4)

Korepetycje 2.0

Serwis EduExplorer wystartował w lipcu tego roku, więc jest jeszcze młodym tworem. Jak na razie pilotażowo działa na terenie Warszawy, ale w planach jest rozwój i dodanie do bazy danych i przyjmowanie zgłoszeń nauczycieli z innych polskich miast. Wedle informacji na stronie proces wyszukania korepetytora i umawiania się na zajęcia ma być maksymalnie prosty i składać się z trzech kroków: wskazania nauczyciela, wybrania godziny i rezerwacji. Wszystko to za pośrednictwem Sieci, bez konieczności dzwonienia i umawiania się telefonicznie.

Po wejściu na stronę internetową i zarejestrowaniu konta uczeń od razu może przystąpić do wyszukiwania nauczycieli. Wśród przedmiotów z rozwijanej listy do wyboru jest ponad 30 różnych zajęć tematycznych, z czego nie wszystkie są typowo “szkolne”. Oczywiście część z pozycji to przedmioty jak matematyka i biologia, inna grupa to języki. Obecna jest też nauka gry na instrumentach, a z ciekawych proporcji warto wspomnieć fitness, język polski dla cudzoziemców i rachunkowość.

eduexplorer (2)

Proces wyszukiwania

Po wybraniu przedmiotu oraz miasta użytkownik przenoszony jest na stronę z mapką, na której zaznaczeni są nauczyciele, którzy zgłosili chęć udzielania lekcji z danego przedmiotu. Można tutaj zaznaczyć preferencje dotyczące tego, gdzie zajęcia mają się odbywać, a także jakie godziny i przedział cenowy nas interesuje. W przyszłości gdy serwis się rozwinie będzie można wybierać wyłącznie nauczycieli najlepiej ocenianych. Pod spodem można też przejrzeć listę nauczycieli i dostępne terminy.

Po kliknięciu wybranej godziny i zalogowaniu się na konto można umówić się na spotkanie. Dla zapominalskich wygodne mogą okazać się powiadomienia SMS lub email, które wysyłane będą na godzinę przed umówionym za pośrednictwem witryny spotkaniem. Złożenie rezerwacji jest darmowe, a w razie wystąpienia komplikacji po zalogowaniu się na swoje konto można anulować spotkanie. Oczywiście należy pamiętać że po drugiej stronie komputera jest żywa osoba i starać się robić to z maksymalnym możliwym wyprzedzeniem.

eduexplorer (3)

Nie tylko dla uczniów

Uczniowie to jedna strona medalu, ale do funkcjonowania serwisu potrzebni są chętni na udzielanie korepetycji nauczyciele. Ci z kolei nie będą mogli już korzystać z serwisu darmowo, a po trwającym dwa miesiące próbnym okresie będą mieli możliwość wykupienia abonamentu. W ramach zgłoszenia nauczyciel musi podesłać informacje o sobie, nauczanych przedmiotach i miejscach nauczania, oraz oczywiście wpisać swoje wolne terminy w których może udzielać zajęć. Konieczne będzie też zdjęcie.

Ciekawi mnie tylko proces weryfikacji zgłoszeń nauczycieli. Serwis zapewnia, że będą to osoby “z którymi nauka jest przyjemnością”, ale podstrona określająca zasady zgłoszeń nie wspomina o żadnym rekonesansie prowadzonym przez twórców. W przyszłości można mieć nadzieję na opinie na temat nauczycieli od innych użytkowników - wprowadzony został moduł oceniania nauczycieli - ale na start pierwsi early adopterzy szukający korków będą musieli zdać się na intuicję.

eduexplorer (1)

Czy to ma sens?

Przyznam, że sam już od ładnych kilku lat nie jestem w wieku, w którym szukałbym korepetycji. Nie mam też jeszcze potomka, którego na takie zajęcia chciałbym wysłać. Po przeklikaniu się przez witrynę stwierdzam jednak, że przygotowana została z głową. Wszystkie opcje są klarowne i czytelne i nie ma żadnych niejasności. Z pewnością gdybym miał potrzebę rozpoczęcia poszukiwań nauczyciela do udzielenia korków zacząłbym właśnie tutaj.

REKLAMA

Oczywiście pod jednym warunkiem: w serwisie faktycznie byłyby interesujące mnie ogłoszenia. Sukces witryny EduExplorer zależy bowiem głównie od tego, jak dużą i jak bardzo aktualną bazę nauczycieli uda się zgromadzić. A nie będzie to takie proste, bo serwis dla szukających korepetycji może i jest darmowy, ale nauczyciele w celu zamieszczenia trwałego ogłoszenia muszą uiścić opłatę. Ma to jednak swoje dobre strony: gdy ktoś już zainwestuje czas w stworzenie swojego profilu, a następnie pieniądze w jego ekspozycję, to raczej będzie dbał o to, by był on pełny, a dane aktualne.

Serwis trafia do moich zakładek, bo nigdy nie wiadomo kiedy może okazać się przydatny.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA