Smutne - Kodak bankrutuje
Smutne wieści płyną z "Wall Street Journal", który informuje o tym, że Kodak - jedna z najbardziej zasłużonych firm technologicznych świata - wkrótce złoży wniosek o ogłoszenie upadłości. Najprawdopodobniej w lutym ta 131-letnia spółka ogłosi bankructwo i spróbuje sprzedać portfolio ponad tysiąca patentów, które uważane są aktualnie za jedyne wartościowe aktywo firmy. Historia spółki i marki Kodak pokazuje dobitnie, że rozpoznawalność, dominacja na rynku i uwielbienie mas nigdy nie są dane na zawsze. Kodak popełnił kilka kolosalnych błędów strategiczno-marketingowych i teraz płaci za to swoim życiem.

REKLAMA