REKLAMA

Łódzkie muzeum stawia na naukę przez zabawę i wykorzystuje do tego... rozszerzoną rzeczywistość

Nowe technologie, nauka i dobra zabawa – to wszystko połączyło Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.

16.07.2013 12.36
Łódzkie muzeum stawia na naukę przez zabawę i wykorzystuje do tego… rozszerzoną rzeczywistość
REKLAMA

Placówka wykorzystuje specjalną aplikację i technologię rozszerzonej rzeczywistości, dzięki czemu dzieci mogą uczyć się poprzez zabawę. Wystarczy tylko pobrać program na swojego smartfona, a następnie skierować aparat urządzenia na specjalny plakat. Po chwili na ekranie telefonu pojawią się latające dookoła motyle, które będzie można łapać przy pomocy wirtualnej siatki etymologa. Po schwytaniu odpowiedniej ilości, odblokowane zostaną trofea. Po złapaniu wszystkich w aplikacje zostaną zapisane wirtualne odpowiedniki najciekawszych eksponatów w muzeum.

REKLAMA

To jednak nie koniec atrakcji. Centralne Muzeum Włókiennictwa przygotowało jeszcze kilka dodatkowych plakatów, które zostaną rozwieszone w autobusach oraz na dwóch przystankach łódzkiej komunikacji miejskiej.

Te dwa przystanki mieszczą się przy ulicach Aleksandrowska/Warecka (kierunek zachodni) oraz Limanowskiego/Dworzec Łódź-Żabieniec (kierunek zachodni).

Aplikacja była już testowana przez dzieci, co można obejrzeć na poniższym wideo.

REKLAMA

Muszę przyznać, że pomysł jest po prostu fantastyczny. Nie tylko wykorzystano rozwiązania nowoczesnej technologii, ale przede wszystkim zainteresowano dzieci. A przecież nie ma nic lepszego niż nauka poprzez zabawę. Mam nadzieję, że wkrótce pozostałe muzea lub galerie w całej Polsce zdecydują się na podobny krok.

Aplikację można pobrać ze sklepów Google Play oraz App Store.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA